Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen volt az első repülőutatok?

Milyen volt az első repülőutatok?

Figyelt kérdés

Milyen érzéseitek,gondolataitok voltak első felszállás előtt és hogyan készültetek rá?

Hogyan éltétek meg a fel és leszállást?Mire számíthatok?

Londonba lesz az első utam és már nagyon várom.



jan. 24. 17:48
1 2
 1/13 BeefEater ***** válasza:
98%
Eseménytelen. Felszálltam és elvitt Londonba. Kb ennyi maradt meg a repülés részéből.
jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Élveztem, pedig csak valami gagyi fapados járat volt. De szerencsére az ablak mellé kaptam helyet és jó látási viszonyok voltak. Így láttam fentről a Dinári-hegységet, az Adriát, a Strombolit és az Etnát is.
jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különös, de emlékszem tizenévesen én is nagyon vártam. Annyira izgatott voltam, hogy alíg aludtam előtte éjszaka. Így kb 10 év után hihetetlennek tűník, mivel most már gyűlölöm a repülést, egy hatalmas nyűg az egész. Józanul ki sem bírom, pedig egy évben csak 1-2 alkalommal repülök magyarországra vagy a tesómhoz egy harmadik országba.

Ugyanez volt amikora jogsimat csináltam, alíg vártam, hogy vezethessek, meg legyen kocsim. Most meg inkább vonatra ülök, minthogy fél óránáltöbbet vezetnem kelljen.

jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon féltem, mivel tériszonyom és klausztrofóbiám is van. Asszem, vettem is be vmi nyugtatót előtte. De végül jó élmény volt, és megérte elutazni oda, ahova mentünk.
jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első út nejemmel Afrikába Zürichben átszállással.

(Gyakorlatlan voltam az angolban, főleg beszédben.)


Genfben technikai okok miatt leszálltunk.

Bemondták hogy "mindent hagyjunk a gépen, később folytatjuk az utat".


A reptéren betereltek egy étterembe, s kaptunk ebédet.

Kiszemeltünk egy idősebb házaspárt, ha ők megindulnak, mi is megyünk, követtük őket a tranzitba. Csak ücsörögtek a székeken.


Egyre többször hallottuk hogy mr. és mrs. "akárkit" várnak a 9-es kapunál. -Nem ismertünk rá a saját nevünkre. (A két "öreg" csak besettenkedett a csoporttal az étterember.) Végülis rájöttünk, hogy rólunk van szó.


Rohantunk a kapuhoz, ami már bezárt,de lézengett ott egy-két alkamazott. Tényleg nem vittünk magunkkal semmit, csak -szerencsére- a beszállókártyát.


"Kis" vita után -hiányolták az útlevelet- mondták, hogy iduljunk el a folyosón és le a lépcsőn a reptérre.

Mire leértünk, már ott állt egy lépcsős kocsi, amin el kellett induljunk felfelé.


"Utólértük" a gépet -már vagy 50-60 méterre állt.

Mire felértünk a lépcsőn a gépen kinyitották az ajtót. Beszálltunk, leültünk, s már startolt is a gép.


Ami még poén: Zürich után elkezdtek ebédeltetni. Ez félbeszakadt, majd mégegy ébed Genfben, s Genf után megint kaptunk ebédet.

Szóval nem voltunk éhesek.

jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Budapest - New York még Malévvel. Közvetlen járat. Kb. 30-an voltunk a gépen. Mindenki egy külön 3-as széken le tudott feküdni. Rém unalmas volt. Azóta is utálok repülni.
jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem első út volt. Jó régen volt.


Delhiből jöttünk hazafelé Jumbóval (747-tel), Air Indiával. A gépen feltereltek minket az első osztályra.

Kiderült, hogy többen volt a személyzet, mint az utasok.

Voltunk talán 8-10-en.


Itthon tudtam meg, hogy az előző napon az Air Indiát lelőtték a Perzsa-öböl felett az usákok. Iráni katonai gépnek nézték.

jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
1980-ban (11 éves voltam) a Malévvel Milánóba. Nagyon élveztem.
jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pestről Bulgária, első tengerparti nyaralás volt.

Annyira rettegtem, hogy már felszállás előtt tocsogósra izzadtam a tenyerem, a felszállás alatt meg úgy szorítottam a férjem kezét, hogy meg se mert mozdulni 😀

Érdekes módon visszafelé már teljesen nyugodt voltam, még felszállás előtt bealudtam, azóta se voltam olyan nyugodt. 😊

Azóta már rengeteg helyen jártunk, voltunk két átszállásos úton is, repültem 10+ órát egyhuzamban, de még mindig nem tudom élvezni, eléggé stresszelek tőle :/

jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Semmilyen (nem repültem).
jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!