Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ennyire nem tudnak az emberek...

Ennyire nem tudnak az emberek informálódni? Miért kerülne egy európai nyaralás félmillióba?

Figyelt kérdés

Regényt tudnék írni, de maradok pár mondatnál: egy 1 hetes európai nyaralás nem kerül 500.000 forintba, ahogy itt sokan írják válaszként egy-egy kérdésre.

Miért nem tudnak az emberek lentebb adni, és nem mindenből a legdrágábbat valasztani?Drága nem egyenlő minőség. Miért nem olvastok, informálódtok?

Olyan adatokat olvasok itt, h elsírom magam... Ne dőljetek be az első google találatnak, ha szállást/repjegyet kerestek!És alkalmazkodjatok!3ad annyiból kijön, mint gondolnátok. Olvastam itt, hogy kanári szigetekre 70ezer forintos repjeggyel repült valaki. És, hogy szállás egy hétre 150ezer. Ne nevetess. Járjatok nyitott szemmel!

Nézzétek meg Cinque Terrét Olaszországban... Világörökségi helyszín, csodás tengerpart stb. 150 ezerből 10 napig voltam. És ebben repjegy+szállás benne van!!!Csodás helyeket láthattam olyan összegből, amiből más csak repjegyet vesz...

Én most csak a felesleges pénzszórás miatt szólalok itt fel. Nem az a bajom, h valaki 200ezerből foglal szállást, egyszerűen csak sokkal kevesebből is kijön, az esetek nagy részében és ha az ember tájékozódik.

Ti hogy látjátok?


Ne hagyjátok kizsákmányolni magatokat!


2019. jan. 5. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Mikor már gyakorlott kerékpár túrázó voltam, direkt poénból nulla forintból is megfordultam Németországban. Út közben az utak széli gyümölcsfákról ettem vagy halat fogtam az ingyenes kerékpár pihenőhelyek tavából. Tudod szegíny ember voltam éppen, alig volt több a bankszámlámon 3 millió Ft-nál. Amit nem azért kerestem nagy nehezen hogy könnyen elszórjam.
2019. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Szeretem az ilyen "kérdéseket". Állít a kérdező egy saját maga által felállított hamis tényt, majd igyekszik azt hosszan kifejtve megcáfolni.
2019. jan. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Rengeteg ember sportot űz manapság az olcsó, filléres nyaralásból, úgyhogy a kérdésed enyhén szólva értelmetlen.
2019. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Téged miért zavar ha valaki félmilliót költ egy 2 hetes olaszországi nyaralásra? Mikor fogod fel, hogy nem vagyunk egyformák, így az igényeink sem egyforma. Valaki (ahogy az első válaszadó) szeret biciklivel világot látni, útszéléről fáról enni a gyümölcsöt, horgászni. Neki erre a nyaralásra volt igénye. Nincs ezzel semmi baj, sőt én nőkként kicsit merésznek is tartom. De ha így érezte jól akkor neki ez volt a tökéletes. Én nem tudok biciklizni, így repülővel megyek. Viszont szeretem a kényelmet, így premium osztályra megyek, és nem turistaosztályon. Én nem tudok horgászni, de szeretem a minőségi, finom ételeket. Ezért előkelő étterembe járok, vagy egy jó utcai büfébe, az mindegy. De kifizetem a drágább ételt is ha finom. Én nem tudok egy parkolóban aludni, vagy sátorban. Nekem fontos, hogy este normálisan tudjak zuhanyozni, és szeretem a kényelmes ágyat. Mivel vannak igényeim, így hostelbe sem megyek, ezért minüségú szállodát keresek. Ha nem olcsó az se baj, csak tiszta legyen. Bekerül ez fél millióba? Igen. És ez téged miért zavar? Nem a te pénzedet költöm el. Nekem ilyen igényeim vannak. Nem mindenki szereti az útszéki hosteles, stoppos megoldásokat.
2019. jan. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyanazért, amiért van vevő a 30 millás kocsira is, pedig tizedéért is lehet újat venni.

A Kanári-szigetekre repülővel, első osztályon nem jutsz el 70 ezerből.

.

"Én most csak a felesleges pénzszórás miatt szólalok itt fel"

Ne tedd!

