Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért ilyen ronda város Budapest?

Miért ilyen ronda város Budapest?

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 10:10
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
50%

30-as csak a latin-amerikai civilizált helyek kb olyanok mint Európában a civilizálatlanok

Argentínában éltem,még a legjobb helyeken is voltak gettók,a halál náluk sokkal természetesebb mint itt


Nem azért,én is szerettem ott élni de basszus ne állítsuk már úgy be mintha nem lenne egy közel Afrika szintű hely a térség

Borsod ott kb jó helynek számítana

2020. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Ha Latin-Amerikában vannak civilizált helyek akkor Afrikában is,a Balkán meg szuper kb
2020. júl. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Bolívia egyik fele svájci színvonalon van, másik fele Albánia alatt.

Kolumbiában is vannak Nyugat-Europai színtű helyek, de ott is máshol nyomor van.


Argentina is fejlett volt, amíg az USA el nem süllyesztette.

2020. júl. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Argentínával egyetértek mivel azt politikailag ha nem is csak az USA tette tönkre de nem jött nekik rosszul

Kolumbiának oké de most ennyi erővel meg Horvátország tengerparti része is olyan szintű vagy Magyarországon Rózsadomb stb


Bolíviában sose jártam arról nem nyilatkozom de nem tudom elképzelni,hogy svájci színvonalon lenne mivel akkor mindenki oda akarna menni és helyiektől sem ezt hallottam


De ennyi erővel minden országban van nyugat-európai szintű hely :D

Afrikában is pl egy Botswana vagy Reunion,Seychelles,Mauritius nem rossz helyek

2020. júl. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
@33 Jártál már Bolíviában? Latin-amerikai viszonylatban is koldusszegény és magyar pénztárcával is simán olcsónak mondható. Még Sucréban és Santa Cruzban is egyértelmű a szegénység, pedig nem is rég jártam ott.
2020. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb szó rá a ronda, hanem inkább lepukkant, de nem olyan szexi módon, mint például Berlin, hanem inkább klasszikus kelet-európaisan igénytelen értelemben. Nézz körül egy random "elitkörnyéken", mint a II. vagy a XII. kerület: a belbudai részeken szinte az összes régi társasház omladozik, a lakók nagyjából fele minden házban egyedül élő néni, akiknek vagy semmi pénzük a karbantartásra és állagmegóvásra, vagy van de régi berögződés szerint az önkormányzattól vagy az államtól várják, hogy újítsa fel a magántulajdonban lévő épület homlokzatát vagy fűtésrendszerét. Ha kicsit feljebb megyünk a hegyek irányába, egyből megjelennek a baromi igénytelen, Pristinát idéző villanyvezetékek és a széttoldozott-foldozott utak, amiken így is sok a kátyú. Az épületek is változnak, errefelé már inkább kisebb bauhaus vagy csúsztatott zsalus társasházak vannak szintén siralmas állapotban, ahol a lakók mégnagyobb arányban pénztelen vagy fukar idősek, ahol szintén lehetetlen egy minimális költségekkel járó felújítást is elfogadtatni a lakóközösséggel. Emellett ott vannak a 90-es évek dicső korszakából származó újgazdag villák, amik igényességben épphogy megelőzik a bánffyhunyadi palotákat. És ez az elitnegyed, ahol az utcakép gázabb, mint a legtöbb nyugat-európai problémás városrészben.
2020. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

#35 Nem. Lehet bekajáltam egy nemzetközi média hazugságot. A nemzetközi média azt állította, hogy a svájci szintű rész le akkar szakadni, a dél-amerikai tipikus mélyszegénységet képviselő ország részről.


Akkor ez most, hogy is van?

2020. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Melyik részre írta,hogy svájci szint?


Én se voltam még Bolíviában de ez nekem nagyon gyanús

Ha Svájc szintje lenne akkor a fél világ oda akarna menni dolgozni

2020. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
37, inkább úgy fogalmaznék, hogy a latin-amerikai átlagot alulról súroló keleti országrész akar elszakadni a kontinensen is páratlanul gyatra gazdaságú és életszínvonalú nyugati, indiánok által dominált résztől.
2020. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

#36 Van benne igazság.


Svábhegyen többszáz négyzetméter alapterületű villák elött is hónapokig képesek a másik kocsibeállója elé áttolni a szemetett, a majd a másik vissza. Mert hívni pár munkást és rendelni egy konténert "drága".

2020. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!