Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan kell intézni az utasfel...

Hogyan kell intézni az utasfelvételt a repülőtéren?

Figyelt kérdés

Most először fogok életemben repülni és semmit sem tudok arról, hogy a reptéren hogyan is mennek a dolgok, félek is. 1 hétre utazom Párizsba az egy régi csapattársamhoz, de kicsit el vagyok veszve az információkkal.


Megvettem a repülőjegyet oda-vissza (Wizzair), de nem választottam ülőhelyet. Azt írja, hogy az utasfelvétel így 24 órával előtte kezdődik meg, ha pedig választok ülőhelyet, akkor drágább, de 30 nappal előbb megnyílik a lehetőség. Már ezt nem értem: nem a reptéren történik az utasfelvétel? Nem ott kell bejelentkezni? Mi ez, hogy napokkal előtte van utasfelvétel? Mi történik ilyenkor? A check-in az jelenti az utasfelvételt?


Láttam olyat is, hogy automatikus utasfelvétel, ami minimális költség és 50 órával előbb megtörténik az utasfelvétel és kapok beszállókártyát. De ilyen kártyát nem a reptéren adnak? Illetve a beszállókártyát mindig ki kell nyomtatni? Kicsit furcsa nekem, hogy 2023-ban nem elég a telefonon bemutatni az emailt, ha már úgy küldik meg. És Párizsban is keresnem kell majd egy papír-írószert ahol kinyomtatom?


Bocsánat a sok kérdésért, de teljesen el vagyok veszve és nem akarom, hogy a reptéren derüljön ki valami, amit nem csináltam meg, hogy aztán meg ne tudjak felszállni a repülőre.


Láttam olyat is, hogy automati



2023. okt. 2. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem veszel ülőhelyet, akkor 24 órával korábban csekkolhatsz be online. A telefonon mutogathatod majd a qr kódot, nem muszáj kinyomtatni.


A reptéren is lehet intézni az utasfelvételt, de a fapados társaságoknál ez fizetős.


A check-in az magyarul utasfelvétel.

2023. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A fapadosnál célszerű online csekkolni, mert a helyszínen pénzbe kerül, valamint én biztos nem fizetnék az automatikus becsekkolásért sem egy fillért sem, hisz kb. 2 perc az egész és egyáltalán nem bonyolult.

Ez a becsekkolás igazából csak annyi, hogy megadod az utazáshoz szükséges összes adatot, amit a foglaláskor még nem kértek, és ha végeztél, megkapod a beszállókártyát (tehát nem, nem a reptéren kapod). A beszállókártyán már rajta lesz az ülés száma is, ahová a jegyed szól majd.

Ezt a beszállókártyát nem muszáj kinyomtatni, én is csak az applikációból szoktam mutogatni az egész családét.

Ha mindezt megcsinálod, akkor a reptéren már csak a biztonsági ellenőrzésen kell keresztüljutnod, és előtte feladni a poggyászt, ha van olyan, amit nem tudsz felvinni a fedélzetre - tehát az online becsekollásal rövidül az az idő is, amennyivel hamarabb kell a gép indulása előtt a reptérre érni.

Remélem érthető volt, amit leírtam, lényeg, hogy kezdd el a becsekollást, amint engedi a rendszer, és majd látod, hogy kb. bolondbiztos :)

(Azért is jó, ha minél hamarabb megcsinálod, mert egy esetleges overbooking esetén nyilván annak nem fog jutni hely, aki nem vette meg előre a "széket" és utolsónak marad becsekkoláskor is.)

Jó utat! :)

2023. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha választasz ülőhelyet, az drágább, de akkor azzal csábítanak, hogy már jóval a többiek előtt becsekkolhatsz és választhatsz ülőhelyet. Ha nem, akkor csak egy nappal előtte, amikor sokan már foglaltak. Én nem költenék rá, ha nem családtaggal, baráttal akarsz együtt utazni, Európán belül föl se ocsúdsz és már szálltok is le.

A becsekkolást mindenképp online tedd meg, az azt jelenti, hogy a telefonodon történik az "utasfelvétel", nem a reptéren, a telefonra kapod meg a beszállókártyád. Érdemes screenshotot csinálni róla, könnyebben kereshető. Felesleges nyomtatgatni. Csak akkor kell a check-in pulthoz menni, ha van feladós poggyászod. Egyébként mehetsz rögtön a biztonsági ellenőrzésre.

Az utasfelvétel(check-in) nem azonos a beszállítással (boarding), az majd a kapunál (gate) történik.

Ha nincs priorityd akkor csak egy kézicuccot vihetsz a fedélzetre. Erre vadásznak a beszállításnál és ha két cuccod van, de nincs elsőbbségid, akkor fizetned kell.

2023. okt. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ment is a zöld mindenkinek.


Egy kérdés:akkor, ha becsekkolok online és megtörténik az utasfelvétel és megkapom a beszállókáryát, akkor mehetek ugye egyből a biztonsági ellenőrzésre. De a beszállókártyát hol fogják ellenőrizni?

2023. okt. 12. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:

1) csomagfeladás (ha van feladott poggyászod)

2) biztonsági ellenőrzés

3) beszállókapu


Mindegyiknél kérik a beszállókártyát.

2023. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát mivel nincs feladós csomagod, telefonodon ott a beszállókártya, ezért nem mész oda a check-in pulthoz, hanem egyből mész a biztonsági ellenőrzéshez. Oda már az eleve nálad lévő beszállókáttyáddal tudsz bejutni. Egy automata kapun kell keresztülmenned, ami akkor nyílik, amikor leolvasod a szkennelőjén a beszállókártyádon lévő QR kódot.

A biztonsági személyzet már nem foglalkozik a te boarding passoddal Ferihegyen. Vannak azonban olyan repülőterek, ahol még ott is megnézik. A repülőterek rutinjai kisebb mértékben eltérhetnek egymástól, nem min

2023. okt. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
den megy ugyanúgy mindenütt. Megkeresed a kapud a security után és majd beszálláskor a kapu személyzet még egyszer beszkenneli a QR kódodat, legtöbbször megnézik az útiokmányodat is. Van ahol ezzel nem foglalkoznak, csak megint be kell olvasni egy ugyanolyan kapun, mint a securitybe belépésnél
2023. okt. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!