- Közöd nincs hozzá, ki hogyan szórja pénzét,

- más nem fogorvosra akar költeni, ezért nem veri fogához a garast.

2019. jan. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igaza is van a kérdezőnek, meg nem is. Tény, hogy rengeteg ember utazás közben olyan elképesztő pénzszórást enged meg magának utazás közben, amely teljes mértékben értelmezhetetlen. Havi 300k-t kereső emberek költenek fejenként 500k-t egy 10 napos andalúziai utazgatásra. Ennek tényleg a világon semmi értelme, mint ahogy mondjuk plusz 2000 EUR-t költeni business classra egy 5 órás repülőúton. Feltéve persze, hogy nem egy 100 EUR per órát kereső tanácsadóról beszélünk, akkor felőlem aztán csinálja. 5 órányi plusz komfortért kifizetni annyi pénzt, amiből tök normális körülmények között lehet 1 hónapot utazni simán hülyeség persze így is.


Az igazi gigahülyeség viszont az, amikor ugyanazért fizetsz jelentősen többet. Az utazásiparban ez talán a legjellemzőbb indikátora a hülyéknek, ültem olyan gépen, ahol 6k volt a retúrjegyem, a mellettem ülő meg 110k-ért vette, mert még mindig hisznek emberek a "ha hamarabb veszed, akkor olcsóbb" baromságnak. Szállással ugyanez. Ha van nagyon jó ajánlat, akkor van, hogy kicsit több pénzért ötcsillagosban lakom, de ha mondjuk egy alap hostel esténként 1000 Ft, köztes opció nincs, az ötcsillagos meg egymillió, akkor a közös fürdő is belefér. Attól, hogy valaki felnőtt, még nem kell elkényelmesedni.

Legtöbben nem tudják, hogy hol mi az elvárható ár, esetleg a kultúráról sincs fogalmuk, pl. elmennek Ázsiába és nem alkudnak semmiből.

Na ezektől tud nagyon drága lenni egy nyaralás úgy, hogy semmivel nem kapaz többet, mint én, aki rendesen megszervezem magamnak az utat. 16 nap India belföldi repjegyekkel és király szállásokkal, költőpénzzel, oltásokkal együtt volt 300k pénz.

2019. jan. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szóval te vagy az aki felteszi az "olaszországba akarunk menni a barátommal mennyibe kerül?" típusú kérdéseket.
2019. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

De miért baj ha valaki több százezreket költ el nyaralásra? Miért baj ha valaki utazási irodán keresztül intézi a nyaralást? Miért baj ha valaki nem akar közös fürdőszobát idegen turistákkal? Egyszerűen nem kell foglalkozni senki pénztárcájával.

Én soha 1 fillért nem fizetnék olyan szállásért ahol osztozkodnom kell a szobáért vagy fürdőszoba használatért. Soha nem stoppolok, és soha nem veszek fel stoppost. Mindenkinek más az igénye. Én utálok nyaralás közben számolgatni a pénzt, hogy mennyit költhetek még! Költekezem, mert én azért megyek, hogy az az alatt a 2-3 hét nyaralás alatt kiélvezem minden percét, és kényeztetem magam. Azt, hogy valaki vagyonokat költ ahhoz senkinek semmi köze. Én sem szólok senkinek ha olyasmire kiad pénzt ami nekem ingyen sem kéne.

2019. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kinek mi a felesleges. Én szeretem, ha van saját fürdőszobám, ha a szállástól gyalogtávolságra vannak a legszebb látnivalók. Szeretem kipróbálni az éttermekben a különféle fogásokat. Ha elfáradok a mászkálásban, szeretem, ha nem gond beülni egy kávézóba, és egy süti mellett nézelődni. Utálom tömegközlekedési eszközökön csomaggal cígelődni, így a reptér és a szállás között taxizni szoktam. Nyilván ha muszáj lenne, le tudnék faragni a költségekből. De minek szívassam magam, ha nem muszáj? Egyébként még így is ki szokott jönni mindenestül 1000 euróból egy egyhetes út. 500 ezer tényleg sok. Szerintem azt azok ajánlgatják, akik sosem utaztak még, csak eljátsszák itt a nagymenőt.
2019. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert böngésztem az oldalt, és a válaszoknál láttam hasonlót, amit itt is megírtak páran. Valaki megkérdezte, hogy egy adott országba (európán belül) kb. mennyiből jönne ki/fő, aki már esetleg járt arra, és a legtöbben elküldték aludni, hogy annyi pénzből ne is álmodjon arról, hogy eljut oda. És ez akasztott ki teljesen! Mert olyan orbitális baromságokat és horribilis árakat írnak itt jó néhányan, hogy az nevetséges és szomorú egyben. Ráadásul, aki tapasztalatlan utazás terén, annak egyből el is veszik a kedvét.

