Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanairnél, most 2019-ben a...

Ryanairnél, most 2019-ben a fedélzetre fel lehet vinni a kézipoggyászon kívül kabátot, és nem tiltott tárgyakat lehet a zsebébe rakni?

Figyelt kérdés

Ezt az egy rohadt kérdésre sehol nincs válasz az egész világhálón, angolul se találtam, csak azt a 2018-as sztorit hogy valaki nagyon furfangosan zsebeket rakott a kabátjába, mintha ez olyan szenzációs ötlet lenne.


De egyszerűen azt, hogy most a 40x25x20 kézipoggyász mellett milyen tárgyak vihetők fel felár nélkül, arról sehol semmi összefoglaló nincs. Előre is köszi a választ!



2019. jan. 21. 21:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
28%

A fapadosok előtt -többségében- igényes és elegáns hölgyek és urak utaztak, mert az ár eleve szelektált.

Most meg kitömött zsebű Michelin baba kinézetű, megizzadt, ruppótlan prolik utaznak és még ők anyáznak, miközben a magyar szleng eleve "prolijáratként" emlegeti ezeket a járatokat, és -mint látjuk- nem véletlenül.

2019. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
36%
@21 Van azért sok előnye is ennek, én például diákként tuti, hogy nem engedhettem volna meg magamnak azt, hogy bejárjam fél Európát, ha nincs fapad. Viszont tény, hogy a suttyóság terjedését is segítette a dolog, a legrosszabb talán az ülésfoglalós pluszdíj miatti variálás, pedig az aztán tényleg jelképes összeg. De. Még azzal sincs baj, ha valaki nem akarja kifizetni, egy csomószor én sem szoktam, csak akkor ne tessünk már variálni indulás előtt.
2019. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

#21

Szerintem te keress fel egy orvost, akivel beszélni tudtok a problémáidról, mert esélyes, hogy passzív-agresszív lelki nyomorék vagy. Ennek semmi köze mások igényességéhez/életviteléhez. Meg a szövegértelmezésben is némi fogyatékosságot lehet már felfedezni, ha még mindig a költség részén rugózol

2019. jan. 23. 13:39
 24/28 anonim ***** válasza:
55%
Most komolyan azon megy a vita, hogy milyen jegyeket köteles valaki megvenni ahhoz, hogy nehogy egy troll prolinak hívja őt? Akkor moziba se lehet bemenni popcorn nélkül, mert anélkül a mozi veszteségesen működne, szégyen :(
2019. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Természetesen az ég világon semmi jelentősége nem volt, még leülés előtt könnyen fel lehetett tenni a tárolóra (amit az itt örökkárogó szerencsétlen nyomorult nyilván tudott, csak nem kívánta használni szürke állományát, gondolom örült hogy végre vakkanthat valahol). Az átvizsgálásnál meg tesztelésképpen ki sem vettem semmit, gond nélkül átment. Ugyanis (bár, így hogy ott voltam, elég egyértelmű) a gyenge elméjűek kedvéért, az átvilágításnál a biztonsági szolgálatot hidegen hagyja, hogy a légitársaságot miként vesszük igénybe, tehát tök mindegy mi van nálunk, tiltott (veszélyes, kockázatos) tárgyak nem lehetnek nálunk mint ahogy a bíróságnál, parlamentnél sem. De a kabátkérdést illető hihetetlenkedő rinyagépek meg a holmikba belepofázó fontoskodó bölcselkedő gyökerek mellett azt is ritka szánalmasnak tartom, aki szerint egy világ omlik össze a feje felett, ha átvizsgálják. Láttam ilyet is, a protokoll szerint detektorral megnézték hogy van-e még nála valami, meg lemérték a súlyát. Aki ezt úgy kommunikálja - hatalmas hanggal - hogy "csak vigyázz az ügyeskedéssel, mert aztán úgy megmotoznak hogy megnézheted magad", úristen b​aszki... mondjuk innentől mindent értek. Csak korábban nem tudtam, hogy a reptérre látogató fórumozók között ennyire csökött idiótákba (mint 55%) fogok botlani 🤦‍♂️
2019. febr. 19. 12:17
 26/28 anonim ***** válasza:

1. Semmi nagy dolog nem történik, ha ellenőriznek a kapunál, csak annyi történik, hogy leellenőriznek. Elég szánalmas, aki ezt úgy írja le, mintha az apokalipszis jönne.

2. Senkit nem foglalkoztat, hogy ki mit visz magával és hogy, az a kérdés hogy szabályos-e a szabályzat szerint. Szánalmas, aki az előírt keretek tartása ellenére megfelelési kényszerből mégis okoskodik névtelenül, hogy helyjegyet vegyen-e vagy mekkora csomagra fizessen elő.

3. Leugattak itt egy kommentelőt is, hogy milyen proli, de úgy csinál, mintha neki nem szólt volna, majd közli, hogy helyjegyet nem venni milyen suttyóság, majd megjegyzi, hogy legtöbbször ő se szokott. Ez már halmozottan súlyos eset.

4. Döntsük el, hogy az a probléma hogy milyen hülye kérdés felvetni hogy lehet-e a repülőre vinni kabátot és ezzel együtt tárolni is benne valamit, vagy pedig az a hülyeség hogy valaki felviszi. Vagy ez a probléma, vagy a másik, de nem lehet a kabát egyszerre hülye kérdés és problémás is.

5. "És ha nyár lenne, akkor hova tömnéd?" Jogos kérdés, mint pl a "és ha kifogy a benzin az autódból, akkor hova mennél vele?" Ugyanannyira indokolt.


Aki tényleg válaszolt is a kérdésre, azt miért pontozták le, és miért pont az offolókat díjazzák?

2020. márc. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
@26 Ha elolvastad volna a kommentemet, akkor látnád, hogy annyit írtam, hogy az a proliság, amikor valaki nem vesz helyjegyet mégis hisztizik, hogy ő mindenképp élete párja mellett szeretne lenni, én meg tessek 3.5 órára átfáradni egy középső ülésre. Azzal semmi bajom, ha valaki nem fizet és megelégszik azzal, amit a rendszer sorsol.
2020. márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

@27

Pedig sajnos-nem sajnos, tipikusan a megfelelési kényszeres, kő-proli iskolapéldája köszön vissza az írásaidból. Az ilyen fórumos ál-igazságok nem alkalmasak arra, hogy valaki többé varázsolja magát a személyes élete nyomoránál. Épp mostanában utazom, szintén kézipoggyásszal, és teljesen valid kihasználni a kabátot, most is fogom, és még csak semmi jelentősége sincs, hisz már helyfoglalás előtt mindent fel lehet pakolni a tárolóba. De ezt egyik okoskodó bohóc nem írta volna le, helyette dagadó kabátokról hazudoztak meg egymásnak bólogattak a lúzer szolgaságukat leplezendő "emelkedettség" lobogtatásával, így nekem kellett a végén leírnom, ha más is belefut ebbe a kérdésbe ami csak a nyomingerek miatt lett többoldalas. Attól függetlenül, hogy teljesen valid kérdés, ha életszerű körülmények között alkalmatlan 25x20 centis paraméterekben képesek meghatározni egy "táskát", akkor a kabátot mi a lótüdőért nem szabályoznák le, ha azt kb ugyanúgy fel lehet használni? Ha egyes egyedeknek zokni szinten vannak a kognitív képességei és már az elején fejbecsapta őket a kérdés (első válaszolók) arról nem tehetek, emiatt rám hiába haragszik bárki is.

2021. okt. 27. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!