Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Melyik a legjobb, legolcsóbb...

Melyik a legjobb, legolcsóbb szálloda Budapesten foglalási díj nélkül?

Figyelt kérdés

Korábban feltettem egy ilyen kérdést de véletlenül szálloda helyett szállást írtam emiatt azthitték, hogy munkásszállót keresek, ebből lett egy nagy félreértés így annak a korábbi kérdésnek már nincs semmi értelme: https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__szallasok__12572269-m..

Luxus kinézetű szép szállodát keresek néhány hónapra amíg összegyűjtöm az albérlet kauciójára a pénzt, tehát 18 éveseknek ideális foglalási díj nélküli szállodát keresek. Tapasztalatok, vélemények? Ti a 18. születésnapotokon melyik szállodát választottátok? Meg voltatok vele elégedve? Nem volt túl drága? Mennyi idő alatt gyűlt össze a kaució az albérletre és annyi idő alatt mennyi volt a szálloda ára? Ti melyiket ajánlanátok a legjobban? Előre is köszönöm a segítséget!



febr. 14. 20:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok. Már az előző kérdésénél is oldalakon keresztül hisztizett, hogy mekkora köcsög mindenki, aki szerint nem teljesen egyértelmű, hogy miről beszél xd Fogalma nincsen semmiről, kever össze mindent, de a kioktatás az megy. Persze azokkal szemben, akik segíteni próbáltak.
febr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet úgy működik, hogy amikor kifizeted a kauciót és az első havi bérleti díjat (tehát összesen 3 hónapot), onnantól tartják neked a lakást, de akkor már nyilván be is költözhetsz. Olyan nincs, hogy fizetsz pár tízezret és a tulaj majd vár, amíg összeszeded a kauciót, max. valami kiadhatatlan albérletnél, mert neki minden nap, amíg üresen áll a lakás és nem fizetnek bérleti díjat, veszteséges.


A szállodák sem úgy működnek, ahogy azt te elképzeled. Ha nem is kell előre fizetni, akkor is elkérik a bankkártyádat és ellenőrzik, hogy van-e rajta fedezet a lefoglalt időszakra.


Az egész, amit kitaláltál, nem egy működőképes dolog. Tényleg nagyon magas fizetést kellene hozzá elérned, hogy szálloda ÉS közben még albira is tudj gyűjteni. Mivel akarsz havi 5-600-at keresni?

febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hiába nem kell előre fizetned, ha ott tartózkodsz egy hónapot, akkor nem egy hónap után kell fizetni, hanem mondjuk az első hetet az első hét után.
febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"Nem bántásból de neked inkább egy panziót kellene keresned nem "legalább 4 csillagos"

4 csillagos szállodában dolgozom igaz nem Pesten de felénk nem nagyon szoktak kiadni szobát egy hónapra nem azért mert nem erné meg hanem mert vannak előre foglalások pl esküvőre, csapatépítő tréningekre stb

Plussz ha hotelben szeretnél lakni akkor ott azt is meg kell mondanod hogy meddig szeretnél maradni, hallottam olyanról ahol a vendég tovább maradt emiatt plusz díjat kellett fizetnie passz H mennyi

(másik hotel szintén 4*)

Amúgy a szokásos dolgokat kérik szem igazolvány,lakcímkártya,telszám


Ja a 25 nem számit soknak 4*

szállodáknál


Szóval inkább tényleg panzió jellegű dolgokban gondolkozz"

Rendben, akkor inkább panziót keresek, köszönöm!

"Napi 7 ezerért 4 csillagos szálloda, meg 18 éves kölyökként 250 ezres albi.

Ha nem troll vagy, akkor bilibe lóg a kezed.


Ui. Ez nem is Utazás kategória."

Nem vagyok tisztában az árakkal és egyébként 18 évesen is lehet sok pénzt keresni. És az utazás kategórián belül van a szálloda, ez szálloda kategória. De egyébként mostmár inkább panziót keresek és nem szállodát.

"1. Egy albérletnél senki nem fog arra várni, hogy összeszedd a kauciót, ha nincs meg azonnal, akkor másnak adják ki."

