Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Olcsó repülőjegy, ez kamu...

Olcsó repülőjegy, ez kamu vagy tényleg létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Esky.hu, Kiwi.com. Ez csak néhány azon oldalak sokaságából ahol rém kedvezően szoktam repjegyeket találni.

Soha nem repültem még úgyhogy fogalmam sincs ez, hogy működik, tényleg közel pár ezer forintért repülhetek be egy másik ország területére vagy egyértelműen kell még ráfizetni az amúgy olcsónak feltüntetett jegyért.


A munkámból adódóan előfordul, hogy napokig itthon vagyok, és sokszor annyira fellobban bennem a vágy, hogy világot lássak, utazzak, kipróbáljam milyen repülni, akár csak úgy, hogy reggel megyek este jövök, vagy tényleg csak 1-2 napot vagyok oda. És vannak ilyen repjegyek amik ezt lehetővé teszik?!


A kérdésem tehát tényleg csak annyi lenne, hogy létezik, hogy ennyibe kerül egy repjegy vagy még pluszba rá kell fizessek több tízezer forintot? Egészen álomszerűnek tűnik így a dolog, és a tiktokon is mindig annyira egyszerűnek tüntetik fel, de kis tapasztalatlanul honnan tudhatnám, hogy tényleg az-e?


20/L



2023. jan. 21. 13:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg ennyi.

De felesleges ezeken a közvetítő cégeken keresztül foglalni. Ha a légitársaság oldalán foglalod, ugyanannyi, vagy még kevesebb.

wizzair, ryanair stb.


Aminek van értelme, ha sokat repkedsz egy társasággal, akkor van ilyen klubtagság (pl. wizz club) és akkor olcsóbban veheted a jegyeket.

2023. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Soha ne foglalj közvetítőn keresztü! Napi szinten van az utazómajmos csoportban legalább egy rémtörténet, ahol bukták a jegyet...

Egyébként vannak tényeg nagyon olcsó jegyek (főleg ha veszel wizz tagságit) Wizznél és Ryanairnél is.

Berlinbe 6900-ért repültem oda-vissza, Nápolyba 8000-ért, Prágába (mondjuk az pont Ryanair) 11400-ért, Szkopjéba 12400-ért, Marosvásárhelyre 13000-ért, Rigába 14000-ért. Csak hogy a legolcsóbbakat említsem.

2023. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
A repülőjegyárak kicsit máshogy működnek, mint mondjuk a MÁV vagy Volánbusz, ahol előre meghatározott díjszabás szerint tudsz utazni. Itt napról napra változhat a jegyár attól függően, hogy mekkora az érdeklődés az adott járatra. Ha kevesen vettek jegyet, akkor lejjebbviszik, ha sokan, akkor feljebb. Az alap fapados jegyárban csak egy kisméretű hátizsák a megengedett poggyász, ha már akarsz vinni nagyobb csomagot, akkor gyakran a repülőjegy többszörösét kell kifizetned. Illetve sokszor találkozik az ember nagyon jó árakkal, aztán látja, hogy este 11-kor érkezik meg a gép az adott reptérre (már ha nincs késés, ami gyakran van) és akkor onnan lehet betaxizni éjjel a szállásra (Airbnb-nél pl. nem szerencsés hajnali 2-kor beesni valaki otthonába), a transzfer megint csak többszöröse lehet egy repjegy árának. Tömegközlekedés nem mindenhol jó. Én júliusra vettem 16.000 Ft-ért retúrt Dubrovnikba Bécsből pl. még októberben, ez most 126 ezerbe kerülne, más kérdés, hogy valószínűleg ugyanannyiba fog kerülni legalább kimenni Bécsbe Budapestről vonattal vagy busszal, mint maga a repjegy (Budapestről nincs járat Dubrovnikba).
2023. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Sikerült megtalálnod a két hülyegyerek oldalt.

ermészetesen olcsó repülőjegy (3-5000 Ft) létezik. De nem abban a világban, amit te linkeltél.

Guglizz még egy picit.

2023. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
5%
Hónapokkal korábban kell megvenni a jegyet, amikor még olcsó. Ennyi a történet. Azt tudni kell, hogy túlárusítják a férőhelyeket, ezért érdemes órákkal korábban érkezni az indulás előtt, hogy biztosan felengedjenek.
2023. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

#5: nem igaz. Pl. ezen a héten 5 nappal az indulás előtt vettem meg a jegyet 4000 Ft-ért.


De jártam már úgy is, hogy a 120 euró körüli jegy lement 50-re 1 héttel az indulás előtt.

2023. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
#6 Bocs, de mi nem igaz? Én semmi konkrétumot nem állítottam.
2023. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

"Esky.hu, Kiwi.com. Ez csak néhány azon oldalak sokaságából ahol rém kedvezően szoktam repjegyeket találni"


Ez azért túlzás. Ha megnézed közvetlen a légitársaság honlapján, jellemzően jobb ajánlatot találsz.

2023. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

#7: se az nem igaz, hogy hónapokkal előbb kell megvenni, sem az, hogy túlárusítják.

Nem is értem ezt a túlárusítás dolgot, te komolyan azt hiszed, hogy minden járatindulásnál otthagynak pár embert, akik nem fértek fel?

2023. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

> "se az nem igaz, hogy hónapokkal előbb kell megvenni, sem az, hogy túlárusítják."


Azon mi lehet igaz/nem igaz, hogy hónapokkal előbb megveheti??? Ez egy javaslat, nincs igazságtartalma.


Ha nem hiszed el, hogy túlárusítják a jegyeket, akkor olvass utána. Meg fogsz lepődni. Az összes létező légitársaság számol azzal, hogy lesznek, akik nem jelennek meg beszálláskor. És bizony, ha mégis betelik a repülőgép, akkor nem engedik fel a későn érkező utast. Kártalanítják, de azzal sokat nem nyer, ha fontos út lett volna.

2023. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!