Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy év után hivatalossá tenni...

Egy év után hivatalossá tenni egy vállalkozást?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve van egy mini bizniszem, eleinte nem gondoltam, hogy pár hónapnál tovább fog működni, ezért nem jelentettem még be, nem adóztam még utána, viszont már hivatalossá szeretném tenni.

Katás vállalkozó szeretnék lenni. Az a kérdésem, hogy ilyenkor az eddigi bevétellel mi a helyzet? Utána néznek? Jár valami büntetés, hogy eddig még nem jelentettem be? Mennyit kell befizetni az eddigi bevételből?


2019. dec. 11. 20:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel, hogy bejelentem az eddigi bevétellel együtt."


Igen jár büntetés: adócsalás, nyugta/számlaadás elmulasztása, engedély nélküli tevékenység folytatása, stb. - egy csomó dolgot rád tudnának húzni.

2019. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azért elárulhatnád, mennyi bevételt hoz az a mini biznisz, mert ha havi 20-30 ezret, akkor nem jön ki belőle még az adó sem, ha pedig nálad a mini biznisz mondjuk 2-300 ezer ft-ot jelent havonta, akkor azért arra már előbb utóbb felfigyelnek, mert az éves szinten2,5 - 3 millió ft.
2019. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!