Kezdőoldal » Utazás » Európa » Itt senki se járt még az...

Itt senki se járt még az Isztrián?

Figyelt kérdés

Akármit kérdezek senki nem tud semmit róla mondani..

Oké,menjek el és nézzem meg ,tapasztaljak,egyértelmű...

De azért én örülnék,ha olvashatnék néhány kalandot,ha van ilyen a bögyötökben,akkor légyszi osszátok meg velem!

Vonattal fogok menni,ezért is nekem minden mozzanat fontos,plusz egyedül.


Opatija,Pula,Lovran,Rabac,Fiume,Porec ezek érdekelnek...hogy jutottatok el oda,mi mennyi volt,milyen a hely,mit tapasztaltál..pozitív-negatív érdekel.


Sokat olvastam róla,de nem eleget. :)


Tervem Opatija környéki szállás és onnan busszal bejárni mindent...jól jönnének tapasztalatok,hogy könnyítsek a terven,mert csak 2 napom lesz.


2019. jún. 25. 22:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

De, sokan jártunk már az Isztrián, de a 90%-unk gondolom autóval, így nem ismerjük a tömegközlekedést.

2 nap semmire nem elég, max arra hogy strandolj a tengerben.

Minimum 1 hét kell hozzá, vagy több.

2019. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ez az, de vannak olyanok,akiknek nincs autója/jogosítványa...és így marad a tömegközlekedés.
2019. jún. 26. 14:19
 13/17 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kell azon lovagolni,hogy 2 nap, lehetne 5 nap is,de nem igazán ott képzelem el,mert arra nem ismerek semmit, nem is nagyon láttam neten sem a Porec aquaparkon kívül semmit, ami nagyon érdekes lenne,talán Pulát ...15-érkezem,reggel, 18 este megyek haza, idő amúgy van azért,v 2 teljesen tiszta nap (16-17), tehát arra,hogy megismerjem egy részét elég szerintem a 2 nap,engem az érdekelt volna hogy a tömegközlekedés milyen, azt látom,hogy negatív a tapasztalat..

Érdekelt volna,hogy mondjuk Opatijából indul e közvetlen járat az említett városokba..Tudom,hogy más világ,mint Dalmácia.

Splitben van tapasztalatom.


Na mindegy ,ha visszajöttem majd leírom mi történt,hátha segít valakinek,aki vonattal menne.

2019. jún. 26. 14:31
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi 4 napot voltunk a március 15-i hosszúhétvégén, amikor még nem volt tömeg és autóval, szóval ennyi mindent biztosan nem tudsz megnézni. Amiket megnéztünk:


- Piran: Nagyon szép, hangulatos tengerparti város, egy kiemelkedő félszigetre épülve, nem Horvátország, hanem Szlovéniában.

- Porec: Itt volt a szállásunk, annyira nem nagy szám a város, itt is egy félszigeten van a belváros, de az síkabb fekvésű, de azért nem rossz, a belváros mellett szép park volt, ott is mászkáltunk.

- Rovinj: Hasonló, mint Piran, nagyon szép tengerparti város, érdemes mászkálni. Naplementében különösen gyönyörű volt.

- Pula: A központja nem extra, azért van egy-két szép sétálóutca, valamint a pulai amfiteátrumot és a dombon lévő erődhöz/várhoz érdemes felmenni, jó onnan a kilátás. Viszont a várostól délre nagyon jó helyek vannak, mi a pulai kikötő öblét bezáró félszigeten voltunk, annak a déli oldalán nagyon szép, látványos sziklás part van, google mapsen találsz róla képeket.

- Vela draga kanyon:

Az Ucka hegységben van, a keleti oldalán a gyorsforgalmi alagút első lehajtójánál, talán a leggyönyörűbb természeti jelenség a félszigeten. Van ott egy tanösvény, ami egy kis kört tesz meg, lemegy az aljára, majd vissza.

- Istraske Toplice:

Ez valami gyógyvizes fürdő, de nem az az érdekes, hanem hogy felette nagyon látványos sziklafalak vannak, gyalog fel lehet menni föléjük, ahonnan jó a kilátás.

- Motovun:

Szép hegytetőre épült város a félsziget belsejében.

- Még meg akartunk nézni a Google Mapsen egy Sopot névre hallgató vízesést, de bes.zoptuk. Ott kiderült, kettő ilyen nevű vízesés is van az Isztrián, de egyrészt másikról voltak a látványos képek, ami totál máshol van, másrészt egy csomót szívtunk míg megtaláltuk, akkor is a tetejét, de ki volt száradva, mindez nem sokkal hóolvadás után...


Ezen kívül tavaly nyáron nyaraláskor jártunk az Ucka hegység legmagasabb pontján, a kb. 1400 m magas Vojak csúcson, ez egy kényelmes, 1-2 órás minitúra volt a parkolóból, valamint jártunk, sőt aludtunk a legkisebb horvát városnak nevezett Humban is, ami egy domra épült kis vár Isztria belsejében, 1-2 kis szűk utcával, templommal, gyönyörű környezetben.

2019. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ami pedig a tömegközlekedést illeti, keress rá neten. Mi egyszer voltunk tömegközlekedéssel Horvátországban, flixbus-al Zagrábban, ott egy napot az azt megelőző napon kitalálva leugrottunk Fiumébe (Rijeka). A belföldi távolsági buszközlekedés kiváló, előre lehet foglalni neten helyet, amit telefonnal fel tudsz mutatni, csak találd meg ezt az oldalt vagy appot. De kétnap akkor is kevés. Szerintem ha egyik nap elmennél valahová, akkor csak egyetlen másik helyet nézz ki.
2019. jún. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi megyünk minden évben. Ha egy kis kalandra, élményre vágysz, akkor menj el egy nudista kempingbe, fantasztikus. Sok van arrafelé, nagyon kultúráltak és tök felszabadító érzés. (Valalta, Koversada, Solaris, stb.)

Viszont szerintem jobban járnál inkább egy Rovinj környéki szállással, Opatia az isztria bejárata, onnan miden messze van.

2019. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
De Fiuméba,vagy Opatijában szállok le a vonatról, Rovinjba hogy jutok el ? Mikor írták,hogy szar a tömegközlekedésük.
2019. jún. 28. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!