Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Londonból New Yorkba tartó...

Londonból New Yorkba tartó repülők miért észak felé repülnek, és onnan nyugatnak?

Figyelt kérdés
Felmegy Izlandig, onnan majdnem Grönland, Kanadai partok és úgy az Usa. Rövidebb erre?
2016. júl. 1. 11:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy foldgombot, keresd meg rajta Londont es New Yorkot. Fogj egy cernat, es feszitsd ra a ket, altalad emlitett vonal menten a gombre.


Na, melyik rovidebb?

2016. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Mert gombolyu a Fold. Hihetlen lehet az oktatas minosege ilyen kerdeseket latvan... :"D
2016. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm de a földrajzzal ki vagyok békülve, kitűnő voltam belőle. ;-) Vhol azt hallottam, azért repülnek így, hogy minél közelebb legyenek a szárazföldhöz...
2016. júl. 1. 12:42
 4/20 anonim ***** válasza:
pontosan azért repülnek arra, mert a föld nem gömbölyű, hanem geoid alakú. azaz a sarkokhoz közelítve kissé lapított. arra van a legközelebb azért repülnek arra. az a világtérkép amit flightradaron látsz az a földgömb kiterített képe. a valóságban nem úgy néz ki.
2016. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha te foldrajzbol kituno voltal, az sok mindent elmond az oktatas minosegerol...
2016. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Fogalmazz kérlek konkrétan és érvekkel. Miért is személyeskedsz egy kérdés miatt,amire te sem tudtad a választ? Állítólag ennek 3 oka van, közben egy angol nyelvű oldalon megtaláltam..

1. Minden gépnél megvan az, h hajtóműleállás esetén milyen távolságon belül kell lennie elérhető repülőtérnek.

2. A Föld geoid alakja miatt az út vmivel rövidebb, nem sokkal...

3. A repülési magasságon nyugatról keletre fújó erős szél, ami a sarkok közelében gyengébb, ezért tart tovább az odaút, mint a visszaút.

2016. júl. 1. 14:55
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
ha kitűnő lettél volna földrajzból akkor tudhatnád hogy az összes térkép (és a földgömbök is) vetületeket használnak amik nagyon torzítanak.
2016. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a személyeskedésre..
2016. júl. 1. 15:35
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
nezd, nem en hencegtem azzal, hogy kituno voltam foldrajzbol, mikozben ez nagyon nagy joindulattal sem lehet igaz...
2016. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
kérdező te kezdtél el hencegni azzal hogy mekkora ász voltál földrajzból mikor azt sem tudod mik azok a vetületeket a térképeknél.
2016. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!