Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli voltam és magamna...

Munkanélküli voltam és magamnak fizettem a tb-t. Most már dolgozom és be vagyok jelentve. Kell jelezni a nav felé?

Figyelt kérdés

2020. jan. 20. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. A munkáltatód bejelentése alapján törlik a további járulék fizetés előírást.
2020. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha MUNKAVISZONYT létesítettél, akkor azt nem kell, mert a munkáltató bejelentése alapján intézik, hogy további kötelezettség ne íródjon elő.


Viszont ha egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozol (alkalmi munka, napi bejelentés néven fut), az nem munkaviszony, az alatt fizetni kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot továbbra is.

2020. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!