Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Olcsó repülőjegy, ez kamu...

Olcsó repülőjegy, ez kamu vagy tényleg létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Esky.hu, Kiwi.com. Ez csak néhány azon oldalak sokaságából ahol rém kedvezően szoktam repjegyeket találni.

Soha nem repültem még úgyhogy fogalmam sincs ez, hogy működik, tényleg közel pár ezer forintért repülhetek be egy másik ország területére vagy egyértelműen kell még ráfizetni az amúgy olcsónak feltüntetett jegyért.


A munkámból adódóan előfordul, hogy napokig itthon vagyok, és sokszor annyira fellobban bennem a vágy, hogy világot lássak, utazzak, kipróbáljam milyen repülni, akár csak úgy, hogy reggel megyek este jövök, vagy tényleg csak 1-2 napot vagyok oda. És vannak ilyen repjegyek amik ezt lehetővé teszik?!


A kérdésem tehát tényleg csak annyi lenne, hogy létezik, hogy ennyibe kerül egy repjegy vagy még pluszba rá kell fizessek több tízezer forintot? Egészen álomszerűnek tűnik így a dolog, és a tiktokon is mindig annyira egyszerűnek tüntetik fel, de kis tapasztalatlanul honnan tudhatnám, hogy tényleg az-e?


20/L



2023. jan. 21. 13:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

10

Túlfoglalás esetén nem érkezési sorrend van. Sőt sokszor a gépen derül csak ki. Legalább is nálunk így működik.

2023. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
Ahhoz semmi köze hogy ki mikor érkezik. Sokszor kisorsolják hogy ki marad.
2023. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

12

Nálunk ez sem igaz. Persze ezt mondjuk, de taktikai döntés történik. Pl ha három hely kell, és van egy család egymás mellett "kisorsoljuk" apukát, anyuka meg a gyerek úgy sem mennek nélküle és akkor csak apukát kell kárpótolni a többieket nem mivel önként szállnak le.

2023. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem egységes a kiválasztás, de a lényeg, hogy túlárusítás létező dolog, hiába állította valaki, hogy ez nem igaz.
2023. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

14

Minden járatra több jegy áll rendelkezésre mint ülőhely. Csak sokszor nincs tele gép meg sokszor többen nem szállnak fel akik amúgy vettek jegyet.

2023. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
56%
Srácok, már megint úgy próbáljátok megfejteni a világot, hogy az Utazómajom balekjainak a bénázásáit veszitek figyelembe, meg repültetek életetekben tízszer max. A közvetítők árai között simán van olyan, amivel egy légitársaság sem tud versenyezni az adott pillanatban, így voltam 75 ezer forintért Indiában vagy 97 ezért Vietnámban. Ha nem gyökér az ember, akkor simán működik. Nyilván előtte érdemes ránézni a társaság áraira, ha csak néhány százalék a különbség, akkor jobb ott megvenni.
2023. jan. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%

16

De nagy király vagy. Ne zavarjon hogy az ukrán légitársasággal 70 volt az alap ár Indiába, 60 meg Sri Lankára, de te bankot robbantottál hogy megvetted kiwin felárral a jegyet 🤣

2023. jan. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 NTBS ***** válasza:
Lehet, hogy igaz. De készülj fel meglepetésekre.
2023. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%
@17 Igen, szombattól két héttel rá vasárnapig rengeteg 70 ezres jegy volt, valóban. Szerdától keddig monszun közepén nyilván van egy rakás olcsó darab, ne nevettessük már ki magunkat jó uram.
2023. jan. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Tényleg nagyon béna vagyok még a témában úgyhogy emiatt akadtam el valószínűleg ezeknél az oldalaknál, ne kövezzetek meg.

Tegnap ránéztem 2 légitársaság oldalára és tényleg hasonló árakon mozognak a jegyek.


Köszönöm szépen a válaszokat, illetve a megosztott tapasztalatokat!

2023. jan. 22. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!