Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy év után hivatalossá tenni...

Egy év után hivatalossá tenni egy vállalkozást?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve van egy mini bizniszem, eleinte nem gondoltam, hogy pár hónapnál tovább fog működni, ezért nem jelentettem még be, nem adóztam még utána, viszont már hivatalossá szeretném tenni.

Katás vállalkozó szeretnék lenni. Az a kérdésem, hogy ilyenkor az eddigi bevétellel mi a helyzet? Utána néznek? Jár valami büntetés, hogy eddig még nem jelentettem be? Mennyit kell befizetni az eddigi bevételből?


2019. dec. 11. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
semennyit. Ha jót akarsz magadnak, akkor eddig nem csináltál semmit és nem fogadtál el pénzt senkitől.
2019. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké, de nem tudnak utána nézni, hogy eddig is volt így bevételem?
2019. dec. 11. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ne legyél buta. Csináld meg januárt 1-től a bejelentést, aztán élvezd.
2019. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Azért előbb alaposan gondold át. TB járulék, adóelóleg, iparűzési adó mind előre a medve bőrére.
2019. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
#2 mégis hol néznének utána? Ha nem 10 milliókról van szó, akkor kb sz@rnak rá az emberre.
2019. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
oké, nem 10 milliókról van szó
2019. dec. 11. 21:47
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Hivatalosan ez úgy működik, hogy amíg nem vagy vállalkozó, addig nem lehetne ilyen kis "bizniszekből" bevételed. Mivel ugye nem tudsz számlát adni, de mivel nem adtál eddig számlát, így a kutya se tudja a bevételed.


Kezdésnek egy KATA alanyi adómentes nem rossz, de teljes hónapra kell fizetni, szóval azt január elején érdemes. Úgy évi 12 millióig okéba vagy az áfa téren.

2019. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

"de mivel nem adtál eddig számlát, így a kutya se tudja a bevételed."


Jajj, de kis naívak vagytok... A NAV BÁRMIKOR lekérheti bárkinek a bankszámlája forgalmát. Az más kérdés, hogy kis tétellel nem foglalkoznak, de ha más miatt képbe kerül valaki, akkor simán látják az utalásokat.

2019. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

... már ha volt olyan düddő, hogy a forgalmat bankszámlán bonyolította...


Ha nem volt olyan düddő, akkor szinte sose derül ki.

2019. dec. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy bejelentem az eddigi bevétellel együtt.

"Az a kérdésem, hogy ilyenkor az eddigi bevétellel mi a helyzet? Jár valami büntetés, hogy eddig még nem jelentettem be? Mennyit kell befizetni az eddigi bevételből?"

2019. dec. 12. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!