Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lenne egy olyan kérdésem amit...

ViviDavid kérdése:

Lenne egy olyan kérdésem amit sajnos a mai napig nem találtam rá meg a választ! Most először fogunk a párommal kiutazni Írországba konkrétabban kiköltözni és lenne két kérdésem!?

Figyelt kérdés

Mivel ízig vérig magyarok vagyunk így szeretjük a jó házi pálinkát :D

Az lenne az első kérdésem, hogy mennyit lehet vinni repülőn kézi poggyászba!! Csak 1-1 kézi poggyászt viszünk meg 1-1 laptop táskát azért kérdezem....

Természetesen saját használatra meg a kint élőknek vinnénk akikhez költözünk!

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyi gyógyszert lehet kivinni??

Mivel nő vagyok fogamzásgátlót viszek ha engedik ha nem :D

De viszont van egy olyan bajom, hogy nagyon fejfájós vagyok ami azt jelenti,hogy két naponta ennem kell egy gyógyszert , hogy ne robbanjon szét a fejem! Fejfájás csillapítóból mennyit lehet kivinni?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!



2017. jan. 31. 17:08
1 2
 11/19 anonim válasza:
Bármilyen folyadékból 10x100ml vihető fel, tehát csak decis flakonkába lehet vinni (a reptéren lehet venni üveggel is de ennek horror ára van). Cigiből tudtommal 800 szálat lehet felvinni. Gyógyszert nem tudom, én vittem már foggátlót, meg 2 féle másik bogyiból 1-1 dobozt és nem szólt senki.
2017. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10-es, de az alkoholt ajándekba viszi, gondolom fontosnak tartja, hogy vigyen valamit cserébe, a cigit én sem értem, mert sosem voltam rászokva, de gondolom más a helyzet ha valaki tényleg dohányos.


Viszont ha ott dolgozni fogtok, akkor ott is vásárolhattok cigarettát, fejfájáscsillapítót, főleg ha ott lesz a testvéred, aki ismerős a helyen.

2017. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

LÁTOM NEM LEHET FELFOGNI ÉPP ÉSSZEL AMIT KÉRDEZTEM ÉS NEM IS KELL TÖBB VÁLASZ FŐLEG ILYEN ALPÁRI BUNKÓ "KIVAGYOKMIVAGYOK" MAGYAROKTÓL!!!!!!NEM ADTAM ELŐ A HALDOKLÓ SZEGÉNY EMBERT CSAK TANÁCSOKAT KÉRTEM... MIT NEM LEHET EZEN MEGFOGNI??MIT??JA ÉS LÁTOM A PÁLINKA MÉÉÉÉG MINDIG TÉMA MERT PERSZE AKI MÁR ALKOHOLRÓL BESZÉL VAGX JELEN ESETBEN VINNE AZ MÁR EGY ALKOHOLISTA.. VÉGÜLIS NAGYON ""OKOSOK"" VAGYTOK -.-

KOCCOLJATOK EL ÉS MÁSHOL FIKÁZÓDJATOK!!!! KÖSZÖNÖM....

A 9es válaszolónak pedig köszönöm szépen az infókat és a megértést! Azért szeretnék dohányt kivinni, hogy míg nem dolgozunk kint abban az egy hétben ne keljen venni ott cigit mert a dohánnyal több is jön ki.... Csak előre gondolkodtunk egy kicsit!

2017. febr. 1. 23:12
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Ne kiabalj. Az elore gondolkodas pedig sokkal inkabb az lenne (mivel ugye kiemelted, hogy neked a valodi eletszemleletedben a 200 forint sporolas is jelentos osszeg), ha inkabb felreraknatok azt a penzt, ha ennyire nincsen. Ezt sosem ertettem... kiemelik, hogy nincs penz, es ok 200 forintot is megbecsulnek, de aztan mennek a tobb ezrek arra a szarra. Rakjatol felre, 1 ev mulva nyaralni mehetnetek belole (es budosek se lennetek).
2017. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Először is nem kiabáltam nyugodt vagyok csak hátha így megértiket és legfőképp FELFOGJÁTOK a dolgokat.... De látszik nem mert sajnos ehhez ész kell!

