Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Akik a LOT légitársaság...

Gd628 kérdése:

Akik a LOT légitársaság online foglalási rendszerét ismerik, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék repülőjegyet vásárolni a LOT oldalán, és a keresett időpont megadása után ki is dobja a lehetőséget. Itt ugye járatonként választhatok economy, premium econonmy stb. közül. Mondjuk kiválasztom az economyt, és utána megjelenik 3 különböző ár (saver,standard,flex).

És a kérdésem a következő lenne:

ha helyet szeretnék választani a gépen, akkor mindenképp a standard csomagot kell választanom? Ott ugye ad hozzá feladott poggyászt is, de erre mondjuk nem lenne szükségem.

Vagy olyan lehetőség is van, hogy kiválasztom a legolcsóbb vagyis a Saver árat, és utána később extraként hozzáadhatom a kiválasztott ülőhelyet párezer forintént?

Azért lenne ezt fontos tudnom, mert ha ülőhely foglalással együtt mondjuk a Saver és a Standard közé esik a végleges ár, akkor már megéri (oda-vissza főleg) és feleslegesen nem fizetnék többet a Standard csomagért.



Remélem érthetően leírtam, köszönöm szépen a válaszokat!


2019. márc. 15. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
LOT-nál ugyan nem én vettem a jegyet, amikor utaztam velük, de valszeg a legolcsóbb jegy volt (csak kézipoggyász), és én választottam a helyet becsekkoláskor. Szerintem hagyományos légitársaságnál nincs olyan, hogy fizetős helyválasztás, esetleg akkor van, ha vészkijárati (bár én ennél a LOT-os utamnál is simán bejelöltem egy vészkijáratit is).
2019. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Lehetséges hogy így van, de az is lehet hogy a becsekkolásnál már "csak" a fennmaradó helyekből választhatsz, gondolom én. Azaz, ha korábban akarsz helyet foglalni, akkor az kerül plusz pénzbe, én így gondolnám. Legalábbis Lufthansánál is láttam ezt a foglalási oldalon, legolcsóbb árat kiválasztom mondjuk, és rögtön ott van a seat reservation, ami valami 3000 Ft körül van, vagy onnan indul persze helytől függően.


Gondolom azt kell megfizetni ha tutira akarsz menni, mondjuk ablak mellé akarsz foglalni vagy vészkijárat mellé ilyesmi.

Mert ha később a becsekkolásnál foglalsz helyet, akkor már lehet pl. nem lesz ablak mellé szóló hely, ha annyira telített a gép és mindenki előre befoglalt mondjuk.

Ezt csak az én elméletem, cáfoljon meg valaki ha nem így van, nincs túl sok tapasztaltom még ilyen téren, viszont ezt a seat reservation lehetőséget a LOT-nál nem találtam rögtön, lehet csak akkor jön elő ha már beírtad az utas adatokat és továbblépsz.

2019. márc. 15. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Online checkin amikor megnyílik, akkor legyél az elsők közt.
2019. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemrég foglaltam a lot nál economy saver jegyet. Ahogy kiválasztod a jegytípust (economy, premium, stb) és továbblépsz egyből kiadja a szabad helyeket amik közül választhatsz. Fizetős mind, de mind különböző áru. Ki kell választani hova fogsz ülni, enélkül tovább sem enged. Vagyis utólag nem lehetséges a helyvásárlás.
2019. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, a jegytípus kiválasztás után jönnek a személyes adatok és csak utána a helyfoglalás. De nyugodtan végigmehetsz rajta és látni fogod.
2019. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedden vettem jegyet New Yorkba júniusra. A foglalásnál kiválaszthattam a helyet ingyen.
2019. márc. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!