Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon még mindig...

Magyarországon még mindig divat a röghöz kötöttség, max milyen messze költözhetnétek otthonról?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni, nem külföldre, hanem itthon, de mindenki lebeszél arról, hogy a megyén kívül menjek. Úgy érzem magam mint egy rab. Azért mert ide mertem erre a helyre születni, miért törvényszerű, hogy itt is kell meghalnom?
2011. okt. 7. 18:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
bocs kilyukadsz
2011. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Úgy "általában" ne menj.

Ha nem érzed jól magad a szülőföldeden, nincs munkád, akkor gondold végig, milyen helyen szeretnél élni, milyen munkát tudsz elvégezni, mekkora induló tőkéd van.

Ezután keress szívednek kedves helyen konkrét munkahelyet, próbáld lekötni, és keress a lehetőségeidnek megfelelő lakhelyet (lakást, bérletet, albérletet). Ezeket mind megnézheted a neten, kétségek esetén egyszer oda is utazhatsz körülnézni, esetleg pár napra állást szerezni.

Ha összeállt a kép költözz!

Hallgasd meg mások véleményét, de döntened magadnak kell, ezt nem ruházhatod át senkire!

Mindenki csak azt mondhatja el neked, amit ő érez. Beléd nem tudja képzelni magát, pedig élni Te fogsz ott.

Kicsit bátrabban, kevesebb siránkozással minden sikerülhet, ha körültekintően jársz el.

2011. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, és többi költözéspárti válaszadók! A ti szavaitok fognak megjelenni a fejemben, mikor valaki bolondnak tart az álmaim miatt. Tudtam eddig is, hogy mi az ami engem igazán boldoggá tenne, de senkinek sem tudtam megosztani, úgy, hogy sértéseket, és rosszindulatú lenéző kritikákon kívül semmit sem kaptam válaszul. De a ti válaszaitokból sok erőt merítettem, igenis merni fogok kiállni a vágyaim mellett, és tenni is fogok minden nap valamit, hogy közelebb kerüljek hozzájuk! Hiszem, hogy sikerülni fog, van bennem elég erő, hogy az irigy, földhözragadt itteni emberek ne tudjanak ide láncolni!
2011. okt. 9. 18:11
 14/16 anonim ***** válasza:
azért hagyomány nálunk a röghözkötés mert nálunk a saját lakás státuszszimbolum. nyugaton a fiatal párok albérletbe laknak nincs mi visszatartsa őket ha máshol kapnak munkát. náluk az a fura ha valaki saját lakást vesz.nálunk meg lenézik az albérleteseket. meg hát ha van családod akkor enm ugrasz olyna könyen fejest egy uj városba de ha fiatal vagy nincs senkid akkor előtted a világ. Mo nem olyan nag yazért 3-4 orán bellül autoval szinte az egészet átszelheted ha haza akarnál ugrani
2011. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Költözz!!! Én is mennék, de nem tudok (hasonló a helyzetem, de nincs még megfelelő tőkém) Szerintem ez nagyon pozítiv dolog, hogy nyitott vagy az újra és a változásra! Szerintem sikerülni fog, meg legrosszabb esetben is ugyanaz lesz mint most, csak más városban (nem lesz munkád), meg bármikor hazatérhetsz és te legalább megpróbáltad és nem csak síránkoztál! Szóval én csak bíztatlak! Kívánom, hogy teljesüljön az álmod!!!
2011. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem mindenki azzal jött anno, hogy miért megyek olyan messzire? Miért nem közelebb? Ti., hogy akkor onnan könnyebben haza tudok jönni. Ők maguk sem tudták szerintem miért mondják ezeket, csak úgy betanulták.. Mindenesetre nekem minden esetben az volt a válaszom, hogy azért megyek el, hogy lássak máshol mást is, itthon pedig már voltam eleget, itthon meg már voltam eleget, azért megyek, hogy ott legyek, nem pedig azért, hogy itt. Irreveláns az én olvasatomban az egész kérdéskör. Akárhova el lehet menni ahol van lehetőség, simán kerüld meg a Földet, azért vagyunk, hogy felfedezzünk, tapasztaljunk, éljünk.

Nah ehhez képest akkor törjenek össze a szüleid, ha más megyébe költözöl.. komolyan, add elő nekik, hogy más meg a tengerentúlra megy, nem köthetnek magukhoz. A kirepülés az élet rendjébe tartozik. Ha nem teszed, megbosszulja magát!

2012. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!