Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hivatalos orvosi papirt...

Hivatalos orvosi papirt nemmkoteles elfogadni a munkaltato?

Figyelt kérdés
Udv. Letezik ilyan hogy a munkaltatom visszadobja, figyelmen kivul hagyja a hivatalos orvosi tappenzes papirt, es helyette szabadsagot ir ki? Hozzateszem mindezt fel honapra visszamenoleg. Ezt szova tettem, nem tetszett nekik. Ha esetleg ezert elkuldenek, milyen lepeseket tehetek, hova fordulhatok?

2020. febr. 5. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez törvénytelen. Munkaügyi bírósághoz fordulhatsz.
2020. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen szabadságot írt ki? Betegség esetén 15 nap betegszabadságot a munkáltatónak kell kiírni az orvosi igazolás alapján, ha ezek a napok elfogytak, akkor jár a táppénz. Betegszabadsággal jobban jársz, mint a táppénzzel. Ezt a bérpapíron is meg kell különböztetni.

Amennyiben a rendes éves pihenésre szánt szabadságodból vette el, akkor jogi útra terelhető a dolog.

2020. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem febr 5-én nem írhatott ki fél hónapra való szabadságot a kérdezőnek.

Inkább arra tippelek, hogy betegszabadságot írt be (ugyebár az 15 nap), s nem csodálkoznék, mert nemelőször találkozom itt a gyakorin azzal, hogy a betegszabadságot tévesen VALÓDI szabadságnak értelmezik a munkavállalók.


A múltkor pl. ki akart venni valaki 3 nap betegszabadságot :-)

2020. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az orvos tappenzre irt ki. Ezt a papirt az elso munkanapomon le is adtam a berugyon. Ott kozoltek velem, hogy tulajdonosi utasitasra szabadsagot irnak ki, mert annak kell fogynia, hogy ev vegere ne gyujtsek ossze a munkavallalok. Beteg voltam januar 9-tol 14-ig. Februar 3-an tajekoztattak hogy szabadsagkent lesz elszamolva, es vissza adtak a tappenzes papiromat. Most ott tart az ugy, hogy irtam egy 3 tanuval ellatot levelet, hogy kerem a tappenz elszamolasat, es amennyiben ez nem lehetseges akkor irasban kerem az indoklasat. A fonokasszony alapbol nehez eset, szoval lehet hogy ha ezt megkapta akkor delutan nagyon rovid muszak var ram.
2020. febr. 5. 10:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Valamint azt nem ertem, hogy miert fel honap utan tajekoztatnak errol. Valamint ha kiirja sima szabira, akkor azt ugye nekem ala kell irnom. Megkerdeztem azt is, hogy ha en nem irom ala, akkor azt ki fogja megtenni helyettem? Erre mar nem tudtak valaszolni...
2020. febr. 5. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Keresőképtelen voltál, erre igényled az ellátást. Nincs joga ezt senkinek felülbírálni!


Nem tudom, hogy a munkahely kifizetőhelynek minősül-e, de hasonló esetben a dolgozó a táppénzes papírját beküldte az egészségbiztosítóhoz egy levél kíséretében, ahol feltüntette a szükséges adatait (személyes adatok, TAJ-szám, munkáltató neve, címe, stb.), majd meglepődött a cég, hogy írásban kérte nyilatkozni őket az OEP a már kivett betegszabadságos időszakról a keresőképtelenségre tekintettel és bekérték hozzá a többi munkáltatói igazolást is.


Nem tudott hülyét csinálni a dolgozóból, nem tudta kikerülni a jogszabályt... :)

2020. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma behivatott. Nem akarta elfogadni, ezert ra akart beszelni hogy kozos megegyezessel valjunk el, mert ez a hozzaallas nem vag egybe a ceg nezeteivel. Annyit fuzott meg hozza, hogy 5 ezer ft-ert barmelyik orvos ad ilyet. Megtagadtam a kozos megegyezessel valo felmondast. Termeszetesen hamgfelvetelt keszitettem a megbeszelesrol. Kozolte a felettesemmel, hogy igy vagy ugy, de 3 fegyelmit jovohetig osszon ki nekem. Errol szinten csinaltam felvetelt. Tulajdonkeppen meg sem hallgattak, csak fujta a magaet... Allitolag mar csak ezert is beperelhetem, es ha esetleg osszejon a 3 fegyelmi, kirug, akkor karteritesi pert is indithatok ellene. Kicsit sem lesz feltuno, hogy 2 evig semmi bajuk nem volt, de a megbeszeles utani 1 hetben becsuszik 3 fegyelmi...
2020. febr. 5. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire ideális a helyzet, de ha igen, én nem hagynám ki a munkaügyi pert.

Sérelmi díjért perelnék. Kb. 1 évnyi béremet igényelve, ha valótlan okkal felmond akárhogyan is.

2020. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Idealis ;)


Most varom a hetfot, es minden kiderul a berpapiromrol. Ha sima szabit irnak be, megreklamalom, valamint kerni fogom a szabadsag kiadasarol keszult papirt, az alairasommal ellatva. Amennyiben nem tudjak felmutatni, azonnal indul a per. Felmondani semmikepp nem szeretnek, ha mar elkezdtem, vegig viszem. Mindenkepp ki fognak rugni, de megnehezitem a dolgukat.

2020. febr. 6. 21:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy alakult azóta? Ez milyen típusú munkahely? Elképesztő miket nem tesznek a dolgozókkal némelyik helyen! Még jó, hogy kiállsz magadért.. Ilyet nem tehetnek meg, hogy táppénz helyett önkényesen szabit vennének el, ráadásul év elején...
2020. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!