Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ti alaptalannak gondoljátok...

Ti alaptalannak gondoljátok az apám döntését?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy francia barátom, Lyon felé lakik. Megbeszéltük hogy nyáron meglátogatom, a szüleink is beleegyeztek. A szüleim egyetlen (eddigi) kérése, hogy ne repülővel, hanem inkább vonattal/busszal menjek a terrorveszély miatt. Nem a repüléssel van baj, mondja az apám, hanem a zsúfolt és "cél" helyekkel, mint pl. repülőtér, állomás nagyvárosban - Lyon. Mondtam, hogy a vonat/busz is megáll nagy városokban (München v. Zürich) ahol át kell majd szállni, de még mindig úgy látja, hogy veszélyesebb a repülés. Én mennék vonattal is, sose hozott annyira izgalomba a repülővel utazás viszont sokkal kényelmesebb és gyorsabb - 2 óra, míg vonattal több, mint fél nap, busszal egy teljes. Nem teljes napokat az utazással veszíteni. Megértem, hogy aggódik értem, meg minden és hogy gyakran vannak robbantások, merényletek Európában is, de ezen az alapon mindenhova veszélyes elutazni, ha külföldről van szó. Nem hiszem, hogy a repcsis úton több fenyegetés érhetne, mint egy vonatúton, ami hosszabb és ráadásul át is kell szállni. Szerintetek mennyire van igaza?


(Nem ez lenne az első, hogy egyedül repülnék/utaznék)

17/F



2017. máj. 26. 13:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

"Nem hiszem, hogy a repcsis úton több fenyegetés érhetne, mint egy vonatúton, ami hosszabb és ráadásul át is kell szállni."


A repülés sokkal biztonságosabb, mint a vonat.

A repülőtereket jobban védik, mint a pályaudvarokat.

Európai reptereken is szigorú a biztonsági ellenőrzés, nem vihetsz fel akármit a gépre egy kis kenőpénzért cserébe. Míg a vonatra azt viszel fel szinte amit akarsz.

+ Reptéren ha fél percre őrizetlenül hagyod a csomagodat, akkor nem Iván fogja megfújni, mint a karórát, hanem egyből ott terem egy biztonsági őr vagy rendőr.


Tehát nyugi, inkább repülj. Naponta több ezer járat közlekedik gond nélkül.


Üdv. Egy reptéri melós.

2017. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó!

Ment a zöld kéz.

2017. máj. 28. 17:27
 13/15 anonim ***** válasza:
Vonatállomáson is lehet robbantás. Nem tudom hogy külföldön van e biztonsági szolgálat de Magyarországon én még nem láttam. A repülőtereken még rendőrök is vannak, biztonsági őr, biztonsági, ellenőrzés, stb.
2017. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 macska28 ***** válasza:
76%
Én a helyedben mindenképpen repülnék. Nemcsak hogy ez a világ legbiztonságosabb és legmegbízhatóbb utazási módja, hanem sokkal olcsóbb, gyorsabb, kényelmesebb, egyszerűbb és biztonságosabb egy vonatútnál. Csak gondolj bele, ha felszállsz egy ilyen nemzetközi vonatra, nincs biztonsági ellenőrzés, míg a repülésnél van.
2017. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2017. jún. 22. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!