Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Elfelejtettem lyukasztani,...

Elfelejtettem lyukasztani, jött az ellenőr, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Vásároltam jegyet bankkártyával az automatánál, megszoktam, hogy bérlettel utazom, és elfelejtettem lyukasztani, az ellenőr 8 ezer forint pótdíjra kötelezett, felírta a jegyem sorszámát, majd én inkább leszálltam, mire az úr hívta a rendőröket. Számíthatok valami következményre?

2017. júl. 5. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel kártyával vásároltál, lehet.

Egyébként egyszer én is így jártam. Előadtam, hogy először utazok, nem tudtam, hogy lyukasztani kell, senki sem mondta... Előre engedett lyukasztani. Megúsztam szerencsésen.

2017. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem adtad meg az adataidat, akkor nem lesz következménye.
2017. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha be tudnak azonosítani (és be tudnak, ha bankkártyával vetted), akkor ki kell fizetned a pótdíjat. Ha határidőig nem teszed, még többet hajtanak be rajtad. Olvasd al a szabályzatot. A helyszínen még kérhettél volna méltányosságot, ahogy egy korábbi válaszoló írta. Most már te vagy a hunyó.
2017. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez alapján nem tudják beazonosítani. Az, hogy ki fizette ki a jegyet és ki utazott, az két különböző dolog, egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz a személy. De ha ugyanaz lenne, az sem teremtene jogalapot egy bírságra.
2017. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! végül nem lett semmi probléma belőle
2017. nov. 4. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!