Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyire visel meg benneteket...

Mennyire visel meg benneteket egy 6-8-10-12 órás repülőút? Illetve a totális időeltolódás? Tudtok aludni normálisan a gépen?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 19:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

Sose felejtem el, az első transzszibériai vonalamat: leszálltam több városban is, de nem hagytam sok időt a pihenésre, Irkutsknál már úgy kóvályogtam mint egy Đr0gos. De végre ott volt időm kipihenni magam. Megérkeztem Vlagyivosztokba és pont úgy érkezett meg a vonat reggel, mikor a szervezetemnek még este volt. Bezuhantam a szállásra, ruhában aludtam vagy 10 órát, 2 fejfájáscsillapítóval, majd sikerült az éjszakát is olyan pihenéssel tölteni, hogy az ottani reggel szerint én is keltem, meg a jó levegőn könnyebb az átállás. Na de az utolsó előtti nap végigbuliztam az éjszakát, majd másnap fent voltam, délután kimentem a reptérre, 9 órás repülés Moszkvába, ahol visszafelé elveszted az összes órát, majd 2 óra tranzit és még Budapestig vissza, szóval a 13 órás repülőútból kb. 4-5 az ami az "óra szerint is megtörtént". A testem kiabált az agyamnak, hogy HAVER, MI A F@@&@SZT CSINÁLSZ! De túléltem :D


Amúgy én kb. bárhol tudok egy jót szunyálni, repülőn is gond nélkül elalszom.Sőt, a legtöbb nem fapados a long haul járatokon már rendelkezik ilyen fénypanelekkel, amik segítik a szervezetet a pihenésben, csökkentve a jetlaget.

2022. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

A hosszú út megvisel, mert halálra unom magam. Nappal aludni se tudok. Éjjeli repülésnél alszom.

Rám vmiért nincs hatással az időeltolódás.

2022. nov. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 BeefEater ***** válasza:
38%

Az időeltolódás egyáltalán nem visel meg, egyik irányban sem. Ehhez mondjuk az kell, hogy a megfelelő időben legyen a járatom, de ezt eddig mindig meg tudtam oldani.

Tudok aludni repülőn, de ha a délután/este szállunk le a célállomáson akkor nem szoktam mert akkor este nem tudnék rendesen aludni és akkor már lenne probléma a jetlaggal.

2022. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ mikor érkezel. Például 8-10 óra utazás után amikor a célállomáson még csak reggel van, az gáz. Ha este és le tudsz feküdni időben aludni, akkor nem annyira vészes.
2022. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
55%

Nyakpárna, mint evolutionpillow, cabeau. Füldugó.


Megpróbálni elaludni felszállás során. Ezek a tippjeim.


Olyan tűrhetetlen az az alapzaj az elalvás szempontjából, hogy nagyon nem tudtam sose normálisan elaludni, csak felszínes kínlódásra futotta mindig, pedig vagy tízszer biztos átrepültem az atlanti óceánt.

Hát ez van.

2022. nov. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Ez teljesen egyénfüggő. Én évente 5-6szor körberepülöm a földet, mindig alszom a gépen és megérkezés után azonnal aktív vagyok. Nem így kezdődött, az első időkben nem tudtam aludni és jetlag is volt. Nem tudom mi történt, de amikor elkezdett rutinná válni a repülés, az alvás is magától értetődővé vált. Ebben szerencsés vagyok, mert különben sokkal nehezebb lenne a munkámat végezni. Sokszor előfordul, hogy hazaérek és már indulhatok is vissza, most nyáron is volt olyan, hogy kedden értem vissza Bécsbe Los Angelesből és csütörtökön már indulnom is kellett Seattle-be. Bajban lennék ha nem tudnék aludni a gépen. Viszont tudom, hogy vannak akiket nagyon megvisel a dolog. Tehát igazából, hogy egy egyént mennyire visel meg a transzkontinentális repülés, akár zéró relevanciával is bírhat egy másik ember számára. Annyi talán, hogy nyugati irányba valahogy még kevesebb gondot okoz a repülés mint ha Szöulba vagy Tokióba megyek
2022. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsétek már ezt a hozzászólást, hogy szoljunk az adminoknak, hogy nézzetek már utána ennek a lepontozásnak, mert ha ezek ugyan azoktól az emberektől származnak, sanszos, hogy trollkodnak
2022. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%

Nem gond, ha lepontoznak. Nekem nem legalábbis.

Ezek csak pontok.

Nem mérhetőek egy naplementéhez, vagy egy átbeszélgetett estéhez.

2022. nov. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak akkor visel meg a hosszú út, ha nyugatról keletre utazom (pl. innen Magyarországra). Ha pl. Magyarországról jövök ide vissza, akkor semmi bajom nincs, hiába 18 óra az út (átszállással)
2022. nov. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Kelemen Kornél válasza:
67%

New York, Odafelé semmilyen gondom nem volt, leszálltam a gépről és annyi időnek éreztem szubjektíve az időt, amennyi volt.

10 nap múlva visszafelé az tett be, hogy este 8 körül indultunk és besötétítették a gépet az út vége felé hogy az utasok ne ketessenek, miközben kint már világos volt. Ez nagyon megkevert meglehetősen haragudtam is érte a személyzetre mert nagyon zavaró érzés volt kiszállás után, de kb. egy óra alatt hozzáálltam a valós időhöz.

2022. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!