Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőgép, hányás, rosszullétek?

Repülőgép, hányás, rosszullétek?

Figyelt kérdés

Még életemben nem repültem, most fogok szeptemberben.

Alapjában nem szoktam rosszul lenni ,kocsiban,vagy hosszabb utazásokkor sem. Hányós sem vagyok, évek óta nem hánytam,bár gondolom ez nem garancia.


Mit javasoltok ,hogyan vészeljem túl garantáltan hányás/rosszul lét nélkül a 2(!) órás repülő utat? Bevállt tippek,szokások,bármi jöhet...


Az is jól jönne ,ha leírnátok,h nektek milyen panaszaitok szoktak lenni repülés során, és ,hogy hánytok-e.


KÖSZI



2013. aug. 24. 15:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én sem tartozom a hányós emberek közé, de engem inkább a bezártság zavart, illetve hogy 16 órát ültem egy hengerben.


Ha nem vagy az a fajta aki rosszul lesz, itt sem leszel az.


Kerülni kell a bőséges étkezést, ha érzékeny a gyomrod akkor a bubis ásványvizet is. Mondjuk egy 2-3órás úton amúgy sem etetnek agyon.

2013. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, csatlakozom azokhoz, akik megnyugtattak. Elég sima ügy, ráadásul rendkívül biztonságos közlekedés.


Nézzük, mikre lehet számítani: felszálláskor eléggé erősen gyorsul, ami nyilván logikus.


Ahogy elemelkedik a földtől, eléggé intenzíven emelkedik 20-30fokban és gyorsan emelkedik, na én ekkor jöttem rá, hogy amúgy tériszonyos vagyok...:) De nem volt para, még tériszonyosként is belefért nekem, azt mondom.


Amikor kanyarodik, akkor kicsit rossz lehet(!) eleinte, hogy megdől a gép, de mivel utasszállító, így óvatosak ezzel is. :)


Meg néha kissé megdobja a levegő, ilyenkor picit dobálózik, illetve liftezik, na az a hintához, vagy a lifthez hasonló érzés. Ebbe érdemes belegondolnod, ha a hintán nem szereted azt az érzést, amikor lefelé gyorsul akkor lehet valami gyógyszer jó lehet, de ez egyáltalán nem vészes.


Én spec nem hánytam, még tériszonyosként sem, különben van egy zacskó is erre a célra az előtted lévő ülésen...


Nagyon profin csinálnak ma már mindent, nem csak baromi biztonságos, de még arra is figyelnek, hogy az utasok is kényelemben és biztonságban érezzék magukat! Gyors, biztonságos és sima útra lehet számítani, sajnos az az egy hátulütője van, hogy eléggé környezetszennyező. :(


Várhatóan nagyon kellemes emlék lesz utólag! Jó utat!

2013. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

> Ahogy elemelkedik a földtől, eléggé intenzíven emelkedik 20-30fokban


Ezt gondold újra. A liftoff angle az tíz fok vagy kevesebb és még az initial climb angle is tizenöt körül van, csak az MD-11 megy 25 fokig. [link] F-18-assal indulsz te hogy harminc fokos initial climb van :) ?

2013. okt. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
Izraelbe megyek egyébként.hat maradj is ott
2015. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!