Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi esély van rá, hogy fog...

Mennyi esély van rá, hogy fog lejjebb menni ez az irreálisan magas Wizzair repülőjegy-ár? (155000 Ft! , Tenerife,2017. augusztus)

Figyelt kérdés

Azokat kérdezném, akik tapasztaltak fapados repülőjegy (főként Wizzair) ügyben:

Jövő augusztusban utaznánk Tenerifére, ahova Magyarországról csak a Wizzair repül közvetlenül (ami tudtommal fapados légitársaság). Arra az időszakra a jegyek konstans 100e Ft felett vannak, jellemzően 155000. Egy útra, egy főnek!

Eközben nem-fapados légitársaságoknál (pl. Iberia) 50e-ből ki lehet jönni, igaz, átszállással és éjszakai megérkezéssel.

Értem én, hogy csúcsidőszak meg minden, de létezik, hogy ennyire drága legyen egy fapados jegy? Vagy csak még annyira soká lesz, hogy ilyenkor még magas? (áprilisban van 17e-ért is ugyanez a jegy!)

Én nem voltam még ilyen helyzetben, ezért kérdeznélek titeket, szerintetek érdemes várni, hogy lejjebb menjen a Wizz, vagy ez már marad ennyi és érdemes inkább most lefoglalni az alternatív lehetőséget 52000-es áron?

Tisztában vagyok vele, hogy az árváltozásokat nem lehet előre kiszámítani, de hátha valaki több ilyet látott már mint én és tud tanácsot adni.



2016. dec. 6. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
augusztus, főszezon és Tenerife? lehet hogy olcsóbb lesz, de nem sokkal, abszolút repülési főszezon, pláne Tenerife, ahol a wizz airnek nincs konkurenciája.
2016. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50ezerig elég kevés az esély, hogy lemegy. A fapados társaságok sem a 3-8ezer forintos jegyekből élnek meg.
2016. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A tipikus nyaralóhelyekre, ahová ritkán és kevés gép megy, a fapadosok is elég drágák,illetve az utazási irodák is felvásárolják a helyeket. Szerintem jó eséllyel fog lejjebb menni, de olcsó nem lesz és semmire nincs garancia.
2016. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem fogunk várni a wizzair-re, lefoglalom más társaságnál átszállással.


(Természetesen én sem azt gondoltam, hogy párezer forintos szintig lemenne az ár, de a 155000-et még így is irreálisnak tartottam)

2016. dec. 6. 23:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Meg az is lehet hogy felfele fog menni...


500 euro egyebkent nagyon barati ar.

2016. dec. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nézz átszállásos megoldást. Brüsszelbe, Milanoba, Rómába mindig olcsó a repjegy, lehet, hogy onnan olcsóbban tudsz kifogni repjegyet Tenerifére, esetleg valamelyik spanyol városból. Ryanair, easyJet repül sok helyről. Annyi, hogy rizikós, mert ha késik a gép, akkor buktad a csatlakozó járatot, de szerintem megéri a kockázat. Én repültem már így Marokkóba, Madeirára, Krétára is, semmi probléma nem volt. Persze ne 1-2 órát szánj az átszállásra. Össze lehet sakkozni tök jó áron utakat, csak szánj rá időt.
2016. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

A Pisa-teszt nemzetelbutulási jóslata a szememben beteljesedni látszik.

Egyrészt azért, mert a kérdező igenis felel azért, ahogyan gondolkodik, és azért, hogy fogalma nincs kereslet-kínálat törvényéről. És ne haragudj kérdező, de nem takaródzhatsz azzal, hogy épp hiányoztál, vagy telefont nyomkodtál amikor tanították.

A fapados árazás teljesen normális piaci törvényt képvisel, annyiért adják a jegyet, amennyiért az eladható. Jelenleg csak a komplett hülyék vásárolnak augusztusra repülőjegyet, de azok tömegével. Szóval feltolják az árát. Majd május-június táján leesik a nyári tenerifei repülőjegy ára, akkor érdemes nézegetned.

Bár szeretnék egy kérdéseden túlmutató választ is adni. A földrajztudásoddal is baj van, ugyanis hihetetlen lúzer buta embereknek tartom azokat, akik augusztusban repülnek el valamiért iszonyú drágán, ami egyébként filléres dolog például a héten.

A hetekben 15 ezer forintból nyaralhatnál odalenn fürdőgatyában, ha felfejlesztenéd az utazási kultúrádat, és nem olyan lennél, mint a szomszéd birka.

A te dolgod, mit hozol ki a koponyádban levő zsírcsomóból.

2016. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

#7 Számomra te, és a hozzád hasonlók tanusítjátok a lehető legvisszataszítóbb viselkedést.


Sajnos így is elég szörnyű már, hogy az emberek nem mernek kérdezni. Már-már (nagyrészben az iskolarendszer miatt) a gyerekekbe is benne van a félelem, hogy hülyének nézik őket, ha kérdeznek. Ez eléggé elszomorító. A kérdező teljesen normálisan, és érthető okokból megkérdezett valamit, erre te ebben a csaknem gusztustalan stílusodban próbálod osztani az észt, és lenézni a kérdezőt.

Aki nem tapasztalt utazó, az nem fogja tudni, hogy várhatóan hogy fog mozogni a repülőjegy ár. Honnan tudná. Főleg olyan helyre, ahova korábban még nem nézett jegyet.

Az meg már tényleg nevetséges, hogy azért tartasz lúzernek valakit, mert augusztusban tud/szeretne/van lehetősége nyaralni menni. Mi közöd ahhoz, hogy ki, mikor megy nyaralni? És mivan akkor, ha ő a hetekben nem szeretne/nem tud menni nyaralni? Komolyan ezért hülyéztél le valakit? Ezt nem hiszem el, sok mindent olvastam már itt, de ez..

2016. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
500 euró baráti ár? Ennél kevesebből el lehet repülni Thaiföldre vagy Indonéziába is akár.
2016. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megy az lejjebb is, még nagyon korai most foglalni a wizznél, a nagy fapadozók ki is röhögik azt, aki ilyen hamar foglal, csak az a nagy büdös helyzet, hogy egy átlagos, normális felnőtt, dolgozó ember az nem nagyon ér rá arra, hogy folyton a wizz oldalán lógjon hónapokon keresztül és azt kukkolja, hogy vajon az indulás előtt 2 hónappal végre ócsó-e már a repjegy. Egyszerűen az indulás előtt két hónappal az ember már szereti, ha minden le van foglalva, szabi kivéve, nem még mindig azt lesni, hogy mennyiért van jegy. Főleg, ha vannak bizonyos igényeid a szállás minőségére és árára, mert az igazán jó szállások ára az nem megy le és hamar megtelnek.
2017. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!