Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Utasszállító repülőn hogyan...

Utasszállító repülőn hogyan utazik a kutya?

Figyelt kérdés

Gondolom dobozban, de hova teszik?

Pl egy doberman-t?


Adnak neki előtte nyugtatót?



2021. máj. 22. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Légitársaságtól függ. Fapadosnál általában se hobbi célú, se terápiás állat nem utazhat, csak vakvezető, abből is csak gépenként egy. "Normál" légitársaságoknál általában 10 kiló alatti állatot felvihetsz magaddal a fedélzetre (a kézi poggyászod helyett). Egy dobermann mindig a csomagtérben kell, hogy utazzon. Nyugtatót max te adsz neki, a te kutyád.


Mindezek, és az utazás apropója tudatában mérlegelni kell, hogy kiteszed-e egy ilyennek az állatot.


A világ másik felére még nem kellett elvinnem kutyát, de itt Európán belül hosszabb tartózkodások alkalmával más sokszor, mindig autóval, illetve egyszer extrém esetben hajóval vittem.


Az utazás szerintem csak a kiállítási kutyákat nem viseli meg, azok a fél életüket repülőn töltik. Amúgy szerintem nagy stressz egy repülőút, főleg ha a sötét hideg csomagtérben kell legyen a kutya.

2021. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, kis kutya boxban a kabinban lábnál, nagyobbakat, ha vállalja a légitársaság a szállítást (előre kell velük egyeztetni) a poggyásztér fűtött, nyomás alatt tartott részén.


De legtöbben nem szeretik, mert rendszeresen (értsd: évente párszor) elpusztulnak a benyugtatózott állatok így is, az emiatti médiafelháborodás meg szörnyű PR.

2021. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy .
2021. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!