Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőtéren hogy működik az...

Repülőtéren hogy működik az átszállás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyasmire, hogy ki kell halásznom a saját baromi nehéz bőröndömet, áthúzni a "reptér másik felére" ahol szintén le kell adnom, tehát megy az egész folyamat, mint mikor Budapesten felszállok(vagy bárhol)? Vagy egyszerűen leszállok, "átbattyogok" oda, ahonnan a következő repülőm indul, semmit nem kell vinnem, csak ami eddig is nálam volt, és a bőröndöm ők "maguktól" teszik át egyik gépről a másikra, én azzal nem is érintkezem, csak a végállomáson? És bent maradok a reptérnek azon a részén, ahol már túl vagyok minden ellenőrzésen és akár vásárolgathatok is, vagy "teljesen ki" kell menni, és újra csinálják a cipő le, táska le, stb le ellenőrzést?


Bocs, ha itt ott hülyén fogalmaztam. Repülővel utaztam már Bp-London távon, de az régebben volt és most 2 átszállással fogok utazni (bár még van időm addig), kicsit izgulok és nem értek hozzá.


2016. ápr. 20. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor a check-in folyamatot csinálod budapesten(feladod a Nagy borondjeidet) Akkor ott jelzed, hogy mi a vegso celallomasod es oda kuldik:) tehat nem kell atszallaskor ott huzogatni:)
2016. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Ez attól függ hova repülsz. Az alapszabály az hogy a feladott bőrönd végig utazik. A kivétel az USA és a kanadai vámhatár ahol fel kell venni a csomagot a határátlépéskor, átvinni a vámon és utána a transfer desken leadni, nem kell messzire vinni.


Sőt, nemcsak a vámhatáron mész ilyenkor át hanem a bevándorlásin is tehát ESTA/eTA kell ugyanúgy mintha belépnél és igen, security-n is újra át kell menni. Akkor is ha mittudomén Mexikóba vagy Bermudára igyekszel.


Ezen kívül nagyon erősen reptér függő hogy van security újra vagy nincs. Tipikusan Schengen-en belül nincs. Londonban általában van.


Ha megadod a két átszállást és a célpontot többet tudok segíteni.

2016. ápr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Még csak jelezned sem kell, hogy mi a végső állomásod, hanem a repülőjegyeden értelemszerűen rajta van, hogy hova utazol, és érdekes módon oda küldik.. Nem tudom az első hogy gondolta xd
2016. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az elso ugy gondolta, hogyha nem azonos legitarsasaggal utazik tovabb. (Repteri dolgozo)
2016. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
#4 Ha egyben vette a jegyet, akkor tökmindegy hány légitársasággal utazik, tudni fogják, mi a végcél. Ha meg nem egybe vette, akkor a poggyász sem fog elmenni a végcélig.
2016. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha egyben vetted meg a jegyet, akkor (csak a biztonság kedvéért) kérdezd meg, amikor feladod a csomagodat, hogy elviszik-e a célállomásig! Ha igen, akkor csak ott kell felvenned. Kivétel akkor, ha az EU területén kívül szállsz át, mert akkor a vám miatt újra fel kell venned, igény esetén megmutatod a vámosoknak, aztán pedig újra leadod.
2016. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Francia fennhatóságú kis országba utaznék, viszont valamivel Ausztrálián túl van. Tehát elméletben európai ország (?) de az átszállási lehetőségek azt hiszem ilyen helyeken vannak, hogy Dubai, Tokió, Sydney talán.
2016. ápr. 23. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!