Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Támogatnátok olyan ötletet az...

Támogatnátok olyan ötletet az igazságosság jegyében, hogy a repüljegy ára az utas tömegétől is függjön? Miért igen - miért nem?

Figyelt kérdés

Lenne egy alapár, és az átlagosnál könnyebbek kedvezményt kapnának, a nehezebbeknek meg rá kellene még fizetniük.

Pl.:

Alapár 50 €

Referencia testtömeg 70 kg.

Differenciálás 0,5€/kg.



2017. dec. 12. 19:19
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

OFF

Lényegtelen, hogy nem te írtad a többit.

Azt az egyet te írtad (köszönöm a beismerést, eddig én nem tudtam), és pontosan az általad belinkelt egyik hamis kommunikációs technikára kiváló példa.

Ezek szerint te olyan esetekben, ha nem érzed magad érintettnek nem állsz ki következetesen az általad fontosnak tartott nézet mellett?

Abból a védekezésedből, hogy nem nekem írtad ebből az következik.

Én erre itt többet nem kívánok reagálni, mivel komolytalanná teszi a kérdésben felvetett problémát.

2017. dec. 15. 16:18
 42/43 anonim ***** válasza:
34%

Jó, akkor erre nem reagálsz, viszont az érvekre sem reagáltál. Valójában tök egyszerű ez a helyzet. A felvetésed pragmatikus szempontból problémás, leírtam, hogy miért. Az én válaszom csak és kizárólag pragmatikus szempontból vizsgálta meg a kérdést, mert elsőre valóban jogosnak tűnne a felvetés, ami a kérdésben szerepel. De jobban belegondolva láthatóak a buktatók, hogy ezt miért nem teszik meg a légitársaságok.


Olyan dolgokkal vádolsz engem, amig egyáltalán nem igazak, azért nem, mert engem nem érdekel, hogy a kövérek vagy a soványak egyenlőek-e, hogyan kezelik őket. Az én megközelítésem gazdasági-műszaki szempontból történt, pontosan úgy, ahogy elvártad. Ha erre is az a válaszod, hogy én elfogult vagyok a kövérekkel szemben, vagy valamiféle furcsa egyenlőségért küzdök vagy akármi, akkor valamiféle szövegértési probléma állhat a dolog mögött. Esetleg egy jó kis asperger.

2017. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Szégyelld magad!


"Az Asperger-szindróma egyik fő tünete a szűk körre korlátozott érdeklődés. Az Asperger-szindrómások több kötetnyi információt gyűjthetnek össze az olyan viszonylag szűk témákban, mint például a dinoszauruszok, vagy a mélyhűtők, anélkül, hogy bármit is tudnának arról a tágabb témakörről, amibe beletartoznak. Egy gyerek például érdeklődhet a fényképezőgép-típusok számozása iránt, anélkül, hogy bármi fogalma lenne a használatukról.

Bár ezek a témák változhatnak, rendszerint egyre inkább szűkülnek, és egyre szokatlanabbak lehetnek. Gyakran annyira uralják a gyerekek interakcióit, hogy az egész család belemerül. Mivel a gyerekek egyébként is gyakran érdeklődnek szűk témák iránt, ez a tünet nehezen ismerhető fel."

2017. dec. 15. 16:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!