Kezdőoldal » Utazás » Európa » Thessalonikibe érdemes nyaraln...

Thessalonikibe érdemes nyaralni menni? Mennyire koszos, szemetes ez a macedón térség? Mit érdemes ott megnézni? Programok?

Figyelt kérdés

Thessalonikibe tervezek nyaralást, viszont abszolút nem ismerem a térséget, ez lenne az első utam Görögországba. Autóval mennék, ezért nem jöhetnek szóba szigetek. Esetleg van más hely nagyjából ebben a távolságban ahova érdemesebb üdülni menni, mint Thessalonikibe? Félek, hogy szemetes, visszamaradt vidék. Kérlek, írjátok le tapasztalaitokat, tanácsaitokat.

Köszönöm!



2019. júl. 13. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Thesszaloniki nem szemetes, nem visszamaradott. (A környező hegyekben persze vannak szegényebb falvak.) Szép város, bár inkább városnézésre jó, nem strandolásra. Görögország egyébként csodálatos, jókat lehet enni-inni, és az emberek nagyon kedvesek :) Jó utat!
2019. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 50 kilométerrel tovább mentek Kassandrába ott már gyönyörű partok vannak. Thessaloniki sem olyan gáz de tényleg nem egy nagy élmény strandolás szempontjából.
2019. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Most jöttem vissza fél év Erasmusról, Thesszalonikiben éltem. Olyan mint egy átlag görög nagyváros (Görögország második legnagyobb városa amúgy, több kint egymillió lakossal), nem a legtisztább, de nem is durván szemetes vagy csúnya. És abszolút nem visszamaradt, csak olyan görögös :) Athéntól szerintem tisztább és jobb. Thesszalonikiben főleg városnézni érdemes, ott van az Archeológiai Múzeum meg a Fehér Torony, az Arisztotelész tér, Agora, meg még csomó múzeum, meg a tengerparti sétány az esténként gyönyörű, mindig vannak programok meg sokszor kirakodóvásár van. A kaja az a legeslegjobb, nem drága de szuper finom. A közelben van a Halkidiki félsziget, a legközelebbi csücske kb 45-50 perc Thesszalonikitől, ott csodaszép kristálytiszta strandok vannak. De Thesszalonikihez közel is van stand, a helyiek sokszor mennek a Perea vagy Agia Triada nevű strandokra. Ezekre mehetsz kocsival is, kb fél óra a belvárostól, vagy a Fehér torony előtt indul mindig hajójárat, az nagy élmény, és a strandra visz meg este visszahoz. Még Kavala is szép vidék, hegyre épült város, kb másfél óra Thesszalonikitől és onnan Thassos szigete iszonyat közel van, ott is vannak strandok. Ha érdekel még más, kérdezz nyugodtan :)
2019. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információkat, tanácsokat.

Gondolkodok még Paralia-n is (macedón), tudnátok róla valamit írni? Érdemes oda menni? Úgy hallottam jobbak a strandok, mint Thessalonikin.

2019. júl. 15. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Paraliát csak akkor ajánlom, ha nagyon fiatal vagy, sokat szeretnél bulizni, és az a legfontosabb szempont, hogy olcsón szállhass meg a tengerhez közel.

Ha feltétlenül az Olymposzi riviérán akarsz strandolni, válaszd inkább bármelyik másik települést (Olímpic Beach, Neoi Pori, Platamon.......), jobb élményekkel térsz majd haza.

2019. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!