Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti hova költöznétek ki?...

Ti hova költöznétek ki? Törökország vagy Spanyolország?

Figyelt kérdés
Legfőkképp az érdekel jobban hogy melyik éri meg jobban. Mind a két országról hallottam jót is meg rosszat is szoval nem tudom eldönteni. Jelenleg még vendéglátás terén szeretnék elhelyezkedni kb szakács vagy cukrász esetleg pincér ha meglesz a vizsgám de anyira igazábol nem érdekel. Lehet hogy még nem kéne ezen gondolkoznom hisz még jelenleg vendéglátás szervezést tanulok és még éretségizni is csak 2-3 év mulva fogok de szeretném már most átgondolni hogy hogyan is szeretném alakítani az életem. Legfőképp arra szeretnék választ kapni hogy mind a kettőnek mi az előnye és a hátránya meg milyen papirok kelennek a kiköltözéshez a vízumon kívül meg hogy melyik országban lenne nagyob esélyem ebben a szakmában.
2019. ápr. 23. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
en mindkettobe, bar spanyol egyszerubb, unios orszag es a nyelv konnyebb
2019. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Spanyolorszag, mert ott esetleg meg munkat is kapsz es konnyebb minden teren. Vendeglatasban, hacsak nem sajat vallalkozas megnyitasara jonnel, akkor kb. senki nem fog foglalkoztatni Törökorszagban, mikozben lassan 30%-os a szakmaval rendelkezo fiatalok kozott a munkanelkuliseg. Azonkivul pedig ha szarnyalna is a gazdasag, a törökorszagi munkaeropiac nem kulfoldieknek lett kitalalva (itt kulfoldi vagy nagy ritkan sajat vallalkozast visz, vagy nem dolgozik vagy pedig angoltanar vagy esetleg diplomaciai területen vagy egyeb nyelvekkel dolgozik), honapokba telik a munkavallaloi kiadasa, sok ceg meg se teheti, hogy kulfoldit foglalkoztasson mert ahhoz egy halom feltetelnek kell megfelelnie (es utana meg ha meg is felel, nem igazan fog akarni 10-szer annyi penzt kidobni az ablakon, hogy aztan honapokat varakozzon a munkaerore, mikozben meg arrol is nagy regenyt kell irnia, hogy miert nem tudta török allampolgarral betolteni az adott munkat). Az altalad megjelölt szakmakban Törökorszagban pedig kb. semmi esely a munkavallalasra, mert ha ilyet keresnek, akkor egy perc alatt talalnak nagyjabol 120 olyan jelentkezot, akiket mar masnap munkaba allithatnak (meg ugye a ceg meg se tudna indokolni, hogy miert kell nekik Törökorszagban magyar pincer a török helyett pl.). Meg lehetne meg hosszan sorolni. A munkavallaloi jogok, juttatasok kozel sem olyanok mint Magyarorszagon pl. Összegezve, Törökorszagban elve mondom azt neked, hogy ra lennek kenyszeritve, hogy dolgozzak, sose valasztanam Törökorszagot.
2019. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%
Mindenképpen Spanyolország.
2019. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Spanyolország:

- EU tag

- Európai kultúrkör

- Jobb fizu

- Bizonyos részeken elég az angol is melót találni

- Kanári-szigetek


Törökország:

- Érdekes kutúra

- Bizonyos részek olcsóbbak, bár azok rendre veszélyesebbek is

- Európa ellenes szemlélet

- Idegengyűlölő hozzáállás

- rossz fizu

- rossz közbiztonság

- perfekt török nyelvtudás kell mindenhova, meg nem fogadnak el semmilyen máshol szerzett végzettséget

2019. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
67%
A törököket szerintem felejtsd el,a spanyolok meg az eu legnagyobb munkanelkulisegevel kuzdo tagallam.....szoval egyszerű az sem lesz......de tekintve hogy lehetsz vagy 15 eves szerintem ennek az egesznek jelenleg nem sok értelme van,higy te majd évek mulva mit hogyan......
2019. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha ki akarsz menni akkor először azt nézd meg hogy munkát hol találsz neked valót. Majd csak aztán jöhet hogy milyen ország. Tehát célirányosan keress munkát.

Amikor konkrét munka , munkahely van aztán már intézkedhetsz.

2019. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Spanyolország 😊
2019. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tudom nem kéne még ezen gondolkoznom hisz még bármi lehet a jövőre nézve. De hisz ki ne gondolkozott volna ezen ennyi idősen?
2019. ápr. 23. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:
törökországba
2019. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!