Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szicília, vélemény, látnivalók...

Jszeniko kérdése:

Szicília, vélemény, látnivalók, tudnivalók?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén nyáron Szicíliába megyünk nyaralni, és érdekelne a tapasztalatatok. Melyek a legszebb, legjobb strandok? Keleti vagy a nyugati oldalon érdemesebb megszállni, azon belül főváros vagy inkább kisváros?

2019. júl. 1. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom, hogy hosszasan tervezgette, válogatta a család, hogy hová is menjetek majd nyaralni, nem kevés pénzért.


Ezek után szeretnétek az alapdolgokat megtudni itt????

Akkor mégis mi alapján döntöttetek??

2019. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aggódásod őszintén jól esett, de pontosan tudjuk mindannyian mik vannak erre, én személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy mégis kinek mi tetszett a legjobban, hogy szerény másfél hetes nyaralásunkba mit sűrítsünk bele, mert ha rajtunk mulni 3 heten keresztul utazgatnek:) Neha erdemes kerdezni, mielott indokolatlan ingerültséggel lealázod a másikat. Köszönöm:)
2019. júl. 1. 18:33
 3/10 D. Brasco ***** válasza:

Ha mindannyian pontosan tudjátok mi van ott,akkor meg főleg nem értem a kérdést,de tessek:

[link]

2019. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én most épp Szicíliából írok neked úgyhogy még friss az élmény :).

Mi Catania-ban szálltunk meg az Ortensia szállóban. A nő aki vezeti az egészet rettentő kedves. Van egy kutyája és egy kisbabája, csak minden második nap van itt. A férje elég szótlan és nem túl kedves, de túl lehet élni. Reggelire rögtön kell menni mert akkor elfogynak a finom péksütik. A szoba nagyon szép és teljesen komolyan ez a legtisztább szoba, ahol nyaraltam eddig. Csak ajánlani tudom őket. Ha repülővel mentek MINDENKÉPPEN béreljetrk autót mert anélkül végetek. A szállóból ahogy kisétáltok jobbra van egy finom pizzázó.

Strandok: Az Isola Bella strandra menjetek el és azt egybe tudjátok kötni egy városnézéssel. Nekünk az eddigi legjobb strand amin voltunk az Santa Maria la Scala. Itt végig nagy sziklák vannak de ha a tenger mentén mentek egy keveset akkor találtok egy pár méter széles részt. Érintetlen, méteres hullámok, kb. 15 ember volt csak ott. Medúzák nincsenek, nagyon élvezetes. Egyelőre ezeken voltunk.

Programok: Az Etna vulkánra /fő kb. 30 euróért felvittek 1900 méterig felvonóval. Gyönyörű látvány. Mi még felsétáltunk 2900 méterig. Nagyon kemény, de 12 éves lányom megcsinálta úgyhogy hajrá. Vigyetek pulcsit, mert hideg lesz fent. 1900 métertől még 25 euróért felvisznek 2900 méterig. Onnantól még 9 euróért egy emberrel fel lehet sétálni nem tudom meddig. Lehet hogy teljesen 3300 méterig visznek a csúcsra, nem biztos.

Szirakúza és Noto szép város, bár parkolóhelyet keresni egy tortúra. Ott még kereshettek strandokat.

Taorminába is voltunk ott van a korábban említett Isola Bella strand.

Aztán mi váltottunk szállás mert az Ortansia-ba már maradhattunk. Út közbe mentünk el a szintén korábban említett strandra a Santa Maria la Scala-ra.

A mai nap megyünk az Etnaland kalandparkba. Ott van aqua park is, de mi oda nem akartunk menni mert van otthon is. Ebben a hónapban meg a következőben is csak estére lehet menni 19:30-tól hajnali 1-ig. Fejenként 20 euró azt hiszem. Holnap még nem tudjuk mit csinálunk, de utolsó nap Catania-t nézzük meg.

2019. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönööm :)
2019. júl. 2. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Mi azt tapasztaltuk meg SZiciliába hogy a strandjaik miatt teljesen fölösleges odaáig repülni! Szép a keleti part meg lehet csalinkázni de ha a strandolás miatt mentek oda akkor valaki átvert titeket!

Vissza lehet kérni még a foglalót?

2019. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Mi nem csak strandolás miatt megyünk oda, városnézés miatt is választottuk Szicíliát, az óvárosok, ókori építmények miatt, úgyhogy nem a beach a fő cél.

Nem, nem lehet.

2019. júl. 2. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Számomra úgy tűnik az egyetlen dolog ami érdekelt téged az a strand volt. Ne haragudj.
2019. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

És az miért baj ha a strand érdekli?

Parkolásnál figyeljetek oda mert a kék színű fizetős a sárga a helyieknek van a fehér meg ingyenes.

2019. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmi baj:)

Köszii! :)

2019. júl. 2. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!