Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy könyvelő tönkre tehet egy...

Egy könyvelő tönkre tehet egy céget?

Figyelt kérdés
Ha van egy munkaerő kölcsönző és adó tartozás van rajta vagy valami ilyesmi.. Sajnos nem tudom pontosan a nevét. A lényeg hogy le foglalja a nav a bejövő pénzt. Ebben az esetben a könyvelő lehet hibás? Ha igen akkor mit lehet tenni?
2019. júl. 11. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem a könyvelő hibája, a cég nem fizette az adót.
2019. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Addig oké, de bármilyen módon lehet az ő hibája?
2019. júl. 11. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Nincs olyan hogy a nav lefoglal x bevételt egy cégnél. Adóbírságot vet ki kamattal együtt amit kell befizetnie a cégnek.

ha a könyvelő rontott el valamit akkor az ő felelőssége, a cég polgári úton követelheti az adóbírságot.

2019. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mit tud el rontani a könyvelő, hogy ez megtörténhet?
2019. júl. 11. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért annyira biztos, hogy a könyvelő rontotta el? Vagy csak rá kell húzni a vizes lepedőt?


Nem lehet, hogy a cég nem fizette ki az adókat, járulékokat, bírságokat esetleg?


Könyvelő hibáját amúgy én két esetben is el tudnám képzelni, ami okozhat ilyesmit :)


Előző válaszolónak meg csak annyit, hogy nem kell semmiféle adóbírság vagy hasonló. Elég ha cég nem fizeti ki az esedékes áfát, vagy tao előleget vagy járulékot, akármit, aztán pár nap alatt jöhet is az inkasszó a számlára. Sőt, nekem van pizzéria ügyfelem, akikhez helyszínre szoktak kimenni és a kasszából kp-t foglalnak le az adótartozás fejében.

2019. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Plusz még annyi, hogy van könyvelési szerződés? Be van adva az egyke vagy a könyvelő az ügyvezető kódjával küldi a bevallásokat?
2019. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A könyvelő tönkre tud tenni céget. Elrajzolgat a főkönyvben pár dolgot, és máris megtörténik.

Ha nem adod be a bevallást, arra is jár a büntetés, rosszul állapít meg adót etc.

Viszont ha mindent jól csinál, időben elküldi, hogy mire mennyit kell utalni, átadja az anyagot, onnantól nem az ő felelőssége, hogy a cég adósságot halmoz, vagy fizet.

Nekem a notórikus későmnek tegnap ment ki az utalási lista, küldtem be a járulékát. Ha nem fizet, én védve vagyok, mert írásos nyoma van, hogy elküldtem az adatokat. Annyit tehetek innenstől fogva, hogy jövő héten ránézek az adófolyószámlára, és emlékeztetőt írok, hogy utalni kell, amennyiben nem tette meg.

Azokkal a cégekkel, amikkel dolgozom, már nem tapasztalom, hogy inkasszó kerül a számlára azonnal, ellenben levelet küld, ha elmaradás van(támogató nav) tételesen.

2019. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!