Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem fizetem többé a házamra és a telkemre az éves adót?

Figyelt kérdés

Tehát ha veszek egy kis telket, rajta egy házzal, mindezt teljesen hivatalosan, bejelentve, vásárlás után kifizetem nyilván a rá kiszabott adó/illeték összegét, viszont utána úgy döntök, hogy nem fogom ezt a bizonyos adót fizetni rá (házadó, telekadó), amelyet minden évben kellene, ha jól tudom márciusig.

Ez esetben milyen büntetést kaphatok? Gondolom elévülni nem fog soha a tartozás. Idővel behajtják rajtam valami úton-módon? Esetleg elveszik a földemet?


Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. febr. 15. 19:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ez az adó? Sose kellett fizetni ilyesmit."


Lehet, hogy Neked nem, de sokunknak igen.


A mi településünkön most is van ilyen önkormányzati adó kivetve minden évben kommunális adó néven:

"Kommunális adó-kötelezettség terheli azt a magánszemélyt, aki a helyi önkormányzat területén lakás tulajdonjoggal rendelkezik, vagy ezzel kapcsolatos vagyoni értékű joggal, illetve nem magánszemély tulajdonában álló lakás bérleti jogával."


Régi lakhelyemen építményadót kellett fizetni minden évben, aztán ott eltörölték a lakások után, minden más után megmaradt.

2020. febr. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ez az adó? Sose kellett fizetni ilyesmit."


Te a föld alatt élsz?

Ez településenként változik, de valamilyen helyi adót mindenhol kell fizetni.

2020. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudtam csak terv volt az ingatlan adó de elkaszálták mert politikailag nem érte meg.


Évek óta van tulajdonunk (családi ház, Budapest) de soha senki nem szólt, hogy ilyesmit fizessünk.

2020. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Helyi adóról beszélünk, nem "országosról".


Önkormányzata dönti el, hogy él a lehetőséggel és kiveti a saját fennhatósága alatt álló településre vagy sem.


Amit Te említesz az az lett volna, hogy megadóztatja az állam (nem az önkormányzat) az egynél több ingatlan tulajdont, vagy azokat, amelyek bizonyos összeg feletti értékkel rendelkeznek. Ezt "kaszálták" el.


Azért nem árt, ha érdeklődsz az önkormányzatnál, hátha mégis van nálatok is helyi adó, amit fizetned kellett volna, csak nem tudsz róla... :)

2020. febr. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

13-as: nem "kaszálták el", de a legtöbb önkormányzat nem adóztatja azt a házat, ahol életvitelszerűen élsz. Azokat adóztatják, akik befektetési szándékkal megveszik a második, harmadik... sokadik ingatlant. Az első szokott mentességet élvezni, de egyébként még ez sem szabály, mert pl. asszem a XII. kerületben van olyan, hogy ha "luxus" ingatlanod van, akkor arra fizetni kell. 500.000.000,- Ft feletti értékű, vagy ilyesmi, nem tudom már, nem ott élek, de egyszer láttam valami hasonló szabályozást.


És egyébként bármikor bárhol bevezethetik, mert a jogszabályi felhatalmazás megvan rá. Telekadó, ingatlanadó. Kommunális meg mindenhol van, ez természetes is.

2020. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Kommunális meg mindenhol van, ez természetes is."


Az mi? Kuka díjra gondolsz? Az a kommunális hulladék, azt fizetjük persze.

De más ilyesmi nálunk szerintem nincs.

Ha lenne biztos küldenek levelet, csekket, hogy fizessünk. Tudják hol lakunk, mi a tulajdonunk...

2020. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem árt, ha érdeklődsz az önkormányzatnál, hátha mégis van nálatok is helyi adó, amit fizetned kellett volna, csak nem tudsz róla... :)"


Ha akarnak valamit majd keresnek. Tudják a címem, írjanak. Nem nekem feladatom ez.

2020. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
41%

17-nek: Természetesen téged külön fel fognak keresni, levelet fognak írni, sőt matyómintás pruszlikba öltözött, pirospozsgás arcú hölgyek fognak felkeresni, és értesíteni a kötelezettségeidről. Természetesen a települési előírások mások számára érthető módon eljuttatott módjai rád nem vonatkoznak, mert te VALAKI vagy...

Amúgy meg: majd valóban meg fognak keresni, ha akarnak valamit. Esetleg írnak neked. Megnyugtatlak, nem lesz olcsó. NEKED!

2020. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%

#18: hagyjál már a hülyeségeddel. Mennyire életszerű, hogy mindenki bemegy egyesével az önkormányzathoz, és megkérdi: 'csókolom, nincs valami adó amit fizethetek???'


Ha akarnak valamit akkor írnak. Nem bujkálok, tudják a címem. Érdekes szüleimnek se szólt senki az elmúlt 40 évben, hogy fizessen ilyesmit. Közelben laknak, ugyanaz a budapesti kerület.

2020. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig bemegy...


Ahány helyre költöztem, benne volt a feladataim között, hogy az önkormányzatnál megérdeklődöm a helyi adót. Van, avagy nincs.


Amikor először bevezették, minden háztartás kapott a postaládájában értesítés, nyomta a helyi TV stb.. Ma már nem teszi, mert úgymond "köztudott lett", az ingatlanokat "bevallották", tehát valakinek fog menni határozat, ha van ingatlanadó, mert olyan ingatlan nincs, akinek ne lenne tulajdonosa.


X. Y. helyen vettem garázst. Második dolgom az volt, hogy berongyoltam a polgármesteri hivatalba megérdeklődni, hogy garázsra vetnek-e ki valamilyen adót, mivel nem ott laktam, nem ismertem a "népszokást". :)

2020. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!