Az ilyen "félmillió alatt el se indulj" válaszokat komolyan törölném, ha lehetne. És az "akkor filléreskedj" szintűeket is. Akkor Te meg szórd a pénzt, ennyi erővel. Semmi értelme és haszna az ilyen válaszoknak. Nyilván nem veszek repülőjegyet Amerikába 10ezerért, és hiába európa, nem leszek 2 hetet Norvégiában 50ezerből, de azért elég erős azt mondani valakinek, hogy majd akkor álmodozzon európai utazásról, ha van rá legalább félmilliója, és az is csak szűkös 3 napra elég. Mert komolyan már valaki ilyen válaszokat ad itt...

ÉS nem filléreskedés, ha valaki igenis megnézi, hová teszi a pénzét. Nyaralás ide vagy oda, nem kell két kézzel szórni a 20ezreseket. Ezért tart ott a világ, ahol. Mert az emberek 90%-át beszippantotta a fogyasztói társadalom és a sok buta ember állítja, hogy igenis költeni KELL! Sok embernek az utazás nem arról szól, hogy hány centiméter van a lábujjának a repülőn... Valaki behúzza a lábát arra a 3 órára, és csak élvezi a kilátást. És mennyivel jobban jár... Amíg sokan csak arra tudnak koncentrálni, hogy minden "luxus" legyen és nem vagyok hajlandó 4csillagos szállodában aludni, mert ott a szőnyeg sarka nem hegyes, addig mások 3ad annyiból utaznak és tesznek a falszínre a szobában, inkább elmennek felfedezni a környéket. :D

És ennek se dőljetek be, hogy ha Ti 40ezret fizettek éjszakánként, akkor az tuti csilli-villi szálloda. Ennyire naiv sok ember. Tökéletesen tudják leplezni, hogy milyen rossz állapotban van a szálloda (penészes fal, kosz az ágy alatt, hajszál az ebédben stb.), Ti pedig önelégülten léptek ki az ajtón, hogy nah tessék, én megfizetem az árát a "luxusnak". És lehet, hogy rosszabb helyen vagy, mint én a kis napi 5ezremből. :D Erre volt már példa az életemben, csak azért írom. Csak néztem, amikor az egyik családtagom mennyi pénzből volt és milyen szállodában, aztán elmesélte milyen volt... Nyilván nem minden szállodára igaz ez, de ugyanígy, nem minden olcsó hely egy koszfészek. És ami olcsó, nem egyenlő a sz*rral, mint ahogy a drága sem mindig biztosíték a hiper-szuper dolgokra. Ezt kellene már belátni.

És nem, nem én kérdeztem mennyibe kerül olaszország. :D Én saját magamnak állítom mindig össze, hetekig böngészem a netet, h mindenből a legjobbat hozzam ki saját magam számára. Hiába is kérdezném, a válasz az lenne, hogy 400ezer kaja nélkül. Ilyen válaszokra pedig nincs szükségem. Ahogy fentebb leírtam 150ezerből voltam gyönyörű helyeket másfél hétig, csupán jól utána kellett nézni neten a környéknek és egyből látszott, hogy a google-s első találat a szállásra pl., miszerint fejenként azon a környéken 30ezer egy éjszaka, egyáltalán nem igaz, mert attól a szálláshelytől 5 perc vonatútra 3-4ezer(!!!!!!) egy éjszaka. :D Így költöttem kb 35ezer forintot szállásra 9 éjre, míg más ugyanennyi éjszakára, 5 percre tőlem közel 300.000ezret. xD

2019. jan. 7. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!