Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Először utazunk repülővel....

Először utazunk repülővel. Mennyire bonyolult a repjegy foglalás?

Figyelt kérdés
Ryanair rel utazunk Rómába tavasszal, 3 napra. A jegy vásárlásnál mit érdemes venni külön. A rendes hátizsák belefér még az ingyenes csomag méretbe? Elsőbbségi, amihez jár a kis poggyász mennyire fontos? Nem veszünk külön hely jegyet, akkor is van esély, hogy egymás mellé ülünk? Mikor kell a bechekkolast intézni?
2019. nov. 17. 11:28
 1/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

A kis csomag egy kézitáska méret (A/4-es lapméret). Itt biztos vannak sokan, akik ebbe a méretbe simán beleférnek, de én biztos vennék, egy Elsőbbségi/Priority-t, amibe benne van a kabin-bőrönd méret (a poggyászod lehet ténylegesen hátizsák is).

Az Elsőbbségivel hamarabb szállhatsz fel a gépre, és nagy valószínűség szerint viheted magaddal a kézi poggyászod (mi még nem utaztunk úgy, hogy minden utasnak lett volna Proirity-ja, inkább a sima sor volt mindig hosszabb).

Az ülőhelyet meg döntsétek el (mi gyerekekkel megyünk, ezért mindig veszünk ülőhelyet-Ryanairnél félig kötelező is). Ha nem veszel, csak 2 nappal indulás előtt csekkolhatsz csak be, és a maradékból dob a rendszer helyet, itt is lehet még variálni pénzért. Viszont érdemes figyelni a túlfoglalásra.


Ha vettél a foglaláskor v. később ülőhelyet, akkor indulás előtt 60 nappal csekkolhatsz be, meg tudod csinálni ugye oda-vissza.

Ha nincs ülőhelyed, akkor Rómában is meg kell csinálnod a Check in-t.

2019. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A jegyvásárlásnál nagyon alaposan olvasd el, miket rendelsz meg, mindenféle kiegészítő dolgokat rád akarnak sózni, biztosítás, stb. Mi is szoktunk ülőhelyet venni, hogy egymás mellett üljünk olyan helyen, ahonnan ki is lehet látni. A jobb helyeket befoglalják, random külön ültetnek a legrosszabb helyekre, ha nem foglaltok.
2019. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha veszek elsőbségit,akkor muszáj a 55x40x20 cm es bőrönd,vagy jó a hátizsák is?
2019. nov. 17. 19:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha csak nekem vennénk elsőbbségit,akkor én mennyivel jutnék előbb a gépre mint a párom?Lehet hülye kérdés!Van valami jelentősége,hogy csak az egyikőnknek van elsőbbségije?Ráadásul egy poggyász elég lenne.
2019. nov. 17. 19:11
 5/8 aHermann ***** válasza:

Szia!


Mint írtam korábban az 55x40x20 méretbe kell beleférnie poggyásznak. Ez lehet egy közepes méretű hátizsák is. Ha nem pakolod tele, még az előtted lévő ülés alá is befér.


(Nálunk a nagyobb kézi elsődlegesen hátizsák, ezt az ülés alá teszem, nem kell fent sakkozni a bőrönd helyért).


Először az Elsőbbségisek mennek át a beszálló kártyás kapun, ha ők elfogytak, jönnek a sima jegyesek.

(Ahol karámba/tereléssel sétálsz a gépig, kb. 10-20 perc különbség, attól függ mekkora a sor, és hol álltok. Ha busz visz ki akkor simán kerülhettek akár egy buszra is, mert pl. 20 Elsőbbségis után nem indul a busz a géphez, megvárják, hogy tele legyen.)


Bár mi régen voltunk Rómában, nem tudom, hogy Ciampino mennyit változott, de mi annó sétáltunk a géptől, illetve a gépig. Itt Bp-n szintén sétálsz, szóval itt a 10-20 perc különbséggel számolj.

2019. nov. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 napra szerintem felesleges bőröndöt vinni, főleg ha számít a pénz, akkor priority nélkül is meg lehet úszni. Az ingyenes csomag mérete pontosan le van írva. Annál nagyobb ugye ne legyen, sokra büntetnek.

A priortynél nem muszáj, hogy bőrönd legyen, sőt, ha nem viszel sem érdekel senkit, de akkor szerintem felesleges megvenni.

Foglalni nem nehéz, kb ugyanannyi informatikai tudást igényel ide írni.

Ha szintén spórolni akartok, akkor simán meg lehet úszni hely jegy nélkül. Van rá esély, hogy tudtok egymás mellé is kérni vagy a helyszínen tudtok cserélni. De persze nincs rá garancia, de egy ilyen rövid útnál annyira nem para a külön ülés , ha nem gyerekről van szó.

2019. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alap poggyász 40*20*25 cm. Ez egy kis edzős sporttáska, max. egy váltás ruha és egy kis pipere fér bele. A priority ehhez pluszban egy 55*40*20 csomag, ez lehet egy nagyobb hátizsák vagy kabinbőrönd. Nem drága, egyet legalább vennék, hogy legyen rendes váltás ruhátok, stb. Ráadásul könnyen lehet, hogy kinn vesztek ezt-azt, és akkor visszafelé lesz hova tenni.

Ha tudjátok, hogy pl. szeretnétek italt hazahozni, akkor kis feladott bőröndöt vegyetek. Én látom gyakran társasutakon, hogy a csak kézitáskával utazók ott alkudoznak a többiekkel, hogy a megkívánt lekvárt, mézet, italt, stb. betehessék a csomagjukba.

Nem szoktam sajnálni a pénzt a helyjegyre sem, így is elég nyomor ez a fapados utazás, legalább viszonylag normális helyen üljünk. A gépen csere nagyon nem megy, vagy csak nagy szerencsével.

2019. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A 40x25x20 cm táskának nagyon pontosan annyimak kell lenni?A kisebb hátizsákok,amiket néztem ,35x26x15cm .szerintetek ezt elfogadják még?1 cm -vel szélesebb az alja.
2019. nov. 20. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!