Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Más is retteg a repüléstől?...

Más is retteg a repüléstől? Annyira hogy mondogatja hogy le fog zuhanni és ezen szorong utazás előtt már hetekkel de végül minden gond nélkül megérkezik?

Figyelt kérdés
ápr. 6. 18:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Biztosan vannak ilyenek mások is, én szerencsére nem tartozom közéjük.
ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
A repülés a legbiztonságosabb közlekedési mód. Kétsegtelenül nem maradt még fent gép a levegőben, de sokkal több buszbaleset történik, úgyhogy inkább busszal ne utazz akkor. Én eddig több mint százszor repültem, de sosem azon aggódtam, hogy lezuhan-e, pedig egyszer már éltam át vészhelyzetet is, ahol benne volt a baleset a pakliban.
ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

Az ember sok mindentől tud rettegni.

Lehet rettegni magasságtól, pókoktól, kígyótól, kutyától és nincs vége a történetnek.

Azaz ki ettől, ki attól fél..

ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
A munkám miatt elég rendszeresen utazom és soha semmi gond nem volt még. A repülőbalesetek annyira ritkák, hogy kb. annak nagyobb az esélye, hogy az egy tetőcserép a fejedre esik az utcán.
ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha a világ másik végén repülőbaleset történik, azt is megírják, emiatt sok repölőbalesetről hallani/olvasni. Utaskm-ben mérve messze a legbiztonságosabb.

Számomra a busz kellemetlenebb, mint a repülő. Kb. 3xx-szer repültem, 2x éreztem magam rosszul.

ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
5%
Nem bírom egymásba ülnek kényelemtelen ülések inkább vonat.
ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Biztosan, de remelhetoleg tisztaban vagy vele hogy az ilyen retteges, hetekig tarto szorongas kicsit sem nevezheto normalisnak es jobban tenned ha szakemberhez fordulnal, mielott az elet mas teruletein is a hatalmukba keritenek ilyen erzesek.
ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Voltam pszichológusnál is de egyelőre nem tudtam ezt legyőzni.

És ami aggasztóbb ha baj van akkor egy zuhanást senki nem el túl. Ellenben egy busz vagy autóbalesetet van esély túlélno

ápr. 6. 21:57
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
A kényszerleszállást is túl lehet élni - persze, ha vízbe zuhan vagy ugy zuhan, mint egy kavics, akkor nem. De akkor is nagyon ritka. Nekem ritkán van lehetőségem repülni, De sosem aggódtam emiatt
ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

8!

Amit írtál, az csak az egyik része nálam.

A másik, ami frusztrál ezzel kapcsolatban, hogy mondjuk egy buszbalesetnél vagy autóbalesetnél jön egy hirtelen csattanás, lehet észre sem veszed, hogy belétek fog szállni egy másik jármű vagy egy ti szálltok bele valamibe, és már végetek is van. De egy repülő azért zuhan egy jó ideig, és én abba az érzésbe utálok belegondolni, hogy tudom, hogy meg fogok halni, de semmit nem tudok tenni, csak pánikba esni vagy sztoikus nyugalommal elfogadni...

Szóval én sem vagyok szinte soha igazán nyugodt repüléskor, de eddig sikerülni szokott tűrhető szint alatt tartani a rettegést.

(Szerencsére, mert imádok utazni, nyaralni, főleg trópusi helyeken, odáig meg nem keveset kell utazni 🙂)

ápr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!