Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális, ha a könyvelő kér...

Normális, ha a könyvelő kér hozzáférést az Ügyfélkapumhoz?

Figyelt kérdés

Nemrég alapítottam vállalkozást, és annak rendje és módja szerinte felkerestem a napokban egy könyvelőt is, aki kézben tartja az adó és egyéb ügyeket.

Mindent megbeszéltünk, megtárgyaltunk, az indulással kapcsolatos teendőket.

Ennek kapcsán került elő, hogy elkérte az ügyfélkapus belépési adataimat (felhasználónév, jelszó).

Kicsit furcsálltam ugyan, de megadtam neki, mert azt mondta, azért kell, hogy azon keresztül intézze pl az adóbevallást, hipa bejelentkezést, ha van változás vagy szünetelés stb. szóval amiket így kell beküldeni.


Mivel frissen indult vállalkozó vagyok, és sosem volt még dolgom könyvelővel, így nem tudom ez mennyire általános és szabályos eljárás?

Jól tettem, hogy megadtam neki?

Nálatok is előjött ez?



2019. júl. 31. 17:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
20, az önkormányzatoknál is van meghati.
2019. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
13%
Van, de körülményes. Írasd alá, scenneld be, hitelesítés le, e-papíron küldd be, amit 30 napos határidővel dolgoznak fel és arra se képesek, hogy visszajelezzenek, hogy ok megvan. Mellesleg a navos formanyomtatványt kötelesek lennének befogadni, csak neki derogál lekérni a navtól az adatot.
2019. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne vadíts, semmit nem kell papíralapon beadni az ASP-ben...
2019. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"18: mert a meghatalmazás hogy nevedben helyetted eljárhat az miben más ?"


Abban más, hogy nem mindenre terjed ki, ha úgy akarom. :)

2019. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Igen, teljesen etikus. Ha már látja a pénzügyi helyzetedet is.... őt is ugyanúgy szabályozza a törvény. Titoktartás.
2019. aug. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
100%

Páromnak a könyvelő hasonló okokból elkérte az ügyfélkapu belépést , minden rendben is volt, aztán fogta magát és rendelkezett párom nevében az adó 1+1%-ról. 😂

Megmondtuk neki hogy azért barátom a lófsznak is van vége. Azonnal átírtunk minden jelszót és kirúgtuk. 🤗

2021. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!