Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az intersparban való bevásárlá...

Az intersparban való bevásárlás után, otthon vettem észre, hogy egy bevásárolótáskáért (sima papír) 5000 ft-ot számoltak fel és ez nagyon megdobta az értéket. Járt már valaki így?

Figyelt kérdés
Visszafizetik ilyenkor az összeget?

2019. nov. 14. 19:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

"Semmit nem utálunk jobban, mint mikor boldog boldogtalan betalál a "hatalmas sztorijával", hogy ez mekkora történet és mindenképp meg kell írni."

Minden tiszteletem a normális újságíróké, de be kell látnod, hogy a boldogtalanok hatalmas sztorijait a kollégáitok szabadítják rátok. A magyar média napi szinten ilyen hírekkel van tele:

- női celebnek van melle

- fákat vágnak, környezetvédők tiltakoznak

- celeb valamilyen ruhát visel

- nagy gyümölcsjoghurt-teszt, melyik a legfinomabb?

- másik női celebnek is van, SZENZÁCIÓ!

- valamelyik x-faktoros szakított valamelyik valóvilágossal

- harmadik női celebnek segge is van!!!4


Szerintem az intersparos táskás átverés ezeknél érdekesebb.

2019. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
65%

Ezt aláírom, bár én ezeket nem tartom újságírónak. :)


9es

2019. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

azért nem tűnt fel , mert sok apró dolgot vettem és hát sokszor előfordult már , hogy meglepődtem a végösszegen , mivel hát ilyen világ van..alig veszünk valamit és fizetjük a kőkemény összegeket.

Most is feltűnt, csak még ezer dolgom volt és hát na nehéz szatyrokkal a kezemben, közben vártak rám , közben egy másik helyre is be kellett ugranom hát uram bocsá nem jutottam el odáig , hogy átböngésszem a nyugtát.

Szerintem meg igenis felháborító és nem volt tájokoztatás , sem apró betűs sem másmilyen.

Magyarán tudatosan átvágják a jónépet, és vagy észreveszed vagy nem.

már bocsi, de szerintem sokan akik nagybevásárlást tartanak, nem feltétlen veszik észre azt az 5 ezer forintot..de hát ok én is hülye voltam az tény.

2019. nov. 15. 22:25
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"de hát ok én is hülye voltam az tény."


Köszönöm :-) Nem akartam mást elérni, csak azt, hogy belásd - ehhez 2 ember kellett, azaz Te is benne voltál. Ez nagyon fontos, hogy ezt belásd, mert így jobban van esélyed arra, hogy máskor jobban figyelj és ez ne történhessen meg.


És akkor most elmondok egy esetet: egyszer olyan helyen vásároltam, ahol nem zsmerősök a boltosok, egy nagycsarnokban. Elfelejtettem, hogy általában a helyi piacon, a környező boltokban szoktam vásárolni, ahol mindenki ismerős és tudom, hogy nem csapnak be - így nem voltam elég éber. Vásároltam egy helyen kb. 1500 körül és odaadtam egy 10 ezrest. A pultos visszaadott 2 ezerig, majd mondta, hogy nem tud visszaadni, mindjárt megpróbál váltani, bekiabált a "főnöknek", hogy van-e visszajáró, állítólag nem volt, majd a "sajátjából" váltott nekem és visszaadott (hentes). Nos, én közben beszélgettem a gyerekemmel, másra figyeltem, el voltam gondolkodva - pont, mint Te és nem figyeltem, hogy 5 ezerből adott vissza!!! Mást is vásároltunk még a csarnokban, az árak figyelésével voltam elfoglava. Hazaértünk és mivel csak 1 db 10 ezresem volt, akkor esett le a tantusz, hogy 5 ezerrel "meglopott", becsapott.

No, hát tudod, mit gondoltam erről?

