Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőgép, hányás, rosszullétek?

Repülőgép, hányás, rosszullétek?

Figyelt kérdés

Még életemben nem repültem, most fogok szeptemberben.

Alapjában nem szoktam rosszul lenni ,kocsiban,vagy hosszabb utazásokkor sem. Hányós sem vagyok, évek óta nem hánytam,bár gondolom ez nem garancia.


Mit javasoltok ,hogyan vészeljem túl garantáltan hányás/rosszul lét nélkül a 2(!) órás repülő utat? Bevállt tippek,szokások,bármi jöhet...


Az is jól jönne ,ha leírnátok,h nektek milyen panaszaitok szoktak lenni repülés során, és ,hogy hánytok-e.


KÖSZI



2013. aug. 24. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

A két óra nagyon kevés, nem kell felkiáltójellel írni. Hova mész, Bécs vagy Németország? Messzebb ennyi idő alatt nem jutsz el... (Már, ha ebben a felszállás, leszállás, stb. is benne van.)


Az ég világon semmi bajod nem lesz, ha a buszt meg autót bírod. Ez sem más.

Amúgy van ott általában zacskó, ha mégis rosszul lenne valaki, de én eddig egyszer láttam ilyet, amerikai, 9 órás repülésen, és akkor is tuti, hogy a kajától lett rosszul, mert unalmában mindent összeevett (láttam, mert mellettem ült), és nem a repüléstől.

2013. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
a felkiáltó jelet pont emiatt írtam ,hogy ez azért nem egy nagy "was ist das" :) Izraelbe megyek egyébként.
2013. aug. 24. 16:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Még nem láttam rosszul lenni senkit, az egyik gyerekem ráadásul autóban/buszban hányós, de a repülőn sosem volt baja. Szóval emiatt ne parázz.


Amire figyelni kell, hogy ne legyél megfázva. Én egyszer repültem bedugult orral, azt hittem leszálláskor baltát vágtak a fejembe és a repülőhöz mentőt kell hívni, mert a lábamon nem jutok ki. Ha taknyos vagy, akkor vigyél magaddal orrsprayt (kicsit engedélyeznek) és fújkáld rendesen, különösen leszállás előtt.

2013. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tizenpárszor már repültem én is, de soha senkit sem láttam még rosszul lenni - persze attól még lehettek, de nem túl valószínű :)


Az emberek nagyon-nagyon csekély százaléka szokott rosszul lenni repülőn, de ők általában már attól rosszul vannak, ha gyorsabban emelkedik a lift.


Semmi bajod nem lesz, ne izgulj, élvezni fogod. Jóval simább a repülés mint pl az autózás, a felszállás-leszállás ami érezhetőbb, a többi olyan, mintha otthon ülnél a fotelban :)

2013. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nyugi. A repülés simább ügy, mintha vonaton ülnél. Kutya bajod nem lesz.

Ugyan én már láttam az airportból megszokott mondatot, van önök között orvos a repülőgépen? de ennek köze nem volt a repüléshez.

Szóval indulj neki nyugodtan

2013. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én mindig rosszulvagyok buszon, autóban. Repülön egyszer voltam rosszul. Szóltam a személyzetnek. Kerítettek egy orvost és egy növért az utasok közül. A helyemen kellett maradni. Rengeteg paradicsomlevet itattak és adtak egy maszkot, amin keresztül lélegeztem. Folyamatosan mérték a vérnyomásom és a pulzusom. Kb. egy óra alatt jobban lettem. Azóta mindig veszek be Drammamint. Többször nem volt gond.
2013. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van hányózacskó, wc, gyógyszert is vehetsz be előtte, szóval a félelmed abszolult felesleges. Ha alapból nem szoktál rosszul lenni, miért lennél rosszul a repülőn?

Nem lesz semmi gond, én voltam már rosszul buszon, autóban, vonaton, hajón repülőn még nem pedig repültem már 11! órát is..

2013. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,kicsit megnyugodtam!:)
2013. aug. 24. 22:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én évente körülbelül harminc-negyven repülőutat tolok, köztük jópár 10-12 órásat, én még akkor sem lettem rosszul amikor az Emma hurrikán szélén a repülő feladta a landolást New Yorkban és elmentünk máshova. Ha nem valami sétarepülőgéppel mész hanem ezekkel a menetrendszerű jetekkel, semmi gond nem lesz.
2013. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

rosszul nem voltam, egyedül leszállásnál fájt a fülem meg a fejem eléggé.

van mikor csak bedugul, de van mikor fáj baromira a fejem..

és énis megyek szeptemberben újabb útra ami 7 órás lesz :) és alig várom, jó utat neked is!

2013. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!