Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális, ha a könyvelő kér...

Normális, ha a könyvelő kér hozzáférést az Ügyfélkapumhoz?

Figyelt kérdés

Nemrég alapítottam vállalkozást, és annak rendje és módja szerinte felkerestem a napokban egy könyvelőt is, aki kézben tartja az adó és egyéb ügyeket.

Mindent megbeszéltünk, megtárgyaltunk, az indulással kapcsolatos teendőket.

Ennek kapcsán került elő, hogy elkérte az ügyfélkapus belépési adataimat (felhasználónév, jelszó).

Kicsit furcsálltam ugyan, de megadtam neki, mert azt mondta, azért kell, hogy azon keresztül intézze pl az adóbevallást, hipa bejelentkezést, ha van változás vagy szünetelés stb. szóval amiket így kell beküldeni.


Mivel frissen indult vállalkozó vagyok, és sosem volt még dolgom könyvelővel, így nem tudom ez mennyire általános és szabályos eljárás?

Jól tettem, hogy megadtam neki?

Nálatok is előjött ez?



2019. júl. 31. 17:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%
És akkor hogyan nem vetted észre a több felszólítást??
2019. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket, hagyjuk a személyeskedést! A kérdésre koncentráljatok!
2019. júl. 31. 18:02
 13/26 anonim ***** válasza:
39%
A kérdésre a választ megkaptad, nem lehet mindent meghatalmazással intézni sajnos, kénytelenek vagyunk kalózkodni az ügyfél regisztrációjával.
2019. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

4-es vagyok és leírtam világosan, hogy NEM KAPTAM ÉRTESÍTÉST erről emailben..

Miután bent voltam a NAV-nál, akkor mondták meg, mely hónap mely napján történt a dolog és direkt ránéztem az emailekre is, meg a tárhelyre is: azon a napon pont be is léptem, mert akkor kaptam meg az elutasítást a Főpolgármesteri Hivataltól, hogy szünetelő vállalkozásnak nem fizetnek vissza adót. Tehát az én pénzem lehet náluk, de ha az övéket nem fizetem, akkor inkasszó. Szóval ennyit a "lustaságról" rendszeresen szoktam nézni az emailjeimet is és a tárhelyet is.


" te halmoztad fel, ha egyáltalán az, mert a 45 ezer túlzónak tűnik...."

Kéretik figyelmesen olvasni: a ROKKANTSÁGI ELLÁTÁSOM 45 ezer ft, AMIBŐL INKASSZÓZTAK.


"Az hogy valaki valamit letöltött-e avagy nem, már ne is haragudj, irreleváns, mert 15 napon túl a kézbesítési vélelem beáll olvasás hiányában is."


Mint mondtam, rendszeresen szoktam nézni az emailjeimet, és szokott jönni értesítés a tárhelyről - most nem jött. Spamba sem.

És egyáltalán nem mindegy, hogy tudok-e róla vagy sem, mert ha tudok róla, még be is fizettem volna - és akkor nem inkasszózzák a számlámat.


:DDD

Jól nekem estetek: tényleg, micccsoda egy szemétláda vagyok, aki belerokkant a munkába, leszázalékolták, NINCS ADÓTARTOZÁSA !!! kap 45 ezret, abból inkasszóznak. Hát tényleg...


Az úgy látom, senkit nem zavar, hogy a kamarai regisztráció az NEM ADÓ!!! Csak szépen adó módjára behajtják. No, akkor mondok még valamit: ha adó és a vállalkozónak kell regisztrálni, akkor MIÉRT nem a vállalkozói adószámmal kell befizetni, hanem a MAGÁN adóazonosító jellel????


Kérdező, csak azt próbáltam leírni, hogy vigyázz a hozzáféréssel, nehogy így járj Te is, hogy a könyvelő elfelejt szólni valami befizetendő dologról.


Még egyszer leírom, a "gyengébbek kedvéért" az értesítési tárhelyemre aznap délután beléptem és nem volt ilyen értesítés, felszólítás (állítólag reggel 9-kor olvasta el valaki).

2019. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
NAV os Egyke nyomtatvánnyal tudsz neki adni meghatalmazást.
2019. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%
Igen, normális. Sőt. Bár eredetileg a könyvelők egy része felelősség alól mentesules miatt csináljak, pl beküldött valamit vagy se, de alapvetően tudod ellenőrizni mi történik mit küldött be mit nem. Ha privát gond van pl adofolyoszamladon hozzáfér segíthet tulajdonképpen csak előnye van.
2019. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha a te felhasználóneveddel küldi be az iratokat az olyan mint ha ő írta volna alá helyetted az iratot a te aláírásoddal.

Én ilyenhez biztosan nem járulnék hozzá.


A napi normál ügymenethez tartozó bevallásokat be tudja adni a meghatalmazott.

Szüneteltetést, székhely változást nem minden hónapban csinál egy vállalkozás.

2019. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

"Normális, ha a könyvelő kér hozzáférést az Ügyfélkapumhoz?"

Teljesen megszokott, mondhatnám azt is, hogy népszokás.


Viszont én sem adnám meg, van más módja, hogy nevedben eljárjon. Amihez kellhet neki, azt nem csinál minden nap. Azt tegye meg a Te jelenlétedben úgy, hogy nem tudja meg a jelszavad.

Nekem az ilyenről mindig az jut eszembe, ez olyan, mintha rendelkezhetne a bankszámlád felett a tudtod nélkül.

Ennyi...


Ezt nyugodtan beszéld meg vele. Egy normálisan gondolkodó könyvelő ezen nem sértődik meg.

2019. aug. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17%
18: mert a meghatalmazás hogy nevedben helyetted eljárhat az miben más ?
2019. aug. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
26%

Mi úgy csináljuk, hogy elkérjük az ügyfélkaput, a biztonság kedvéért. Amúgy mindenre kiterjedő EGYKE t adunk be az irodavezető nevére, illetve cégkapu ügykezelői jogot is kérünk, na ezt sok ügyfél nem tudja hogy kell, így jó, ha mi be tudunk lépni.

Szóval mi úgy küldünk be nyomtatványt, hogy az irodavezető szerepel, mint benyújtó.

Az ügyfélkapura meg azért van szükség, mert drága városunknak külön adórendszere van, és ragaszkodnak a saját HIPA nyomtatványhoz, és azt a legegyszerűbb az ügyfél saját ügyfélkapujáról benyújtani.

2019. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!