Nem igaz! Találtam egy nagyon jó albérlet szolgáltatást ahol létezik olyan, hogy miután ingyenesen megtekintettem az albérletetet lehet lefoglalózni az albérletet vagyis lehet szerződést kötni, hogy senki más ne vigye el, ezt ők írták! Egyébként mások, hogyan oldják meg? Bemennek egy panzióba, összegyűjtenek több száz ezret és csak azután néznek maguknak albérletet az interneten? Egyébként te azt honnan tudod, hogy én le akarom foglalózni szerződéssel az albérletetet? Ezt mikor írtam? Nem rémlik, hogy ezt leírtam volna pedig te valahonnan tudod...

"Oké, legyen 10 ezer...vagy 15. 4 csillagos szállodát nem találsz ennyiért."

Akkor panziót keresek! Egyébként engem konkrétan személyes vélemények érdekelnek, hogy mások a 18. szülinapjukon melyik panziót választották és, hogy mi a véleményük róla, meg vannak-e vele elégedve, melyiket ajánlják. Tehát konkrétan vélemények alapján a legjobb és egyben legolcsóbb panziót keresem Budapesten ami mindenki véleménye alapján tökéletes.

"Ergo ahhoz, hogy fél év alatt összejöjjön a 2 havi kaució + első havi lakbér mondjuk fél év alatt, ahhoz havi legalább fél milla nettót kéne keresned, amennyit 18 évesen végzettség nélkül megint csak nem fogsz."

Fél év alatt? Dehogyis! 2 hónap alatt! De nem drága luxusszállodába megyek hanem panzióba ahogyan mindenki más 18 évesen! De egyébként azt erősen kétlem, hogy valaki kaució nélkül egyből 18 évesen albérletbe menjen pedig már több ilyenről hallottam... Ezt nagyon furcsállom, hogy senki nem mond olyat, hogy 18 évesen először panzióba megy. Érdekes. Amúgy meg össze fogom tudni gyűjteni a pénzt, Wolt-os kajadíler leszek bár mindenki másmilyen egyszerű munkát vállal 18 évesen, mindenki máshogyan oldja meg az életét. Ha mindenki másnak is sikerült akkor nekem is sikerülni fog, ez nagyon egyszerű, nem olyan nehéz. Te vagy hülyének nézel engem, vagy nagyon negatív vagy, vagy pedig életképtelen vagy és azt gondolod, hogy ez megoldhatatlan. Nem panzióba megy egyből mindenki 18 évesen hanem albérletbe? Máshogy, hogy lehetne megoldani? Nagyon furcsa, hogy soha életemben nem hallottam még olyanról, hogy valaki 18 évesen panzióba megy de olyat szinte mindig, hogy albérletbe... Beengednek valakit albérletbe kaució fizetés nélkül??? Ilyen létezik? Persze létezik kaució nélküli albérlet de az nekem nem jó mert nekem szebb, luxus kinézetű albérlet kell, nem lepukkant kaució nélküli. Mindenki putriba megy 18 évesen? Borzalmas! Kezdem érteni miért hallom folyton ezeket, hogy egyből albérletbe mennek és miért ilyen csóró mindenki. Én konkrétan amiatt nem egyből kaució nélküli albérletbe megyek hanem panzióba mert vannak igényeim és szeretem a luxust. Nem fogok ócska albérletbe költözni mint mindenki más 18 évesen!

"Hagyjátok. Már az előző kérdésénél is oldalakon keresztül hisztizett, hogy mekkora köcsög mindenki, aki szerint nem teljesen egyértelmű, hogy miről beszél xd"

