Kezdőoldal » Utazás » Európa » Novemberben Skóciába utaznék...

Novemberben Skóciába utaznék pár napra (3-4), Edinburgh-on kívül melyik részt érdemes megnézni, ami közel van a fővároshoz, és lehetőleg ilyen vadregényes, elhagyatott táj?

Figyelt kérdés
Szeretnék igazán Skóciára jellemző elhagyatott, vadregényes helyeket is látni, vannak ilyen helyek a fővároshoz közel? Azt tudom, hogy Skye szigete gyönyörű, de sajnos elég messze van a fővárostól, minimum 5 és fél óra autóval, az valószínűleg nem fog beleférni. Remélem idetéved pár ember, aki járt már Skóciában, és tud pár hasznos tippet adni. Előre is köszi :)
2019. jún. 29. 21:04
 1/10 A kérdező kommentje:
És Edinburgh-ra elég pl. 1 nap, vagy az kevés lesz?
2019. jún. 29. 21:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Öszintén szólva novemberben nem túl kellemes arrafelé, ami szép, azt nem ilyenkor jó felkeresni. Meg eleve pár nap semmire sem elég, szerintem még Edinburghra is több kell, ha valamennyire is meg akarod ismerni.
2019. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Éppenséggel nem vadregényes, de közel van Falkirk, ahol van a Falkirk wheel és a Kelpies, azokat érdemes megnézni.

Kelpies [link]

2019. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És ha csak Edinburgh-ot néznénk meg, az sem jó novemberben? Vagy csak a tájra érted? Úgy néz ki, hogy akkor tudnánk csak menni, november elején-közepén, vagy esetleg október végén. Én pont azt olvastam, hogy az ősz az szép odakint, a nyár meg pl. nem túl jó, mert borzasztóan sok a turista.
2019. jún. 29. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Bar meg nem jartam Skociaban (augusztusban megyunk 8 napra), eddig akivel beszeltem errol mindenki azt mondta, hogy gyonyoru, ugyanakkor tulnyomoreszt inkabb a nyugati oldalat ajanljak. En is eleg sokat olvasgattam informalodtam, amit en talaltam ilyen kulonlegesebb, elhagyatottabb, autentikusabbnak a tobbi resztol az a Kulso-Hebridak. Ezzel az egyetlen gond, hogy kicsit messze van Edinburghtol.
2019. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én eddig csak Edinburgh környékén voltam, konkrétan abból is csak a belvárost láttam, pedig jó párszor átbicikliztem rajta - épp emiatt városnézés nem nagyon volt...meg onnan szoktam repülni, de ez megint csak annyi, hogy átbuszozok rajta,és kész. de azért azt érdemes megnézni, de szeerintem a turista cuccokra elég egy nap.
2019. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy milyen programok érdekelnek. A legnépszerűbb látnivalókra Edinburgh-ben elég egy nap is. Én ezen kívül szeretek egy kicsit elmerülni a helyi kultúrában ott, ahol járok és csak sétálni a városban, beülni egy egyszerű, helyiek által látogatott étterembe, megnézni egy kulturális eseményt, stb. Ezzel együtt is legfeljebb 3 napot szánnék a városra.

A legszebb tájak valóban messzebb vannak, az ország északi és nyugati oldalán. Novemberben az időjárás hűvös, esős és gyakran szeles, ezért készülj fel alternatív beltéri programokkal is.


A sok turista relatív. A felkapott helyeken valóban sokan vannak, főként a nagyvárosok környékén. De jóval kevesebben utaznak ide, mint pl. a mediterrán országokba, és a vidéki területekre is kevesen kirándulnak. Ezért nyáron sincsen akkora tömeg, hogy ne lehessen elférni, és számtalan gyönyörű hely van, ahol az év bármelyik napján egyedül maradhatsz.

2019. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én most voltam családdal Skóciában, Melrose-ban volt a szállásunk, és minden nap bevonatoztunk Edinburgh-ba, este meg vissza. Voltunk a Royal Mile egyik végén a várban és a másik végén a Holyrood Palace-ben, megnéztük a Mary King's Close-t, a tengerpartot, a botanikus kertet és az Arthur's seatet. Utóbbi kettő ami igen természetközeli és gyönyörű, de ha tipikus skót vadregényes csodaszép tájakra vágysz, akkor inkább a skót felföld felé kellene indulnod.
2019. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Pitlochry is gyönyörű szép, azt is érdemes megnézni. St. Andrews, Deep Sea World, Silver Sands Beach, Linlithgow. Mi tavaly voltunk és elég jó időt fogtunk ki de itt igazából minden gyönyörű szép. :)
2019. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Edinburghban érdemes megnézni a Calton Hillt, Erzsébet királynő hajóját de csak úgy sétálni is nagyon jó.
2019. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!