Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Írj a lakóhelyeden 3 olyan...

Írj a lakóhelyeden 3 olyan dolgot amit szívesen megmutatnál egy turistának! (? )

Figyelt kérdés

Mindegy hogy faluban, kisvárosban, nagyvárosban vagy megyeszékhelyen laksz, írj 3 olyan dolgot amit szerinted érdemes ott helyben megnéznie egy oda látogatónak!

Tényleg kìváncsi vagyok. Normális válaszokat légyszi!:)



2018. jan. 5. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Római fürdő

2. Divat múzeum. ( néha be lehet öltözni középkori ruhákba is)

3. Apátsági templom


Anglia/ Bath-ban élek 10 éve.

43/N

2018. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hű de jól hangzik! Szívesen elmennék mindhárom helyre :)
2018. jan. 5. 15:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miskolc:


1) Barlangfürdő

2) Vár (eléggé megosztja az embereket a felújítás, de szerintem szép lett)

3) Deszkatemplom (tudom, hogy vannak híresebb épületek, de pont azért ezt teszem be, mert kevéssé ismert, de szép)


Kőszeg:

1) Jézus Szíve templom (ennyire szép neogótikus épület kevés van)

2) Vár

3) Jurisics tér (az ország legszebb középkori tere szerintem)


Eger:

1) Vár (tudom, hogy úgyis ismeri mindenki, mert az ország kb. legismertebb vára, de nyilván egy ilyen listáról kihagyhatatlan :)

2) Minaret (úgy tudom, az egyetlen az országban, amibe fel is lehet menni; a pécsibe biztosan tudom, h nem. Bocs az érdiektől, ha abba is fel lehet, neten nem találtam róla infót.)

3) Gárdonyi háza. Nekem nagy élmény volt, irodalomrajongóknak kötelező :)

2018. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

Akiket elvittünk eddig egy turisztikai kirándulásra azok mind odavoltak érte. Bár a római fürdő látványosságára jó sokat kell várni, és ugye nekünk magyaroknak Budapesten szintén van csodás római fürdőnk. Amúgy az igazi bath-i botanikus kertet nem is említettem, pedig nagyon szép.

2018. jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Én is szívesen elmennék. Remélem egyszer lesz rá lehetőségem! :) Megnézem neten amiket említettél!!


#3: Juj de szuper helyek. Sokban egyetértek veled mert Miskolcon illetve Egerben voltam már. Miskolcon ez a deszkatemplom felkeltette az érdeklődésem! Igen Egerben fel lehet menni a minaretbe. Mi fel is mentünk családdal. Nagyon szűk felfele és sötét van. Fentről persze szép a kilátás de még egyszer nem biztos hogy bevállalnám :D Kőszegen sajna nem voltam még, mert pont az ország másik felében van hozzám képest.


Jaj nagyon jókat írtatok! Köszönöm! Szeretek ilyeneket olvasgatni!:)

2018. jan. 5. 17:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

- Bruno-Weber szoborpark

- Limmatstellung Dietikon

- Dietiker Erdhaussiedlung


Az a vicces, hogy egy éve élek kinn, de csak a Bruno Weber parkról tudtam :D


28n, Dietikon (ZH)

2018. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3-as voltam, az egrit tudom, hogy fel lehet menni, az érdiben nem vagyok biztos, azt írtam :) az egriben én is voltam, nagy élmény volt :)
2018. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ajka:


a vasútállomást meg a buszpályaudvart, hogy tudjon menekülni.

2018. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Skanzen

Belváros

Duna-korzó


/Szentendre/

2018. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, túlságosan szeretem Budapestet, nem tudok csak hármat írni, de azért próbáltam leszűkíteni.


- Várnegyed, Buda utcái (mert gyönyörű)

- Néhány híd (a Lánchíd a legnépszerűbb, de nekem a Margit-híd a kedvencem)

- Margitsziget (Lehet, hogy ez inkább csak nekem érdekes, de rengeteg emlékem van a Margitszigetről.)

- Óbudai-sziget (nyugis, csendes, természet a város közepén. Eleinte zavart, hogy nincs annyira kiépítve, és nincsenek kajáldák, de ezt mostmár pozitívumként látom, mert így kevesebb az ember is. Tökéletes hely sétához, napozáshoz, gondolkodáshoz, ha egyedül akarsz lenni.)

- Nagykörút. (Az előző pont ellentéte. Tökéletes hely, ha nem akarsz egyedül lenni. Éjjel-nappal tele van élettel, minden kultúra megtalálható ott valamilyen formában, én a változatosság miatt szeretem.)

2018. máj. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!