Mit hazudozol??? Én ilyen egyáltalán nem írtam, soha nem írnék ilyet! Meg lehet nézni az előző kérdést, mindenkivel nagyon kedves voltam! A végén még énis kértem bocsánatot, hogy véletlenül szálloda helyett szállást írtam, ebből jött a félreértés ami az én hibám volt, nem mások hibája! Egyáltalán nem voltam bunkó senkivel csak összekevertem a szállás és szálloda fogalmát és ebből jött egy hatalmas félreértés és hirtelen azthittem, hogy valaki bunkóskodik velem és véletlenül visszaszóltam neki. De aztán végülis kiderült, hogy én okoztam félreértést, miattam volt az egész amiatt, hogy szállásnak neveztem a szállodát ami miatt azthitték, hogy munkásszállót vagy hajléktalanszállót keresek, szóval ez az én hibám volt és már bocsánatot is kértem! Most pedig azzal követtem el hibát, hogy nekem panziót kellene keresnem, nem szállodát, úgyhogy emiatt megint bocsánatot kérek! Elrontottam az egészet, én ebből egyáltalán nem akartam vitát, én voltam hülye, bocsánat!

"Fogalma nincsen semmiről, kever össze mindent, de a kioktatás az megy. Persze azokkal szemben, akik segíteni próbáltak."

Bocsánat! Senkit nem akartam kioktatni, nálam a szállás és a szálloda szó fogalma keveredik, azthittem, hogy a kettő ugyanazt jelenti és összekevertem a kettőt! Már bocsánatot kértem!

"Az albérlet úgy működik, hogy amikor kifizeted a kauciót és az első havi bérleti díjat (tehát összesen 3 hónapot), onnantól tartják neked a lakást, de akkor már nyilván be is költözhetsz."

De én olyan oldalt találtam ahol azt írják, hogy le lehet foglalózni az albérletet, hogy senki ne vigye el. És adnak időt, hogy pénzt gyűjtsek kaucióra, vagy nem? Nem így van? Egyébként lehet, hogy akkor én értettem félre, nem tudom. Egyébként mikor írtam azt, hogy előre kiválasztom az albérletet és azután megyek panzióba? Mert azt egyébként tudom jól, hogy mindenki úgy csinálja, hogy először panzióba költözik és ha ott össze szedett több százezret akkor választja csak ki az albérletet. De addig egyébként, hogyan csináltat magának lakcímkártyát ami kell a munkához meg mindenhova? Ezt valahogy nem értem... Meg ugye személyi igazolványt, adóigazolványt meg minden egyebet is ki kell postázni valahova. Bár van olyan opció, hogy személyesen lehet érte bemenni a hivatalba, értesítik telefonon. De lakcímkártya kell a munkához, panzióhoz. Emiatt létezik külön olyan, hogy állandó lakcím és ideiglenes lakcím vagyis tartózkodási hely? Mert az állandó lakcím bárhol lehet, akár egy raktárhelyiség is lehet? Mindenki így oldja meg 18 évesen? Egy kissé bonyolultnak hangzik és eléggé nehezen hiszem el. Honnan tudja mindenki egyből azonnal ezeket a dolgokat, hogy ezt így kell csinálni??? Vagy egyedül én vagyok ilyen hülye életképtelen szerencsétlen? Nem értem!

"Ha nem is kell előre fizetni, akkor is elkérik a bankkártyádat és ellenőrzik, hogy van-e rajta fedezet a lefoglalt időszakra."

Persze, nyílván tudom, azért ennyire nagyon nem vagyok hülye! Nyílván tudom, hogy először bemegyek a hivatalba, bankba elintézni mindent és csak azután megyek a panzióba! Ezt énis így terveztem el, nem vagyok hülye, tudom, hogy 18 évesen nagykorúság kezdeténél mindenkinek az első napon az a dolga, hogy elintézze a hivatalos ügyeit és csak azután költözik be valahova! Tudom! Addig nincs pihenés! Addig járkálni kell mindehova!

"Az egész, amit kitaláltál, nem egy működőképes dolog."

Nem találtam ki semmit sem az ég világon, normálisan fogok megcsinálni mindent mint mindenki más egyből 18 évesen! Normálisan csinálok mindent, nincsenek különleges terveim! Azért vágyom ennyire a luxusra mert gazdag akarok lenni! Mi a nem működőképes? Az, hogy nem egyből egy lepukkant, undorító kaució nélküli albérletbe megyek mint mindenki más 18 évesen hanem egy normális albérletbe akarok beköltözni ahol van kaució és addig ideiglenesen egy panzióba megyek? Ez a nem működőképes??? Hát bocsánat, hogy nekem vannak igényeim és nem akarok csóró lenni! Luxus személyiségem van, ettől vagyok ilyen! Nekem nem felel meg más csak a luxus, nagyon igényes vagyok!

