Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi az esélye, hogy pont...

Mennyi az esélye, hogy pont az a gép fog lezuhanni, amin én vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyukám szülinapomra vett egy repülőjegyet apukámhoz Los Angelesbe. Nagyon félek a repüléstől, de közben szeretném látni apukámat. Aki utazott már repülőn, az leírná a tapasztalatait?

2017. febr. 8. 14:18
1 2 3
 11/22 Berserker88 válasza:
60%
Hát azért ezt nem jelenteném ki így. :D Mondjuk 1:1000000hoz az esélye. Általánosságban naponta 100-150ezer kereskedelmi gép repked jobbra-balra. De inkább csak balra... Innen már nem nehéz kitalálni, hogy hány naponta zuhan le egy gép. De, hogy a te géped fog pont lezuhanni, annak tényleg nagyon nagyon kicsi az esélye. :) Inkább stagnál a nullához.
2017. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%

Ne is attól féljél, hogy lezuhansz, hanem hogy rossz helyen zuhansz le. Mert teszem azt ha az óceán közepén áll le az a hajtómű, ahol még véletlenül sincsen repülőtér, ott bizony belezuhansz és megesz a cápa.

Az sem jó, ha sűrűn van repülőtér miközben leáll í hajtómű, mert akkor mire lezongorázza a pilóta melyik fogadja, megint kész a baj.

Tűzhányós vidéken könnyen eldugul a hajtómű, a sivatagban pedig belemegy az apró szilíciumdioxid.

De ha s enm sivatagban, se nem tűzhányónál se nem tenger közepén nincs baj, akkor már csak a hurrikánok okozhatnak némi problémát.

Nyugi, hurrikánszezon csak nyáron lesz.

2017. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Berserker88 válasza:
47%
Sőt, hogy fokozzam mint tudjuk nem a zuhanás halálos, hanem a megállás. :)
2017. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
83%
Szinte esélytelen. Én eddig 3X utaztam repülőgépen, de soha semmi nem volt, még csak a repülőtéren sem. Megfelelő biztonsági intézkedések vannak és mivel nem is valami veszélyes, háborús övezet irányába mész, így végkép kizárható, hogy bármi bajod is essen az úton.
2017. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
36%
Mivel Magyarorszagbol indulsz keves az eselye annak hogy lezuhansz(bar mostanaban nem is tudom).Ha bomba van rajta azt csak akkor eled tul ha hamar eszreveszik es van a repulon olyan ember aki hatastalanitani tudja
2017. febr. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Eddig kb 120 repülőúton vagyok túl, négyszer haltam meg, meg egyszer félig, de aztán azt túléltem.
2017. febr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
50%
Kevesebb haláleset é baleset történik repülőn mint a közutakon , vagyis több áldozatot vesz ha autóval mész mint repülővel!De ne ijedj meg rendkívül kevés esély van arra hogy pont nálad történik ilyen baleset repülőn akár közúton.
2017. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A kedves 12. válaszoló kihagyta a madarakkal való szerencsétlen találkozást is. :)
2017. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Eddig életemben kb 20-szor már repültem, és még csak 16 vagyok. Repültem már egypt air-el is 4szer, (ami eléggé a légitásaságok alján van) és ott se történt semmi probléma.

A legbiztonságosabb közlekedési forma a repülés. Sokkal nagyobb eséllyel halsz meg az utcán, vagy az autóban, mint az gépen.

És csak gondolj bele: Naponta több ezer gép száll le és fel világszerte, és katasztrófák évente előfordulnak max 5ször átlagosan. És azok is csak a szarabbik légitársaságoknál. Amerikába biztos, hogy egy jó légitársasággal repülsz.

Szóval fölösleges emiatt aggódnod, menj és látogasd meg az apukád! :)

2017. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Berserker88 válasza:
Előferdül többször is egy évben, csak nincs vagy csak nagyon kevés haláleset van. Ha nem csak a légitársaságakat nézzük, akkor szinte mindennapos, hogy meghibásodás miatt lezuhan egy repülő. :)
2017. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!