HOGY EGY OLTÁRI NAGY HÜLE VAGYOK, hogy nem vettem észre. Hiába mentem volna vissza, piacon nincs kamera, blokkot nem kaptam, stb. - szóval nem tudom bizonyítani :-(

Viszont nagyon-nagyon fájt ennek az összegnmek az elvesztése, mivel egyedül neveltem a gyerekem. Annyira fájt, hogy EGY ÉLETRE MEGTANULTAM, hogy FIGYELNI KELL!! Azóta nem is csapott be senki :D (zöldséges is próbált, de "tetten értem" :D) tanulópénz volt :-(

2019. nov. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Végezetül - még mielőtt úgy gondolnátok, hogy nem kellett volna büntetlenül hagyni: bár vissza nem mentem, de magamban azért elmondtam, hogy elég szégyentelen, van pofája a szegény embert becsapni és TUDOM, hogy az élet hosszútávon ezt vissza fogja adni neki. Szóval azért nem marad büntetlenül ez a cselekménye.
2019. nov. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Kedves utolso

Lehet veletlenul adott vissza rosszul.

hiaba haragszol ennyire ra, hidd el akaratlanul is adhatnak rosszul vissza.

Vedd ugy h veletlen volt.

En is kasszaztam es sajnos volt amikor egy 1000el adtam tobbet vissza, a vendeg eszre vette vagy sem nem tudom de nekem kellett betenni a penzt.

Szerencse mindig 2x szamolok de mar tobbszor elofordult h kevesebbet vagy tobbet adtam volna vissza, de szerencsere h masodszor amikor szamolva adok vissza akkor eszrevettem.

De pl.ha nemszamolok ra nem veszem eszre.

Azert kell mindig 2x szamolni.

Ne legyen harag benned,vedd ugy h nem vette eszre. konnyebb lesz az eleted ha mindent pozitivan nézel.

2019. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:

Az az 5000FT amit fel szamoltak neked az a szatyor "eszmei" erteke volt:) ha vettel volna olyan termeket amihez jar akk le vonta volna a gep az 5000ezret.. am minden ilyen ajandek lof**znak ilyen 5-6000 ezer koruli az eszmei erteke lekozelebb figyelj erre :D

Egy Sparos dolgozo velemenye :D

2020. ápr. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
"eszmei érték", mintha a Lagerfeld tervezte volna, vazz :D amúgy oké, de legyen észrevehetően kiírva
2020. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

lol hehe..eszmei érték..:D ha az emberek félrevezetése érték , akkor igen...hát mondjuk ebben a világban valóban kifizetődő az emberek átverése..:D a szatyor fölött nem volt kiírva pirosan nagy betűkkel hogy 5000 ft, és nem is a promos termékek mellett volt.

A többi pár forintos szatyor mellett..még az is lehet, hogy valaki odarakta.

Az eladónak figyelmeztetnie kellett volna, mivel látta hogy promos terméket nem veszek , ezért feltételeznie kellett volna, hogy nem kell 5000 ft-ért egy szatyor..

Amúgy kedves sparos dolgozó , egy szegény idős embernek sem szólt volna , aki alig tud megélni a kis pénzéből, hogy bácsika nénike elnézést de ez a szatyor így 5000 ft de a mellette lévő csak 50, biztos hogy ezt tetszik elvinni? -ha nem a válasz, akkor az bizony nagyon szomorú...

mélységesen felháborít minden ilyen promóció és átverés.

2020. ápr. 10. 20:20
 20/27 anonim válasza:
100%

#17es vagyok

Tuti valamelyik "kedves" vasarlo oda b×szta a tobbi szatyorhoz mi utan megtudta h mennyi az "eszemi" erteke... amugy a promos termek mellet lenne a helye.. az h van eszmei erteke az a leltar miatt van mert az ajandekal is el kell szamolni...

Hat igen szolhatot volna a kolega de ha 3-4 meteres sor all a penztarnal nem nagyon van idonk nezni h mennyi egy termek ára..meg 300-350 vasaroloval erintkezni egy nap ,oda figyelni nem kis dolog atszem.

Amugy en szokatam szolni ha olyan van es eszre veszem.. mutkor is volt egy oregneni aki a 30 foritos zsemlet be arazta 200 forinos bagetnek.. hat mar akkor vezttem eszre amikor mar mindegy volt. De azert szoltam neki h menjen a informaciohoz es vissza kapja a kulombozetett:)

2020. ápr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!