Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Jól hallottam hogy a repülőjeg...

Jól hallottam hogy a repülőjegyek ára sokmindentől változhat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy hányszor nézem az adott honlapot, hogy mennyire csúcsidőben, hétvégén vagy hétköznap, reggel vagy este, stb.

Van ebben igazság? Ha igen, mikor lehet érdemes foglalni?


2017. ápr. 30. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, rengeteg mindentől. Vannak tematikus oldalak, keress rá gugliban, elég szépen összeszedi.


Emlékeim szerint (felelősséget nem vállalok érte!) a legolcsóbbak a repjegyek hétköznap közepére (szerda), két-három hónappal korábban foglalva. Nyáron és hétvégére minden drágább a szezon, nyaralások és rokonlátogatások miatt. Érdemes figyelni az akciókra, pl. fapadosoknál szoktak lenni 20-30%-os kedvezmények, vagy akár több is.


A honlaplátogatás és az ár között szerintem nincs összefüggés, maximum annyi, hogy érdemes az utazás előtt 4-5 hónappal elkezdeni nézegetni az árakat, és a tendenciától függően, tájékozódás után pár héttel foglalni.

2017. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

"A honlaplátogatás és az ár között szerintem nincs összefüggés, maximum annyi, hogy érdemes az utazás előtt 4-5 hónappal elkezdeni nézegetni az árakat, és a tendenciától függően, tájékozódás után pár héttel foglalni."


Rosszul tudod, egyes honlapok megjegyzik, hogy te mar kerested azt a jaratot, kovetkezo alkalommal magasabb arat mutatnak, ezt a praktikat sajnos mar webshopok is kezdik bevezetni. Sot, az is fontos, hogy honnan keresed a jegyet, budapestrol keresni budapest-london jegyet dragabb lesz, mint mondjuk Becsbol keresni ugyanazt.

2017. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
#2 Ez egy városi legenda.
2017. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Utolso, nem varosi legenda, mar sokan megfigyeltek: [link]
2017. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az általad belinkelt cikk szerint is ez az EU-ban tilos.
2017. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Kedd, szerda általában a legolcsóbb, illetve a hajnali, reggeli járatok. Foglalni minél előbb érdemes, ha már tudod az indulási dátumot.


Nem azt nézi, hogy hányszor nézed meg az oldalt.

Azaz nem a látogatottságtól emelkedik az ár, hanem a foglalások számától és az indulás dátumtól függ.


A sütik csak arra kellenek, hogy ha legközelebb olyan oldalt látogatsz ahol reklám van, akkor repülőjegy reklámok lesznek.


Lehet tesztelni és nem minden hülyeséget elhinni.


"Aki nem hiszi, annak utánajárunk." :D

2017. ápr. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyien vesznek jegyet a járatra. Ha sokan veszek jegyet akkor felnyomják az árakat, ha alig adnak el párat akkor leviszik az árát, a lényeg hogy legyen tele a gép.

Barátnőm 500 dollárral olcsóbban talált repülőjegyet, ráadásul nyárra. A nyári szezon amúgy elég drága szokott lenni.

Szerintem hétköznap jobb repülni mint hétvégén.

2017. máj. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2017. máj. 1. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!