Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan kell elképzelni a...

Hogyan kell elképzelni a transzferes utat nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeséget kérdezek,annak aki már tudja hogyan kell biztos az is,de hogy működik ez a transzfer dolog? Még nem utaztam repülővel,nem volt alkalmam rá..



A kérdésem,hogy (nem beszélek idegen nyelven) honnan tudom,hogy melyik autó az ,ami engem A pontból B-be visz?



Itt problémát jelent gondolom a nyelvtudás,vagy nem?

Ezért nem mentem eddig sehová.



Köszi


2018. szept. 5. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Elég egyértelmű szokott lenni a reptereken, ha kimész, hogy honnan-hová indul a transfer. Leginkább buszok. Bár attól függ, melyik országba mennél, de igazából nekem ott sem volt gondom, ahol egy szót nem beszélek a nyelvükön, ők meg keveset angolul. Volt, hogy google mapsen mutogattam a sofőrnek, hogy hova mennék, és aztán hátraszólt, hogy hol kell leszállni. De amúgy is google mapsezz ki mindent még otthon, és írd össze előre, akár nézd meg fotókon is, honnan indul a transfered... ez a legkevesebb, ez ne tartson vissza!

(Ha olyan országba mennél, ahol van Uber app, még egyszerűbb is akár, azt az egyszeri pénzt ne sajnáld rá, ott a sofőr, aki felvesz, már alapból látni fogja a megadott címet, és egyszerűen odavisz. Vagy dugd egy taxis orra alá a címet.)

2018. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha tényleg nulla nyelvtudásod van akkor nem egyszerű. Nálam volt, hogy telefonálnom kellett, mert nem találtam meg a sofőrt. Plusz azért jó ellenőrizni, hogy tényleg oda visz ahová menni szeretnél. Kérdés, hogy valóban szükséged van transzferre, vagy magad is boldogulsz. Hová utaznál?
2018. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Még nincs konkrét út,csak érdeklődtem.Persze több "álom" is van.

Ha venném a bátorságot,akkor nekem valami sziget jönne be,pl : Mallorca,Málta,de szigeten kívül is bármi lehet,csak épp mindenhol ott a fránya nyelvtudás.


Illetve pont,hogy nincs .:)

2018. szept. 5. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Most elkezdesz angolul tanulni, jövő nyáron már lesz annyi tudásod, hogy tudj alapdolgokat.
2018. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen angol nélkül is el lehet boldogulni, a Google Translate a barátod, de egy alap angol manapság az élet majdnem minden területén kell és nem igényel túl nagy anyagi vagy időbéli befektetést. Sokat utazom, voltak azért szituációk, amelyekhez kellett az, hogy tudjak közel anyanyelvi szinten. Mallorca meg Málta nyilván más kérdés, ott nagyobb gond semmiképp nem lesz, de a helyedben megfontolnék egy szervezett utat. Éttermekben nem lesz magyar étlap, nincsenek magyar utcatáblák, stb.
2018. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

#3

Én soha nem értettem az ilyen embereket. Szerinted másnak a nyelvtudás magától szállt a fejébe, vagy úgy születtek hogy beszélnek idegen nyelveket? Nem! Megtanulták és legtöbben nem az iskolában mert az semmit nem ér. 20 éve még lehetett kifogás hogy drága a nyelvtanár, de ma már ez sem kifogás mert ott az internet kismillió anyaggal amiből simán meg lehet tanulni alap szinten. Csak naponta egy 15-20 percet kéne rászánni aztán pár hónap múlva menne a dolog.

2018. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az nem válasz,hogy TANULJ MEG angolul. Illetve az,csak bunkó.
2018. szept. 6. 11:15
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem eltüntetni kellene a hozzászólásomat,hanem moderálni az ilyen kötekedő,beszóló népséget.


Nem adott kérdésemre választ ,csak fellengzősködött.

2018. szept. 6. 12:09
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

"Az nem válasz,hogy TANULJ MEG angolul. Illetve az,csak bunkó."

Semmi bunkó nincs benne, minimális energiabefektetéssel meg lehet alap szinten tanulni, legalább annyira, hogy utazás közben ne legyen elveszett az ember, ráadásul ingyen, online vagy Duolingon keresztül is.. Csak annak nem megy, aki végtelenül lusta.

2018. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Valamit nem értesz! Én is tudom,hogy a nyelvtudás előnyös,hasznos.De ki kérdezte azt,hogy lehet megtanulni? Nem akarjuk megtanulni 4 -7 nap miatt.

Egyébként a kérdés,hogy zajlik egy ilyen,hogy készüljek rá.

2018. szept. 6. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!