Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanairnél, most 2019-ben a...

Ryanairnél, most 2019-ben a fedélzetre fel lehet vinni a kézipoggyászon kívül kabátot, és nem tiltott tárgyakat lehet a zsebébe rakni?

Figyelt kérdés

Ezt az egy rohadt kérdésre sehol nincs válasz az egész világhálón, angolul se találtam, csak azt a 2018-as sztorit hogy valaki nagyon furfangosan zsebeket rakott a kabátjába, mintha ez olyan szenzációs ötlet lenne.


De egyszerűen azt, hogy most a 40x25x20 kézipoggyász mellett milyen tárgyak vihetők fel felár nélkül, arról sehol semmi összefoglaló nincs. Előre is köszi a választ!



2019. jan. 21. 21:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne lehetne vinni kabátot? Édes istenem milyen kérdés már ez???? Szerinted kabát nélkül utazik valaki mondjuk hidegebb helyre? Mi van?????
2019. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Úgy, Hogy mivel te már repültél ezért neked evidencia, hogy mik a szokások és esetleg mi az ami rejtett költség lehet! Pl vannak alapszabályok, amik igazak általánosan, de évszaktól függően pl nem lehet elkerülni hogy igénybe vegyél mást is, ami nem fér a poggyászba. És akkor mindenki aki megy, az számol vele. Vagy még x dolgot lehet vinni, ami még nincs a poggyászban, de akkor azokra is valószínű meg van határozva, hogy mi.


Csak ennyi(!!!!!!!!!!!!! !!! !!! !!!)


Zsebbe mindent elfogadnak, amit a kézipoggyászban is? Súlya számít?

2019. jan. 21. 21:26
 3/28 anonim ***** válasza:
52%
Józan ész határán belül mi gond szerinted? Felveszel egy kabátot, zsebébe amit akarsz és nem tiltott. Nem is értem, nyílván nem a kabátodba akarsz mindent pakolni nem?
2019. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Jajj istenem, az egoista megmondóember jellegzetes példája.

Például, aki télen akar utazni a legolcsóbb fapados járattal, azt mondjuk ha nem a reptéren várják további holmikkal, annak lehet hogy poggyásszal kell megoldania, amibe csomagolhat.


Ha például túl sokan élnének vissza azzal, hogy belül extra rejtett holmikat csempésznek fel kb fejenként 10 kilónként, azt szerinted nem szabályoznák le? Szerinted nem is lehet elképzelni, hogy jövőre vagy azután módosítanak a jelenlegi szabályokon vagy bevezetnek egy-két korlátozó értéket, főleg hogy most is 20 centisre csökkentették a csomagot? Nyilván nem voltál még olyan helyen, ahova kabátot pl nem szabadott bevinni, és biztosítani kellett előtte magadnak hogy azt tárold valahol. Amúgy mezítláb tilos vezetni nyáron is, a rendőrnek hiába teszed a mutatóujjad a halántékodhoz hogy "józan ész". Van olyan légitársaság, ami nem tartalmazza a kézipoggyászt sem, csak azért hogy az alapárban "versenyezzen" a többivel, amik viszont tartalmazzák.


A kérdésre tehát két igen a válasz (köszi). Ez ilyen egyszerű, az érvelést inkább ne erőltesd szerintem.

2019. jan. 21. 22:03
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ha mezítláb vezetnél, inkább ki se ejtsd a szádon a józan ész kifejezést...

A kabáttal kapcsolatban igen, kabátod lehet, akár a teljes repülőút alatt viselheted is ha úgy akarod. A zsebek tartalmáért pedig nyilván nem fognak megszólni, ha a józan ész határain belül maradsz. Bár az eddigi megnyilvánulásaid alapján nem úgy tűnik, hogy te és a józan ész puszipajtások lennétek, szóval inkább egy példa.

Zsebkendő, kulcsok, mobiltelefon teljesen oké a zsebben. Viszont ha mondjuk egy túrabakancs lóg ki a kabátodból, azt aligha hagyják neked szó nélkül.

2019. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szerintem a józan észhez köthető kapcsolat első lépése mondjuk, hogy legalább egyetlen érvet fel tudsz mutatni azzal kapcsolatban, amit kifogásolsz. Az önhitt stílus önmagában elég vérszegény. A mezítláb vezetésről annyit (csak mert látom kissé sikerült félreértened), hogy balatoni nyaralótól simán lemehetnél, elég általános is volt, csak mivel nem lehet autóra szabottan szabályozni, hogy melyiknek olyan a pedálja ami rásegítős melyik nem (régi típusúnál a hirtelen fékezést hátráltatja), csak általánosan lehet szabályt hozni. A szabályokat így lehet fenntartani és működtetni :D De hoztam még pár példát, amiből szintén nem ment át a párhuzam...
2019. jan. 22. 00:50
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Azt viszel a kabátban amit akarsz, de azt az ellenőrzésnél ki kell pakolni és le kell venni a kabátot.

Vizet sose vegyél bent a boltoknál, nagyon drága. Vigyél egy üres palackot és töltsd fel a mosdóban.


Viszont van egy hatékonyabb csel, amit pár repüléssel ezelőtt láttam a váróban. Az a szabály, hogy amit vásárolsz a repülőtéren, azt simán felviheted magaddal a repülőre. A termékeket amit veszel, egy olyan szatyorba kapsz vagy tudsz venni külön mellé, amire az van írva hogy duty free. Ezzel nem foglalkoznak felszálláskor.

Amikor én repültem, egy fiatal pár vitt magukkal vagy 6 darab ilyen duty free feliratos táskát, majd a sima táskákból és bőröndjükből pakolták át kiló számra a házi füstölt kolbászokat és még pár dolgot:D


Mivel a szabályozás óta nem lehet kistáskát/személyes dolgot felvinni, ezért énis úgy fogok repülni, hogy viszek egy ilyen szatyrot magammal, és abban viszem fel a kis oldaltáskám amiben a laptopom és pár dolgaim vannak. Így legalább nem kell vennem elsőbbségit 3 ezerért, ami engedi hogy felvihessek magammal mégegy táskát.

2019. jan. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)


Igazából ha cipzárral le tudom zárni és onnantól nincs probléma, az nekem már teljesen jó, mivel belsejében a tépőzáras részben lehet tárolni csomó mindent, meg a külső zsebében boltból is simán elfér egy fél literes flakon és még a kezem mellette, így kb majdnem meg tudnám kétszerezni a 20 centis minizsákot amit egyébként felengednek, és mi sem akartunk poggyászt feladni a 3 napra. Kisebb tárgyak, mint konnektor átalakító, töltők, zoknik vagy akár összehajtott pólók összehajtva is simán megoldható, és ezzel együtt akkor a poggyászra se kéne várni, meg nem is veszne el (amire az utóbbiakban sajnos volt példa).


Köszönöm a tippeket 😊

2019. jan. 22. 01:46
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
Azt azert vedd figyelembe, hogy a kabatodat atvilagitjak, es latjak, hogy egy felliteres folyadekot (ami tiltott) csempeszel a kabatodban. Ne tudd meg, hogy szetszednek utana...hiaba csak viz.
2019. jan. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Láttam a kabátos zsebes riportot :D

Nem indulnék el így sehova. Szerencséje volt. De én nem próbálkoznék, nem szeretném, ha kiállítanának a sorból és módszeresen átkutatnának és megmotoznának.

Az átvilágítón látszani fog, hogy tele van mindennel a kabátod.

2019. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!