Másodszor miért fáj az nektk ha valaki cigizik??? Minket cigiseket se érdekel az ha valaki nem cigizik! Nem tudom hogy ezen is mit nem lehet megérteni meg felfogni hogy 3000 forintból (ami a legolcsóbb dohány ára!!) több doboz cigi jön ki... Mert ugyebár egy cigi az olcsók közül is majdnem 1000ft... De nem fogok magyarázkodni mert én tudom hogy mivel hogy tudok spórolni és az ilyen pöfendi és kötekedősök pedig k..be és örüljenek hogy van pénzük!;)

Nyaralás?? :D de jó neked hogy te tudsz félre tenni (gondolom nem 80.000 forintos és egy fizetésből-.-) nyaralásra!!! Szüleim 28 éve házasok és még 10.000 forintot se tudtak félre rakni ez idő miatt mivel nem száz ezreket keresnek!! És ha érdekel sose voltunk nyaralni és őszintén nem is érdekel mert nekem a családom fontosabb főleg ha itthon vagyunk együtt mint a pénz vagy akár a nyaralás máshol!! Tisztába kéne lenne a dolgokkal....

De mivel kint hála az égnek sokkal többet fogok keresni mint itt bárki más így majd 2 hónap múlva kérlek írj rám és ÉN fogom állni a nyaralási utad!!Bunkó....

2017. febr. 2. 07:17
 16/19 A kérdező kommentje:

Ja meg mi az hogy "nem lennétek büdösek"??? Ne magadból indulj már ki könyörgöm!!!

Nem minden cigis büdös... Csak elárultam egy NAGY és HIHETETLEN titkot;)

2017. febr. 2. 07:21
 17/19 anonim ***** válasza:
89%
Pedig tényleg csak segíteni akartam. Néha érdemes meggondolni, hogy mi a fontos. Csak tanácsokat kaptál. Sajnálom, hogy ennyire bután kezeled a dolgot :(
2017. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%

Na! Kérdező, most legalább kaptál itt 1 vagy még 1 okot arra, hogy ne nagyon legyen honvágyad!

Cigiből szerintem 1 karton, én így tudom.

Gyógyszernél tudtommal nincs korlát ha láthatóan magáncélra használt mennyiség. DE rendben van a vérnyomásod, nem attól fáj ennyit a fejed?

Piából sajna annyit sem kézipoggyászban, hogy megérje egyáltalán kivinni. Szívás! Írországban is a többség gondolom tekeri a cigit, ahogy az angolok is, biztos áttapadt oda is ez a szokás, úgy majd jelentősen tudsz kint faragni a cigi árából.


S ha már ennyire eltért itt mindenki a témától...

A pálinka pedig jó! DE nem minden pálinka, amit annak mernek nevezni, még az se feltétlen, ami laboratóriumi körülmények között kimondható, hogy pálinka.

Akinek nem ízlik, az eddig csak szart ivott, nem pálinkát! Ez nem feltételezés, abszolút tapasztalatból mondom.

2017. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Végre egy normális válaszíró!!

Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat de tényleg!!! :)

És elhiheted, hogy nem lesz honvágyam/honvágyunk mert nagyon nem szeretünk itt ebbe a gyászba élni(Nyíregyházán) azért is "menekülünk" el innen hála az égnek már mindjárt! :D

Jaaj a gyógyszer! Mindig mérem a vérnyomásom és az mindig jó.... Tényleg nem tudom és itt ezek a ""szakképzett"" orvosok se tudnak semmit szóval sajnos csak a gyógyszer maradt rá :/

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

2017. febr. 3. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!