Kezdőoldal » Utazás » Európa » 16 éves vagyok és a szüleim...

16 éves vagyok és a szüleim úgy döntöttek, hogy ki költözünk Angliába. Ott Angliába iskolába járnék szerintetek, ha 1 évig iskolába járnék megtanulnám a nyelvet? Szóval, ha más nyelven beszélnek körülöttem úgy mond rám ragad?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok jelenleg is és csak ötöseim vannak belőle szoktam angol videósokat nézni és szinte mindig értem amit mondanak, de félnék, hogy ez Angliába máshogy lenne. Szóval édesanyám azt mondta eldönthetem, hogy menjünk-e.

2018. nov. 22. 18:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
#10 vagyok, az lemaradt hogy eleinte nem szerettem itt élni, de ahogy megismertem az oktatást és elkezdtem tervezgetni, azóta csak áldom azt a napot amikor azt mondtam a szüleimnek, hogy jöjjünk ki. Hidd el, nem fogod megbánni, és ebben az oktatásban pedig áldás tanulni a magyarhoz képest, és óriási lehetőség egyben, bem szabad kihagyni. Szóval hajrá.
2018. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Könnyen rádragad, pláne ha van alapod.

1 hónap után tök jól fog menni, belejössz.

2018. nov. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm remélem, hogy így lesz ahogy írtátok!
2018. nov. 23. 16:45
 14/20 anonim ***** válasza:
Én azt a tanácsot tudom adni hogy elég nagy a magyar közösség (főleg ha munka közvetítővel mentek) és könnyű bele esni abba hogy csak a magyarokkal barátkozol, de még ha van is az iskolába magyar akkor is nyiss mások felé is. A második tanács pedig az hogy fogadd el a segítséget pl ha extra órákat ajánlanak vagy a tanár kritikus az írásoddal. Ne zárkózz be ahhoz hogy jó angolos legyél használni is kell a nyelvet, ne izgulj főleg ha nagyobb városba jöttök akkor biztos hogy lesznek más külföldiek is.
2018. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Ha a helyesírásod alapján kell ítélnem, és azt látom, 16 év alapján a negyedikes általános iskolás anyagot nem sikerült elsajátítanod (igekötős igék helyesírása), nos nem sok jót jóslok neked odakinn.
2018. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%

Kerdezo, ne torodj a 15. valaszoloval, mert o csak egy sotet bunko nyelvtannaci, aki arra veri a fasrkat, hogy ledorongolhat masokat.

Nagyobb es jobb jovod van, ha ott tanulsz - es Angliaban nyelvtannacikkal sem fogsz talalkozni.

2018. nov. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Szia

Én 15 évesen jöttem ki angliába, nagyrészt az emberek leírtak már mindent amit kell tudni az itteni rendszer ről, saját vélemény az hogy tényleg nyiss mások felé és használd az időt amire szükséged van hogy letegyél egy legalább 4 es GCSE t az alap tantárgyakból (matek, angol, biosz, kémia, fizika), ezekre szükséged lesz elég durván a karriered többi szakaszán, ha tovább akarsz mondjuk menni A-level re (angol megfelelője az érettséginek), melohoz is, meg stb...

Ha valamilyen kérdésed bármivel kapcsolatban nyugodtan írj


17/F

UI: bocsi ha fura a fogalmazásom, fele nap angolul beszélek

2018. nov. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15%

GCSE-ből elég az angol és a matek, a legtöbb szakokhoz ez elég College-ba (de még sok uni-ba is), főleg ha nem A level-t akar csinálni, ami szerintem hülyeség lenne neki.

A BTEC az sokkal teljesíthetőbb és hasznosabb is tud lenni ha a Level 3 elvégzése után munkába akarsz állni azonnal, mert az egy szakmával egyenlő. De ha olyan a tárgy vagy szakról van szó aminek van egyetemi megfelelője, akár tovább is tanulhatsz egyetemre. Például ha valamilyen gazdasági, infó, turizmus, építész vagy, például fotográfiát, filmkészítést/vágást tanulsz BTEC-en Level 3-on, akkor mehetsz utána felsőoktatásba is ugyanazon a területen. És megvan mellette a GCSE angol és matek (grade C de ez azóta változott), szóval simán fek is vesznek a legtöbb helyre.

Ha az A levelt nagy nehezen de meg is csináltad, akkor kb ott vagy mint Magyarországon egy érettségis. Se szakmád, nem is értesz semmihez, és mehetsz átlag munkát csinálni átlag fizetésért. Hacsak nem mész tovább egyetemre. De ha nem akarsz egyetemre menni, akkor mindenképp BTEC Level 3, mert ott szakmád is lesz, de ugyanúgy mehetsz egyetemre ha meggondolod magad esetleg később.

2018. nov. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
Szia én 12 éves voltam amikor kiköltöztünk és ha bármi kérdésed van nyugodtan :). Szerintem a sixth formról már lecsúsztál mert oda csak jó gcsevel rendelkezőket vesznek fel szóval valszeg collegebe fogsz járni. A tanácsom pedig az hogy mindenkép próbálj meg bekerűlni a levelére vagy Btec levél 3 re mert ha nem akkor nem éppen egy jó társasággal leszel össze zárva. Tapasztalatból mondom hogy akiket ismerek hogy oda járnak azt se dudnák megmondani hogy mennyi 2 meg 2 és ez azért nem egy fejlődésre ösztönző helyzet. A gcse-n szerintem nem nehéz átmenni de viszont jó jegyet kapni annál nehezebb főleg hogy most újak vannak. Tanulni kell rá meg felkészűlni. De megéri. Bocsi hogy később írtam de most találtam meg a kérdést. Ui: nem tudom hogy a többi milyen iskolába jár Angliában vagy hogy milyen iskolába járt Magyarországon de én sokkal inkább a magyar oktatási rendeszert preferál úgy hogy Angliában közép iskolában a megye eggyik legjobb iskolájába jártam miközben Magyarországon meg csak egy sima suliba.
2018. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 Azért preferálod a magyar oktatást, mert nem tudod milyen. 12 évesen költöztetek ki, akkor még fel sem foghattad mi az az oktatási rendszer, és mit miért csinálnak, miért így tanuljátok. Nincsen jelentősebb tapasztalatod, talán csak általános 6. osztályig. Én Magyarországon egy nagyon jó/keményebb általánosba jártam, oda ahova például a köztársasági elnök is járt. Hidd el, nem akarod megízlelni az igazi magyar oktatást. Nekem már az általános is förtelem volt és haszontalan, feltételezem a középsuli meg mégrosszabb. Én nem tudom te Angliában milyen iskolába jártál, mert én a High School-t és College-t is kijártam, most pedig ugyanitt tanulok University-n. És azt kell mondjam, ez a szomorú igazság, de a magyar oktatás sehol sincs az ittenihez képest. Lehetne itt is változtatni, mondjuk egy kicsivel szigorúbbá tenni, de ami működik azt ne próbáljuk meg megjavítani. Nem véletlenül az angol oktatási rendszer az egyik legjobb.
2018. dec. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!