Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért ilyen ronda város Budapest?

Miért ilyen ronda város Budapest?

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 10:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%
Mert nincs "gazdája". Sem az építészetnek, sem a tájrendezésnek, sem a közlekedésnek, sem a takarításnak. Természetesen mindre van "hivatal", csak éppen döntési jogköre és hozzá tartozó pénze nincs. És ebben a sivárságban az emberek is egyre igénytelenebbek lesznek. Már a házak előtti terepek is koszosak.
2020. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Rengeteg helyen voltam már, és szerintem ilyen büdös ,tele csövesekkel, oligarchákkal, várost nem láttam

Ami még ennél is szönryűbb,hogy az emberek sietnek, a holnapnak élnek, és arrogánsak, makacsok és irigylik a másikat.


16.kerületben éltem 4 éve, és abban az 1 évben kétszer jelentettek fel a szomszédok kis csecsebecse ügyek miatt.

2020. máj. 4. 10:13
 3/43 anonim ***** válasza:
79%

A rengeteg csöves valóban egyedi látvány, ilyet ilyen mértékben még sehol nem láttam, pedig nem kevés helyen jártam már. Legalább az aluljárókból kipaterolták őket részben.


A többi része szerintem nem olyan vészes, mondjuk lehetne sokkal több zöldfelület, persze ez nagyrészt már adottság.

2020. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
99%

Maga Budapest nem ronda, csak elhanyagolt, koszos,de nem véletlenül lett egyik a világ 10 legszebb villamosvonala között a 2-es villamos vonala.


Igen, a házak előtt is kosz van, de amikor tárasházi takarítóként a frissen felmosott járda kellős közepére hugyoztatta a járőkelő a kutyáját és én ezt szóvá tettem, akkor közölte, hogy ez közterület és neki joga van ide pisáltatni a kutyát és Ő ügyvéd és tudja, hogy mihez van joga.


Vagy amikor egy másik kutyás gazda kutyája kb. fél méter szélesen összefosta a járdát, én épp fel akartam sikálni és megkértem az arra járókat, hogy a járda szélére menjenek, nehogy belelépjenek, akkor ahelyett, hogy megköszönte volna (mondjuk 1 ilyen is volt), közölte, hogy én ne mondjam meg neki, hogy merre menjen, ki vagyok én, hogy meghatározzam, Ő merre megy!? :D Szóval van gond a fejekben, rendesen... :-(

2020. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
67%
Nem jó dolog az általánosítás. Attól mert ti szar helyen laktok, nem biztos hogy egész Budapest koszos és tele van csövesekkel meg kutyaszarral stb.
2020. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%

Persze szubjektív dolog a szépség, de még így is ki merem jelenteni, hogy Budapest egyáltalán nem csúnya Európában, sőt, kifejezetten szép tud lenni.

Csúnya fővárosnak ott van Kisinyov, Szófia, de pl. Athén is tiszta szemét, a belvárosban minden(!) fal tele graffitivel, zsáknyi bűzlő szemét az utcán mindenhol.

De pl. patkányt is csak Rómában meg Londonban láttam eddig, pedig Pesten lakom, ott meg csak turistáskodtam...

Persze az elhanyagoltság és a hajléktalanok problémája vitán felül áll, ezen jó lenne változtatni.

2020. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
„tele csövesekkel… oligarchákkal” ezen elsírtam magam, annyira fáj.
2020. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
55%

"De pl. patkányt is csak Rómában meg Londonban láttam eddig, pedig Pesten lakom, ott meg csak turistáskodtam..."


Ezt nem kellett volna... :-)

Bp. belvárosban volt olyan, hogy alkonyatkor épp a játszótérről spuriztak át ketten a szomszéd házba. Vagy a cukrászat mellett fényes nappal jött ki a házból és ment be a kocsi alá.

2020. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
9) miért? Azt mondtam, én még nem láttam 26 év alatt, van ahol meg egy hét alatt kettőt is. Persze ettől még előfordul itt is.
2020. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
76%
Nem ronda.
2020. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!