Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meskások, hogy adóztok?

Meskások, hogy adóztok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy aki Meskázik az általában hogyan adózik?Az adószámos magánszemély működik vagy egyéni vállalkozói kell?
2019. aug. 18. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Figyi, ez a harmadik kérdésed egy nap alatt. A másik kettőre kaptál választ, de egy köszönömre se futotta. Ahhoz fogod kiírni, amíg valaki azt nem mondja, lehetsz amsz? Nem lehetsz. Ez rendszeres, üzletszerű, a cél a haszonszerzés. Pont.
2019. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudod, nem mindet én írtam ki, de képzeld ha kedvem van, még kiírok ide vagy 20-at vagy akár 100-at is, ha úgy tetszik. Eszem megáll.
2019. aug. 18. 13:58
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg igen, képzeld sehogy sem fér a fejembe, hogy ha valaki egyéni vállakozó hogy a bödüs franban éri meg neki. A Katát csak ezzel nem lehet kitermelni, tételes költségelszámolásnál meg majdnem a fele elmegy az adóra, plusz a Meska is levesz rendesen. Szóval jelenleg informálodom, puhatolozom engedd már meg légyszi!!!
2019. aug. 18. 14:01
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Adoszamos maganszemelykent is végezheted kezdetben csak megrendelésre , "projekt" -szerűen portfolio építésre, azzal párhuzamosan meg a bizományos értékesítéshez sem kell vállalkozói, ha leszerződsz pl. egy üzlettel, - addig amíg el nem érsz egy ev. szintű költségvetést. Barmily meglepő még ev. is végezhet meg magánszemélyként is bevétel szerző tevékenységet, csak van amikr az egyszerűség miatt inkább rámondják hogy nem lehet.
2019. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az adószámos magánszemély sajnos nem járható út. A Navnál persze erre biztatnak mindenkit, csak az a baj vele, hogy nincs pontosan megfogalmazva, lefektetve, hogy a folyamatosan ill. eseti jelleggel mit is takar. Tudomásom szerint, ha egy felületen pl. Meska állandó jelleggel fent vagy, hiába csak eseti az értékesítésed, attól az még folyamtosanak minősül, mivel folymatosan árulsz, így az amsz nem járható.
2019. aug. 18. 15:27
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz képest 7-es adószámmal 5 éve van tev köröm maganszemelykent is.Mégsem szól a nav miatta.


Iletve akkor okafogyottá válna az a bejelentési nyomtatvány is amivel kivalaszthatod azokat a tevékenységi köröket, amit magánszemélyként kívánsz végezni, adószámmal .


Abban pedig eleg sok kézműves tev. kör benne van sok egyéb mellett.

2019. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

A kézműves tevékenységi kör azért van benne szerintem, mert pl. ha te évi 2-3 vásárra kimész és ott árulsz, az esetinek minősül, úgy rendben lenne.

2019. aug. 18. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyósom pl egyéni vállalkozó, de van üzlete is, nem csak a Meskából él.
2019. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

"de képzeld ha kedvem van, még kiírok ide vagy 20-at vagy akár 100-at is, ha úgy tetszik."


Persze,kiírhatsz 100-at is csak én végigolvastam a kioktató és "meg nem köszönő" hangnemed és el is ment a kedvem válaszolni. Remélem másnak is...

2019. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Linkelem a másik kérdésemet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Ajánlom figyelmedbe a 3. kommentet, ami a sajátom, ott is az első mondatot.


A mostani kérdésemnél, szintén javaslom kommentjeim újraolvasását, ott szintén fellelhető a büvős szó. :)


A stílusomról meg annyit, hogy igen endegtessék már meg, hogy egy anonim kérdezős oldalon annyi és olyan kérdést tegyek fel amilyen és amennyi tetszik. Továbbá ne várjuk már el egyik kérdezőtől se, hogy EGYESÉVEL mindenkinek külön-külön megköszöni a választ. Képzeld én is szoktam a "másik" oldalon is lenne, tehát válaszolni a feltett kérédsekre, eszembe sem jutott soha elvárni és azon pampogni, hogy nem köszöngetik meg a válaszomat.

2019. aug. 21. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!