"Tényleg nagyon magas fizetést kellene hozzá elérned, hogy szálloda ÉS közben még albira is tudj gyűjteni."

Igen, én azt tudom, és meg is lesz a pénz, én hiszek benne! Borzalmasan igényes vagyok, nekem nem felel meg a lepukkant kaució nélküli albérlet lakótársakkal! Nekem csak a luxus jó! Én hiszek az álmaimban!

"Mivel akarsz havi 5-600-at keresni?"

Wolt-os kajadílerkedéssel bár ez elég személyes kérdés, nemhsizem, hogy lenne hozzá bármi közöd. Egyébként havi 500 ezernél biztos, hogy többet fogok keresni! 2 hónap alatt meg lesz a luxus albérletre a pénz és nem kell lepukkant kaució nélküli albérletbe költöznöm mint mindenki más, emiatt keresek panziót! Az állandó lakcímemet meg majd bejelentem valahova addig!

"Amúgy hiába nem kell előre fizetned, ha ott tartózkodsz egy hónapot, akkor nem egy hónap után kell fizetni, hanem mondjuk az első hetet az első hét után."

Igen, és? Szerinted nem fogom tudni kifizetni az első hetet, vagy mi?

febr. 15. 15:44
 16/25 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ez mikor lesz aktuális? Kérlek írd majd meg, hogy hogy sikerült
febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Feltettem egy új kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__szallasok__12573351-m..

Panziót keresek, nem szállodát!!!

"Hány éves vagy? Ez mikor lesz aktuális?"

17 vagyok jelenleg. Idén augusztusban lesz aktuális.

"Kérlek írd majd meg, hogy hogy sikerült"

Rendben, majd ha lesz rá időm megírom akkor! Majd emlékeztess!

febr. 15. 16:05
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Kaució nélküli albérlet nincs. Mások nem a semmiből költöznek, hanem összegyűjtenek mondjuk diákmunkából vagy ösztöndíjból, vagy a szüleik segítenek nekik.

Neked is kell, hogy legyen pénzed, ha már van jogsid és kocsid vagy robogód. Miért ne tudnál akkor összespórolni a kaucióra, ha még van pár hónapod?

Ha magyar állampolgár vagy és itt élsz, akkor kell hogy legyen személyid, taj számod és adószámod már most, ha adókártyád esetleg nincs, akkor azt tudsz csináltatni szülővel már most. Lakcímkártyád meg ugyancsak kell, hogy legyen, az tök mindegy hogy vidéki vagy sem. Wolt futárként csinálnod kell vállalkozást, nem tudom ebben segítenek-e, azért ez macera.

Ha nem Magyarországon élsz, akkor állampolgárságtól függetlenül viszont szopacs van és nem fog ez pikk-pakk menni. Nem mondom hogy lehetetlen, mert van egy csomó Wolt futár aki még magyarul se tud, de biztos hogy macera.

febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként lehet hogy nem szándékosan, de bizony többeknek elég paraszt választ írtál. Amúgy senki nem megy nulla forinttal panzióba, szóval akárhányszor írod ki a kérdést, nem fogsz rá választ kapni.
febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"Találtam egy nagyon jó albérlet szolgáltatást ahol létezik olyan, hogy miután ingyenesen megtekintettem az albérletetet lehet lefoglalózni az albérletet vagyis lehet szerződést kötni, hogy senki más ne vigye el"


Ez elképzelhető, nagyon-nagyon maximum 1 hét várakozási idővel. Olyan szerződést egyetlen tulaj sem fog aláírni, hogy megvárja, amíg te egy panzióban lakva összegyűjtöd a minimum 2 havi kauciót.

febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!