Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Támogatnátok olyan ötletet az...

Támogatnátok olyan ötletet az igazságosság jegyében, hogy a repüljegy ára az utas tömegétől is függjön? Miért igen - miért nem?

Figyelt kérdés

Lenne egy alapár, és az átlagosnál könnyebbek kedvezményt kapnának, a nehezebbeknek meg rá kellene még fizetniük.

Pl.:

Alapár 50 €

Referencia testtömeg 70 kg.

Differenciálás 0,5€/kg.



2017. dec. 12. 19:19
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

kb 90 vagyok :D

Felőlem a vita azon is mehetne, hogy aki könnyebb az kedvezményt kapna, tehát hogy elvegyük annak az élét, hogy a kövérebbek kapnak "büntetést".

Úgy tűnik, hogy te a kórosan soványaktól rettegsz. :)

2017. dec. 15. 11:48
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
Nem rettegek tőlük, van kórosan sovány a családban. Beteg,épp úgy ahogy sok kövér is. Nem hinném hogy ennek előnynek vagy hatranynak kellene lennie.
2017. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Nem arról szólt a kérdés, hogy különböző betegségek alapján tegyünk a repülőjegy árában különbséget.

A betegeknek jobbulást kívánok!

2017. dec. 15. 13:37
 34/43 anonim ***** válasza:
34%
Aha. Tehát ha valaki hormonzavar miatt 120 kiló, az csak az alap árat fizeti, aki viszont azért 120, mert sokat eszik, az fizessen felárat. Érdekes
2017. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

A kérdés szempontjából teljesen mindegy milyen egészségi állapotban van az utas.

Bizonyos betegségekkel viszont nem kéne erőltetni azt a repülést -elsősorban a saját érdekében.

2017. dec. 15. 14:04
 36/43 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Azt mondjuk nem értem, hogyha valóban egy gazdasági jellegű beszélgetés, eszmecsere a célod a kérdéssel és nem valamiféle provokáció, akkor az egyetlen válaszra, ami valóban gazdasági oldalról közelíti meg a kérdést miért nem reagáltál semmit.

2017. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Ha figyelmesebb lennél az elfogultságodnál (ami a mindenáron való nivellációt helyezi előtérbe), akkor olvashattad volna, hogy a gazdaságossági, műszaki hatékonysági okokat magam is kifejtettem. Ehhez még hivatkozásokat is elhelyeztem olyan cikkekből, ahol az olvasható, hogy vannak légitársaságok ahol ez bevett gyakorlat.


Valamint annak, aki kétségbe vonta az általam hivatkozott egyik kép valódiságát, íme egy beszélgetés ahol látható az az utas, aki ön és közveszélyes módon vesz részt a légiközlekedésben:

https://www.youtube.com/watch?v=z74EqQfWMUA

2017. dec. 15. 15:15
 38/43 anonim ***** válasza:

Ja, hogy egy troll vagy, értem.


[link]

[link]


Én nyertem, köszike.

2017. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Valóban?


12-12 20:51

Eszednél vagy kérdező? :D


tegnap 01:00

Őket nem érdekli a nárcisztikus személyiségzavarod


ma 00:00

Oké, büntessék a kövéreket. De büntessék az olyan büdös bunkókat is mint a kérdező...


ma 11:28

Egyértelmű hogy vasaggyal is Max 50 kiló vagy és hányingered van már a normális testalkatú emberektől is.

2017. dec. 15. 15:48
 40/43 anonim ***** válasza:
Azt remélem tudod, hogy ezek közül csak egy idézet van tőlem, a narcisztikus személyiségzavaros, viszont ebben az a pláne, hogy azt nem is neked írtam, hanem egy másik válaszolónak.
2017. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!