Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol nincs még tömegturizmus?

Hol nincs még tömegturizmus?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék nyáron elutazni valahová, de akárhová mentem eddig, komolyan olyan tömeg van mindenhol, hogy az borzalmas... Tengerparton egy törölközőt nem tudsz leteríteni, egy híresebb városban volt, hogy a hídján alig tudtam átverekedni magam, egyszerűen nem láttam az előttem lévő ember elé, hihetetlen tömegek vannak minden híresebb helyen.

Van még olyan hely a világon, ahol van látnivaló, érdemes elutazni, de lehet levegőt kapni? :/ Szeretem a történelmi nevezetességeket, a világörökségeket, de egyszerűen nem találok olyat, ahol nyáron ne lenne őrült nagy tömeg.


2019. ápr. 4. 12:11
 1/8 Holczer Norbert válasza:
36%
Magyarországon. Itt nincs!
2019. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"egy híresebb városban volt, hogy a hídján alig tudtam átverekedni magam"


Hát ha híres városba mész és ráadásul főszezonba, akkor nem csoda, ha tömeg van :-)

Próbálj meg kevésbé híres városba menni - pl. kisebb városokba, kevésbé felkapottak - hidd el, ott is vannak látbivalók - vagy pedig ne főszezonba utazz ilyen ismertebb helyekre.

Nem írtál országot, de lehet, tudnék megoldást mondani.

2019. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Europában nehéz ilyet találni. Vagy is szezonon kívül azért a nagyvárosok jobban megnézhetöek. EZ Novembertöl-áprilisig.
2019. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pakisztan, Iran, Papua Uj Guinea, stb
2019. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre teremtette a jóisten a Wizzair kazahsztáni járatát. Olcsón el lehet jutni és két hét alatt találkozol mondjuk 10 turistával. Az ország meg csodálatos.
2019. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Grúziát ajánlom, persze a tengerparti tömeg (pl Batumi) helyett a hegyvidékek magányàt. Varázslatos!
2019. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Örményország, Grúzia, a Balkán országai, mindamellett, hogy gyönyörűek, a viszonylagos szegénység és a 20 évvel ezelőtti háborúk még mindig elriasztják a turistákat. Hallottam róluk beszámolókat és nagyon jó helyek.


Emellett Skandinávia és a Balti országok.


A másik lehetőség, hogy szezonon kívül mész. Például gyönyörű volt ősszel Skócia is, turista alig volt. Pár várnál alig lézengtek emberek, nagyon misztikus volt.

2019. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden híres város trle van turistákkal ezért is híresek, de bérelsz egy autót mész néhány tíz kilométert valamelyik irányba és biztos találsz olyan helyet ahol nincs turista.
2019. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!