Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol a legszebb a tengeri...

Hol a legszebb a tengeri élővilág Horvátországban (könnyűbúvárkodás során)?

Figyelt kérdés
Idén voltunk a Rab szigeten és nagyon tetszett a könnyűbúvárkodás. Hová érdemes utazni, ahol hasonlóan szép/ még szebb az élővilág? Köszi a válaszokat!

2018. szept. 26. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Hát az Adria már eléggé lepusztult e szempontból. Túliparosodott, sok a turista, erős a mozgás. Talán a kevéssé hozzáférhető, vagy időben védelem alá helyezett helyek még valamennyire ilyenek. Például a Kornati szigetvilág. Külön engedéllyel.
2018. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:

El nem tudom képzelni hogy te a rab szigeten meg környékén mit láthattál.........hogy az neked ennyire tetszett......tekintve hogy tulajdonképpen nincs ott semmi!Leszámítva pár kósza kétsávos kecskedurbincsot meg pár kagylót azt csókolom!ez egyebkent elmondhato az egesz adriarol,főleg az északi részéről bele értve a horvát partokat is!búvárkodás szempontjából nincs ott semmi........

Egy par termeszetvédelmi teruleten lehet látni delfint meg barát fókát,de ez kb a fehér elefánt kategória,meg ezt sem a parttól 10m-re fogod sznorkel cuccban meglátni!

2018. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az Adria élővilágával, nem támasztok óriási igényeket. Arra gondoltam, hogy merre gazdagabb az élővilág (több tengeri csillag például). Nyilván nem delfint fogok keresni a sznorkelcuccomban.
2018. szept. 26. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha látni is akarsz valamit akkor inkább menj a Tirrén-tengerhez, Szardíniára. 100x szebb mint az Adria.
2018. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A Földközi tengerben valóban csak a nyugati olasz partoknál van nagyobb élet. Az Adria sajnos nagyon gyászos. Én jártam oda gyerekként 30-40 éve, akkor még gazdag élővilága volt.

Ha igazán szépet akarsz látni, ebből a pénzből eljutsz Egyiptomba a Vörös tengerhez, na az már valami... Jó Sharm es Sheikh és még jobb Marsa Alam környéke. Hurghada ott is már nagyon lestrapált.

2018. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!