Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi az esélye, hogy pont...

Mennyi az esélye, hogy pont az a gép fog lezuhanni, amin én vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyukám szülinapomra vett egy repülőjegyet apukámhoz Los Angelesbe. Nagyon félek a repüléstől, de közben szeretném látni apukámat. Aki utazott már repülőn, az leírná a tapasztalatait?

2017. febr. 8. 14:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye. Sok embert ismerek aki repült mér de egy olyat se ismertem akinek repülőbalesete lett volna. Viszont szintén sok embert ismerek aki autózik és köztük van olyan akinek volt autóbalesete.


Az autóbalesetekről nem nagyon hallasz. A híradó bemond 1-2t súlyosabbat, ami halálesettel végződött de ezek is csak a magyarok. A szerb balesetekről vagy a brazil autóbalesetekről nem hallasz a magyar híradóban. Ellenben ha egy gép lezuhan, legyen az bárhol a világban azt biztos hogy megírják a neten, újságban, tvben bemondják.


A lezuhant gépek közül nem mindegyik utasszállító, van teherszállító és magángép is.


És hogy nagyjából tisztában legyen hogy mennyi gép száll fel egy nap és mennyi landol, csak annyit tudok mondani hogy USAban egy kisebb repülőtér közelében voltam ahonnan jól látszódtak a felszálló gépek. Percenként hagyta el egy gép a kifutópályát. Ez ahogy mondtam csak egy kisebb repülőtér, ezen kívül van minden nagyobb városban legalább 1 repülőtér és van ami sokkal nagyobb, sokkal nagyobb a forgalom is.

Mikor én jöttem haza akkor is sorban álltak a gépek a kifutópálya előtt.

2017. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Én a hozzád hasonlók kedvéért megnéztem a statitisztikákat és az jött ki, hogy ha véletlenszerűen kiböksz egy járatot akkor az ugyanolyan eséllyel végződik egy A1-es besorolású balesettel mint hogy beléd vág a villám. Nem vicc. És még a A1-es vagy "hull loss" eseményeket is túl lehet élni, csak a repülőgépet kell leírni, van úgy hogy az emberek túlélik.
2017. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!