Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kínából rendeltem árut 150USD...

Kínából rendeltem árut 150USD értékben. A Posta küldött egy értesítést a vámeljárás megkezdéséről. A csomag Holland csomagszámmal van ellátva. Ha a kínai a Hollandiai raktárán keresztül küldi az árut, lehet-e vámmentes, illetve ÁFA mentes az áru?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 10:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mit rendeltél?

Több helyen lehet kínából garantáltan vám/áfa mentesen rendelni, eBay-en inkább más országokból éri meg rendelni.

2019. okt. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Biztonsági kamera rendszert rendeltem, 135USD értékben.

Az Aliexpressen is biztos van, de én onnan még nem rendeltem. Eddig nem volt gondom az Ebay-os rendelésekkel, békén hagytak. Lehet hogy ennek a csomagnak nagyobb a mérete, ezért is akadt fenn a vámon.

2019. okt. 19. 15:12
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor meg inkább Gearbest.

[link]

Aliexpress-en főleg telefonok vannak vám/áfa mentes szállítási móddal.

2019. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elmentettem.
2019. okt. 19. 15:21
 15/15 anonim válasza:
Mennyi vámot kellett fizetned?
2020. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!